تیتر امروز

کدام اصولگرایان؟
تنگنا؛ برنامه سیزدهم با "محمد مهاجری" قسمت اول

کدام اصولگرایان؟

بخش نخست گفتگو با محمد مهاجری در برنامه تنگنا قرار بود هفته گذشته منتشر شود اما به دلیل محدودیت شدید اینترنت و شبکه‌های مجازی و البته حال و هوای ناخوشایند کشور میسر نشد.
برای علیرضا خوشبخت، زهرا و هدی توحیدی
گفتگوی دیدار با خانواده‌ بازداشتی‌های اخیر

برای علیرضا خوشبخت، زهرا و هدی توحیدی

صبح روز پنج شنبه ۳۱ شهریور، علیرضا خوشبخت، زهرا و هدی توحیدی توسط نهاد‌های امنیتی دستگیر شدند. دلیل بازداشت هنوز رسما اعلام نشده، اما دیدار در گفتگو با خانواده آن‌ها شرحی از آنچه گذشته را عینا...
گل‌گهر یک - استقلال ۲؛ برگردان جنجالی!

گل‌گهر یک - استقلال ۲؛ برگردان جنجالی!

تیم استقلال در یکی از حساس‌ترین بازی‌های هفته هفتم لیگ برتر در سیرجان به مصاف گل‌گهر رفت و توانست در دیداری که دقایق پایانی آن پرتنش و جنجالی بود، با یک پنالتی بحث‌برانگیز به برتری ۲ بر یک برسد.

چشم‌پوشی بر مسائل حقوقی زنان؟

امروزه توجه به حقوق زنان و احترام به خواسته‌های آنان بیش از گذشته در هر جوامعی اهمیت پیدا کرده است. کاش صدا و سیما در عین حال که گزارش‌هایی را درباره عوامل موثر بر جذب میزبانی برای جام جهانی تهیه می‌کند، به عوامل و موانعی که بر سر راه این میزبانی همچون حادثه تلخ برای تماشاگران زن در مشهد، وجود دارد هم اشاره کند.

کد خبر: ۱۲۶۵۳۲
۱۴:۱۶ - ۱۷ فروردين ۱۴۰۱

چشم‌پوشی بر مسائل حقوقی زنان؟

دیدارنیوز: در حاشیه بازی ایران و لبنان در مشهد، زنانی که بلیت تهیه کرده بودند، نتوانستند وارد استادیوم شوند و مورد هجوم اسپری فلفل قرار گرفتند. این اتفاق با بازتاب‌های زیادی در رسانه‌های داخلی و خارجی روبرو شد.

در همین راستا، ضرورت بحث و بررسی درباره دلایل این اتفاق و ابعاد آن در صدا و سیما و دیگر رسانه‌ها انتظار می‌رفت. روز گذشته در اخبار نیمروزی شبکه یک سیما، بخشی از برنامه، به درآمد کشور‌هایی که تا به امروز میزبان جام جهانی بوده‌اند، پرداخته شد. گزارشگر سعی داشت تا با توضیح درباره قیمت‌ها و هزینه‌هایی که کشور‌های میزبان برای مسابقات جام جهانی صرف کرده‌اند، آن هزینه‌ها را به نوعی زیر سوال ببرد و بگوید که هزینه‌ها در ایران بسیار پایین‌تر از آنهاست. به طوری که در بخشی از این گزارش، میانگین هزینه بهترین هتل در ایران، شبی یک میلیون تومان عنوان شد و مدام گزارشگر بر مناسب بودن هزینه‌ها در ایران برای میزبانی جام جهانی تاکید داشت.

اما نکته‌ای که در این گزارش مورد غفلت قرار گرفت، فارغ از صحیح بودن هزینه‌های درمانی و اقامتی عنوان شده در این گزارش تصویری - توجه به مسائل فرهنگی و ارزشی در کشور است که قطعا اثر جذب و دافعه بیشتری برای میزبانی‌ها می‌تواند داشته باشد. طبیعتا هر فردی که حادثه هفته پیش مشهد را درباره زنان مشاهده کرده باشد، با نوعی ترس و دلهره به کشور ایران نگاه خواهد کرد. به همین منظور چشم‌پوشی بر حقوق زنان و برجسته کردن هزینه‌های پایین در ایران برای میزبانی جام جهانی، نمی‌تواند باعث فراموشی آن حادثه تلخ شود. در چنین گزارش‌هایی که گزارشگر فرصت پرداختن به مسائل روز جامعه را دارد، بهتر است تا با تشکیل میزگرد‌های تخصصی، دلایل این حادثه برای افکار عمومی در داخل و خارج از ایران روشن شود. امروزه توجه به حقوق زنان و احترام به خواسته‌های آنان بیش از گذشته در هر جوامعی اهمیت پیدا کرده است.

به همین خاطر،‌ ای کاش صدا و سیما در عین حال که گزارش‌هایی را درباره عوامل موثر بر جذب میزبانی برای جام جهانی تهیه می‌کند، به عوامل و موانعی که بر سر راه این میزبانی همچون حادثه تلخ مشهد هم اشاره کند تا در عین اینکه به وظیفه و مسوولیت اجتماعی خود عمل می‌کند، پول بیت‌المال را در راستای روشنگری افکار عمومی هزینه کند.

سمیرا بختیار - روزنامه اعتماد

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی