تیتر امروز

خوشحال نبودن را غیرقانونی کنید
افاضات اضافه

خوشحال نبودن را غیرقانونی کنید

در هفته‌ای که سپری شد بسیاری از خواص مطابق سنوات گذشته توصیه‌ها و افاضات جالب و راهگشایی برای بهبود زندگی عوام داشتند که عوام‌الملک جختی توانسته برای چند تای آنها شرحی بنویسد.
صنایع دستی؛ ارزآور اما مهجور
دیدار بررسی می‌کند

صنایع دستی؛ ارزآور اما مهجور

از امروز هفته صنایع دستی در کشور آغاز شد، صنعتی که از سال‌ها پیش قرار بود در کنار صنعت گردشگری نقش عمده‌ای در ارزآوری داشته باشد، اما ...

کلاهبرداری از ۷۰۰حساب بانکی در سیستان و بلوچستان

جانشین فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: فردی که با ارسال پیامک‌های حاوی لینک‌های آلوده از ۷۰۰ حساب بانکی شهروندان این استان کلاهبرداری کرده بود، دستگیر شد.

کد خبر: ۱۲۳۵۳۲
۱۱:۴۶ - ۰۹ اسفند ۱۴۰۰

کلاهبرداری از ۷۰۰حساب بانکی در سیستان و بلوچستان

دیدارنیوز ـ به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس سرهنگ مرتضی جوکار در این‌باره اظهارداشت: در پی ارسال تعدادی پرونده از استان‌های کشور مبنی بر اینکه فردی ناشناس با استفاده از شیوه‌های مختلف جعلی و مجرمانه همچون شگرد‌هایی تحت عنوان سامانه سهام عدالت و سامانه ثنا اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب مردم کرده، رسیدگی به موضوع به صورت ویژه در دستورکار کارشناسان پلیس فتا استان قرار گرفت.

وی افزود: با توجه به سرنخ‌های به دست آمده مبنی بر حضور متهم مورد نظر در این استان، کارشناسان پلیس فتا سیستان و بلوچستان بلافاصله اقدامات تخصصی خود را آغاز کردند و با تلاش شبانه روزی و بهره گیری از روش‌های فنی در کشف جرایم سایبری موفق شدند رد پای مجرم را شناسایی و به هویت وی دست پیدا کنند.

جانشین فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان ادامه داد: در نهایت پرونده وارد مرحله عملیاتی شده و این مجرم پس از هماهنگی قضائی در مخفیگاه خود دستگیر و به همراه تجهیزات الکترونیکی به پلیس فتا منتقل شد.

وی با اشاره به اینکه در بازرسی از محل متهم تعدادی تجهیزات هوشمند، سیم کارت فعال دارای هویت جعلی و چندین کارت بانکی کشف و ضبط شده است، تصریح کرد: تعداد ۷۰۰ حساب بانکی که فرد مجرم از آن‌ها اقدام به کلاهبرداری می‌کرده نیز مورد شناسایی قرار گرفته که تاکنون ۳۰ نفر از شکات اقدام به طرح شکایت کرده‌اند.

سرهنگ جوکار بیان کرد: متهم با ارسال پیامک حاوی لینک آلوده تحت عناوین مختلف و به صورت جعلی اقدام به کلاهبرداری می‌کرده و لینک معرفی شده در این پیامک‌ها حاوی یک بدافزار بوده که متهم با شگرد مجرمانه، نسبت به سرقت و برداشت غیرمجاز از حساب بانکی افراد اقدام می‌کرده که با تیزبینی کارشناسان زبده پلیس فتا استان به دام می‌افتد.

وی با تقدیر از اقدام سریع پلیس فتا استان در شناسایی و کشف این پرونده سایبری، خاطر نشان کرد: شهروندان در صورت بروز مشکل و مواجهه با جرایم رایانه‌ای می‌توانند با مراجعه حضوری به پلیس فتا و یا با مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir و یا با شماره گیری ۰۹۶۳۸۰ مرکز امـداد و فوریت‌های سایبـری از مشاوره‌ها و راهنمایی‌های کارشناسان این پلیس در جهت رفع مشکلات احتمالی خود اقدام کنند.

منبع: ایرنا
برچسب ها: پلیس فتا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی