تیتر امروز

لاهه، جنگ قضایی پنجم!
پیشینه شکایت‌های ایران و آمریکا در دادگاه بین‌المللی

لاهه، جنگ قضایی پنجم!

در حالی که شکایت ایران از آمریکا هم اکنون در دادگاه بین‌المللی لاهه در جریان است، دو کشور که بیش از چهار دهه در تخاصم بوده‌اند چند بار علیه یکدیگر به محاکم بین‌المللی شکایت برده‌اند.
برد تراژیک استقلال و حذف از آسیا
نگاهی به هفته بیست و چهارم لیگ برتر

برد تراژیک استقلال و حذف از آسیا

با پیروزی تیم‌های بالانشین در هفته بیست و چهارم، جدول لیگ بدون تغییر باقی مانده اما ممکن است اتفاقاتی برای استقلال بیفتد و سرنوشت آبی‌ها به کلی تغییر کند.

پیش‌بینی افزایش مبتلایان کووید در تایوان به رغم واکسیناسیون بالا

وزیر بهداشت تایوان امروز (سه شنبه) اعلام کرد که احتمال دارد موارد ابتلای روزانه به بیماری کووید۱۹ در این کشور تا پایان ماه جاری میلادی (آوریل) به بیش از ۱۰۰۰ تن برسد.

کد خبر: ۱۲۷۱۱۲
۱۵:۰۰ - ۲۳ فروردين ۱۴۰۱

پیش‌بینی افزایش مبتلایان کووید در تایوان به رغم واکسیناسیون بالا

دیدارنیوز ـ بر اساس آمار‌های رسمی، این کشور با جمعیت بیش از ۲۳ میلیون نفر از ابتدای سال جاری میلادی (۲۰۲۲) حدود ۴۰۰۰ مورد ابتلای بومی به کووید۱۹ را به ثبت رسانده است که به گفته مقامات بهداشتی، این موارد ابتلا ناشی از شیوع سویه اٌمیکرون است.

بنابر گزارش‌ها، در حال حاضر حدود ۸۰ درصد از مردم تایوان دو دٌز واکسن کرونای خود را تزریق و بیش از نیمی از آن‌ها نیز دٌز یادآور این واکسن را دریافت کرده اند و این در حالی است که قوانین استفاده از ماسک هم همچنان در این کشور پابرجاست.

وزیر بهداشت تایوان درباره افزایش آمار مبتلایان روزانه به کووید۱۹ گفت: فکر می‌کنم با توجه به روند فعلی تا پایان ماه جاری میلادی موارد ابتلای بومی به کووید۱۹ از ۱۰۰۰ تن فراتر خواهد رفت.

با این حال وی با اشاره به اینکه موج جدید بیماری موارد اندکی از ابتلای شدید را در پی داشته از مردم خواست ضمن رعایت پروتکل‌ها، مضطرب نشوند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، از زمان شروع همه گیری بیماری کووید۱۹، تایوان تاکنون حدود ۲۸ هزار مورد ابتلا به کووید۱۹ و ۸۵۴ مورد مرگ ناشی از عوارض ابتلا به این بیماری را گزارش کرده است.

منبع: ایسنا
برچسب ها: آمار کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی