تیتر امروز

اختلاف طارمی و سردار آشکار شد!
چند نکته از بازی ایران و سنگال

اختلاف طارمی و سردار آشکار شد!

در روزی که مهدی طارمی به سردار آزمون ترجیح داده شد، سردار به عنوان یار تعویضی به زمین آمد و گل تساوی تیم ملی برابر سنگال را به ثمر رساند.
وزیری که به جای شطرنج، مار و پله بازی می‌کند!
گزارش دیدار از نگاه ضرغامی به صنعت گردشگری در روز جهانی آن

وزیری که به جای شطرنج، مار و پله بازی می‌کند!

دیروز روز جهانی گردشگری بود و تنها جمله مهم عزت الله ضرغامی در این روز این بود که در بازی "مار و پله" همیشه بازنده است، بازی‌ای که "ایران هراسی" نقش ثابت روی تاس او است.
پیگیری پرونده مهسا امینی در کمیسیون شوراها/ ویس کرمی: بررسی پرونده زمان‌بر است
گشت ارشاد بله یا خیر؟ (۵)

پیگیری پرونده مهسا امینی در کمیسیون شوراها/ ویس کرمی: بررسی پرونده زمان‌بر است

در حالیکه ویس‌کرمی نماینده لرستان در گفتگو با دیدارنیوز رسیدگی به پرونده مهسا امینی را زمان‌بر می‌داند، آصفری، نایب رئیس کمیسیون شورا‌ها در مجلس می‌گوید: گزارش نهایی امینی ظرف سه هفته آینده به...

WHO زیرسویه‌های جدید اُمیکرون را بررسی می‌کند

سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام کرد که در حال بررسی و تحلیل دو زیرسویه جدید اُمیکرون است.

کد خبر: ۱۲۷۰۷۳
۱۱:۵۶ - ۲۳ فروردين ۱۴۰۱

WHO زیرسویه‌های جدید اُمیکرون را بررسی می‌کند

دیدارنیوز ـ سازمان جهانی بهداشت روز گذشته (دوشنبه) اعلام کرد که در حال بررسی و مطالعه روی چندین مورد ابتلا به دو زیرسویه اُمیکرون است تا مشخص شود که آیا این زیرسویه‌ها مسری‌تر هستند یا خطرناک‌تر؟

این سازمان اعلام کرد که همچنین زیرسویه‌های BA.۴ و BA.۵ را برای بررسی‌های بیشتر به لیست خود اضافه کرده است. در حال حاضر دو زیرسویه BA.۱ و BA.۲ که اکنون در سطح جهان غالب هستند و همچنین BA.۱.۱ و BA.۳ تحت کنترل قرار دارند.

ویروس‌ها پیوسته در حال جهش هستند، اما فقط برخی از جهش‌ها بر قابلیت آن‌ها در قدرت سرایت بیشتر، فرار از مصونیت ایمنی ناشی از واکسیناسیون یا سابقه ابتلا تاثیر می‌گذارند. به طور مثال، BA.۲ در حال حاضر تقریبا ۹۴ درصد تمام موارد توالی شده را به خود اختصاص داده است و نسبت به زیرسویه‌های دیگر قدرت سرایت بالاتری دارد، اما شواهد موجود حاکی از آن است که احتمال ابتلا به نوع شدید بیماری ناشی از این زیرسویه کمتر است.

طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت، تنها چند ده مورد ابتلا به زیرسویه‌های BA.۴ و BA.۵ به پایگاه داده جهانی موسوم به GISAID گزارش شده است.

آژانس امنیت سلامت انگلیس هفته گذشته اعلام کرد که از ۱۰ ژانویه تا ۳۰ مارس موارد ابتلا به زیرسویه BA.۴ در آفریقای جنوبی، دانمارک، بوتسوانا، اسکاتلند و انگلیس مشاهده شده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، تا هفته گذشته همه موارد ابتلا به زیرسویه BA.۵ در آفریقای جنوبی بوده است، اما روز دوشنبه وزارت بهداشت بوتسوانا نیز اعلام کرد که چهار مورد ابتلا به زیرسویه‌های BA.۴ و BA.۵ را شناسایی کرده است. همه مبتلایان از افراد ۳۰ تا ۵۰ ساله بوده اند که به طور کامل در برابر کرونا واکسینه شده و علائم خفیف بیماری را تجربه کرده اند.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی