تیتر امروز

احمد مازنی: ما باید بتوانیم با هم کار کنیم، منصفانه رقابت کنیم و با هم ایران را بسازیم + عکس
گزارش اختصاصی دیدار از در مراسم گرامیداشت شهدای فتح خرمشهر

احمد مازنی: ما باید بتوانیم با هم کار کنیم، منصفانه رقابت کنیم و با هم ایران را بسازیم + عکس

رئیس پیشین کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: «فرهنگ سوم خرداد را الگوی خود و فضای رقابتی منصفانه را ایجاد و فرهنگ گفت‌وگو را نهادینه کنیم.

پاپ کشتار در «بوچا» اوکراین را محکوم کرد

پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان کشتار‌ها در شهر بوچا در اوکراین را محکوم کرد و گفت: ظلم به طور فزاینده‌ای مهیب است حتی علیه غیرنظامیان و زنان و کودکان بی دفاع.

کد خبر: ۱۲۶۵۴۳
۱۴:۵۴ - ۱۷ فروردين ۱۴۰۱

پاپ کشتار در «بوچا» اوکراین را محکوم کرد

دیدارنیوز: پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان روز چهارشنبه کشتار‌ها در شهر بوچا در اوکراین را محکوم کرد و پرچم این کشور را که برای او از این شهر فرستاده شده بود، در دست گرفت.

به نقل از خبرگزاری رویترز، فرانسیس گفت: اخبار تازه از جنگ در اوکراین، به جای آنکه امید و آرامش را به ارمغان آورد، قساوت‌های جدیدی، چون قتل عام بوچا را به همراه دارد.

وی افزود: ظلم به طور فزاینده‌ای مهیب است حتی علیه غیرنظامیان و زنان و کودکان بی دفاع. آن‌ها قربانیانی هستند که خون بی گناه شان ملتماسه می‌خواهد: این جنگ را متوقف کنید و بگذارید سلاح‌ها بی صدا شوند. کشتار و ویرانی را متوقف کنید.

پاپ فرانسیس در حالی که پرچم اوکراین را در دست داشت، گفت: دیروز دقیقا از بوچا این پرچم را برای من آوردند. این پرچم تیره و لکه دار بود و نوشته‌هایی روی آن مشاهده می‌شد.

همزمان با اعلام مقامات اوکراینی در ۱۴ فروردین (۳ آوریل) مبنی بر آزادسازی تمامی مناطق پایتخت از کنترل نیرو‌های روسیه، انتشار تصاویری دلخراش از اجساد غیرنظامیان در خیابان‌های شهر بوچا جهان را بهت‌زده کرد. رسانه‌های غربی با انتشار تصاویری از شهر بوچا در نزدیکی کی‌یف مدعی شدند نیرو‌های روسیه هنگام خروج از اطراف پایتخت اوکراین غیرنظامیان را هدف گلوله قرار داده اند.

کرملین، اما روز سه شنبه اعلام کرد اتهامات مطرح شده از سوی غرب مبنی بر اینکه نیرو‌های روسی با کشتن غیرنظامیان در بوچا مرتکب جنایات جنگی شده اند، ساختگی است تا ارتش روسیه را بدنام کنند.

دیمیتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین با اشاره به تصاویر منتشر شده در بوچا گفت: چنین نمایش تراژیک تنها برای بدنام کردن روسیه و نظامیان این کشور طراحی شده است.

پسکوف با اشاره به سخنان جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا که روسیه را به جنایات جنگی در بوچا متهم کرد و همچنین بیانیه‌های ضد و نقیض پنتاگون در این خصوص، خواستار تحقیق یک مرجع بی‌طرف در این زمینه شد.

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی