تیتر امروز

لاهه، جنگ قضایی پنجم!
پیشینه شکایت‌های ایران و آمریکا در دادگاه بین‌المللی

لاهه، جنگ قضایی پنجم!

در حالی که شکایت ایران از آمریکا هم اکنون در دادگاه بین‌المللی لاهه در جریان است، دو کشور که بیش از چهار دهه در تخاصم بوده‌اند چند بار علیه یکدیگر به محاکم بین‌المللی شکایت برده‌اند.
برد تراژیک استقلال و حذف از آسیا
نگاهی به هفته بیست و چهارم لیگ برتر

برد تراژیک استقلال و حذف از آسیا

با پیروزی تیم‌های بالانشین در هفته بیست و چهارم، جدول لیگ بدون تغییر باقی مانده اما ممکن است اتفاقاتی برای استقلال بیفتد و سرنوشت آبی‌ها به کلی تغییر کند.

جایزه ۱۰ هزار دلاری جشنواره ترکیه‌ای به کارگردان ایرانی رسید

جشنواره بین‌المللی ترکیه به فیلم کوتاه «سفیدپوش» ساخته رضا فهیمی، جایزه‌ای ۱۰ هزار دلاری اعطا کرد.

کد خبر: ۱۲۶۷۵۹
۱۵:۱۷ - ۲۰ فروردين ۱۴۰۱

جایزه ۱۰ هزار دلاری جشنواره ترکیه‌ای به کارگردان ایرانی رسید

دیدارنیوز ـ فیلم کوتاه «سفیدپوش» به نویسندگی و کارگردانی رضا فهیمی و تهیه‌کنندگی انجمن سینمای جوانان ایران موفق به دریافت جایزه بزرگ جشنواره «International Yunus Emre Short Film Competition» به مبلغ ۱۰ هزار دلار در ترکیه شد.

«سفیدپوش» پیش از این در جشنواره‌هایی نظیر کلرمون‌فران فرانسه و شورت‌شورتس ژاپن حضور داشته و جوایزی از جمله جایزه بزرگ جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، بهترین فیلم جشنواره سلیمانیه عراق و بهترین فیلم جشنواره کانبرا استرالیا را در کارنامه دارد.

جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه یونس امره در چارچوب سال یونوس امره (شاعر) اعلام شده توسط یونسکو برگزار می‌شود. یونسکو با اشاره به هفتصدمین سالگرد مرگ یونس امره، سال ۲۰۲۱ را به عنوان سال یونس امره نامگذاری کرد. در این رابطه جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه یونس امره با هدف انتقال پیام‌های جهانی این شاعر که تا به امروز باقی مانده است، به تمام بشریت از زبان سینما برگزار می‌شود.

از این منظر، این جشنواره در پی آن است که فیلمسازان سراسر جهان را دعوت کند تا با الهام از اشعار یونس امره در برابر چهره بیگانه‌هراسی، سخنان نفرت‌انگیز، تبعیض و حاشیه‌سازی، بشریت را به عشق، صلح، نوع‌دوستی و وحدت دعوت کنند.

برچسب ها: سینمای ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی