تیتر امروز

کدام اصولگرایان؟
تنگنا؛ برنامه سیزدهم با "محمد مهاجری" قسمت اول

کدام اصولگرایان؟

بخش نخست گفتگو با محمد مهاجری در برنامه تنگنا قرار بود هفته گذشته منتشر شود اما به دلیل محدودیت شدید اینترنت و شبکه‌های مجازی و البته حال و هوای ناخوشایند کشور میسر نشد.
شانگهای، قطب‌نمای شکسته
ترکیه، از فراز گالاتا (۴)

شانگهای، قطب‌نمای شکسته

ستون جدید دیدار در حوزه بین‌الملل به نام «ترکیه، از فراز گالاتا» است که تمثیلی است از برج قدیمی گالاتا در استانبول که قرن‌ها دیدبان این کشور بوده و این ستون نیز به نوعی رسانه‌های ترکیه را رصد...
جام جهانی ۲۰۲۲، آخرین قضاوت فغانی!
جوانگرایی یا ترکش حمایت از مردم

جام جهانی ۲۰۲۲، آخرین قضاوت فغانی!

آیا ترکش‌های حمایت از اعتراض‌های مردمی به داور بین المللی علیرضا فغانی نیز برخورد کرده و نام او به این دلیل از لیست الیت داوران ایران خارج شده است؟

آمار جهانی کرونا؛ جولان زیرسویه‌های جدید کرونا در اروپا/ ثبت رکورد ابتلا در فرانسه، آلمان و انگلیس

شمار مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۵۰۴ میلیون و ۳۹۴ هزار و ۵۱۰ نفر رسیده، مرگ شش میلیون و ۲۲۱ هزار و ۹۸۹ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده و ۴۵۵ میلیون و ۱۸۸ هزار و ۱۸۱ نفر از مبتلایان نیز بهبود یافته‌اند.

کد خبر: ۱۲۷۴۱۲
۱۱:۰۳ - ۲۸ فروردين ۱۴۰۱

جدیدترین آمار جهانی کرونا

دیدارنیوز ـ بر اساس آمار‌های رسمیِ همه‌گیری کرونا، آمریکا با بیش از ۸۲.۳ میلیون مبتلا و بیش از یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشور‌های درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۳ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار گرفته است.

همچنین آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۰.۲ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۶۱ هزار جان باخته پس از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۱ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.
جولان زیرسویه‌های امیکرون در اروپا

در اروپا نیز طی هفته‌های اخیر و به دنبال جولان زیرسویه‌های امیکرون، آمار ابتلا به این بیماری رکورد‌های تازه‌ای را به جا گذاشته و سه کشور فرانسه، آلمان و انگلیس را به صدر جدول مبتلایان در اروپا کشانده است.

در این میان فرانسه با ثبت بیش از ۲۷.۶ میلیون مبتلا هم اکنون رکورددار ابتلا در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است. همچنین کرونای XE که سویه جدید و ترکیبی از دو زیرسویه امیکرون است برای اولین بار در ماه ژانویه در انگلیس مشاهده شد و تاکنون بیشترین نرخ ابتلا را در این کشور داشته است.

در اروپا همچنین روسیه با گذشتن از آمار ۳۷۳ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشور‌های این منطقه دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

جدول جهانی پاندمی کرونا

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمار‌ها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (یکشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۸۲,۳۰۹,۱۱۳ ۱,۰۱۵,۴۴۱
۲ هند ۴۳,۰۴۲,۰۹۷ ۵۲۱,۷۸۱
۳ برزیل ۳۰,۲۵۰,۰۷۷ ۶۶۱,۹۹۳
۴ فرانسه ۲۷,۶۸۴,۳۷۴ ۱۴۴,۱۲۲
۵ آلمان ۲۳,۴۱۱,۵۷۷ ۱۳۳,۴۱۵
۶ انگلیس ۲۱,۷۴۷,۶۳۸ ۱۷۱,۳۹۶
۷ روسیه ۱۸,۰۶۴,۴۵۴ ۳۷۳,۲۶۷
۸ کره جنوبی ۱۶,۳۰۵,۷۵۲ ۲۱,۰۹۲
۹ ایتالیا ۱۵,۶۵۹,۸۳۵ ۱۶۱,۶۰۲
۱۰ ترکیه ۱۴,۹۹۱,۶۶۹ ۹۸,۵۵۱

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۲۰۵ هزار و ۶۴ مورد ابتلا و ۱۴۰ هزار و ۸۰۰ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه شانزدهم در بین کشور‌های دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

بر اساس آمار فوق پس از ایالات متحده، هند و برزیل تاکنون در فرانسه، آلمان، انگلیس، روسیه، کره جنوبی، ایتالیا، ترکیه، اسپانیا، ویتنام، آرژانتین، هلند، ژاپن، ایران، کلمبیا، اندونزی، لهستان، مکزیک، استرالیا، اوکراین، مالزی، اتریش، تایلند، رژیم صهیونیستی، بلژیک، جمهوری چک، آفریقای جنوبی، پرتغال، فیلیپین، کانادا، پرو، سوئیس، شیلی و یونان نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده است.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۶ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی