تیتر امروز

کاهش غبار از روز چهارشنبه
طوفان در عراق؛ ریزگرد در ایران

کاهش غبار از روز چهارشنبه

برداشت بی رویه از آب‌های سطحی و سدسازی در ایران و کشور‌های همسایه به ویژه عراق و ترکیه سبب شده منطقه میزبان پدیده‌ای به نام ریزگرد باشد که هر سال شدت آن بیشتر هم می‌شود.
کیفیت شرایط کودک در گروی وضعیت خانواده
به مناسبت روز خانواده

کیفیت شرایط کودک در گروی وضعیت خانواده

خانواده اصلی‌ترین نهاد اجتماعی که هر انسانی نیاز به داشتن  و حضور بدون شرط آن را دارد و حتی در اهمیت این روز مجمع جهانی سازمان‌ملل بر اساس قطعنامه شماره ۲۳۷/۴۷ که در تاریخ ۲۰ سپتامبر سال ۱۹۹۳...
وفات عارف زلال و  خطیب آرام
به یاد سیدعبدالله فاطمی‌نیا

وفات عارف زلال و خطیب آرام

مرحوم آیت‌الله سیدعبداالله فاطمی‌نیا که به تازگی وفات کردند، ما را به یاد مرحوم استاد داود فیرحی انداخت و معدود نخبگانی از این دست که مصداق این بیت از عرفی شاعر هستند؛ "چنان با نیک و بد سرکن...

نکو: باید از تضمین‌های دوره بایدن استفاده کنیم

نماینده پیشین مجلس با اشاره به اینکه باید از باید از تضمین‌های دوره بایدن استفاده کنیم گفت که رئیس جمهور آمریکا فقط می‌تواند برای دوره ریاست جمهوری خود تضمین‌های لازم برای اجرای برجام را بدهد.

کد خبر: ۱۲۳۳۳۸
۰۷:۳۲ - ۰۸ اسفند ۱۴۰۰

نکو: باید از تضمین‌های دوره بایدن استفاده کنیم

دیدارنیوز: یک نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی گفت: باید از تضمین‌های دوره بایدن استفاده کنیم و تمام طلب‌های خود را از کشور‌های دیگر بگیریم و در زمینه زیرساخت‌ها سرمایه گذاری کنیم، زیرا بایدن فقط می‌تواند برای دوره ریاست جمهوری خود تضمین‌های لازم برای اجرای برجام را بدهد.

ابراهیم نکو، درباره ارزیابی خود از روند مذاکرات وین اظهار کرد: در محاوره عمومی گفته می‌شود ۹۹ درصد کار‌ها انجام شده، اما همان یک درصد آخر مانع نهایی شدن کار‌ها شد. الان در مذاکرات هم همین حمایت وجود دارد. هر دو طرف اعلام کردند مذاکرات پیشرفت کرده و به روز‌های نهایی رسیده ایم، اما جزئیات که مهم است باقی مانده است.

وی ادامه داد: ایران به دنبال گرفتن تضمین‌های طولانی از آمریکاست، اما به نظر من امکان آن نیست، چون قوانین آمریکا چنین اجازه‌ای نمی‌دهد. قانون آمریکا به هر رئیس جمهور اجازه می‌دهد براساس اختیارات خود و در دوره مسئولیت اش عمل کند؛ بنابراین نمی‌توان تضمین‌هایی گرفت که برای دوره ریاست جمهوری‌های بعدی آمریکا ضمانت اجرایی داشته باشد.

این فعال سیاسی افزود: اگر در روز‌های آینده توافقی صورت بگیرد به نظر من ایران به تضمین‌های دوره بایدن اکتفا می‌کند، زیرا بایدن می‌تواند تنها تضمین کننده تصمیمات خود در دوران ریاست جمهوری اش باشد. این مسئله تضمین‌ها بر روند مذاکرات تأثیرگذار است و به اصطلاح گل طلایی مذاکرات بوده و می‌تواند نتیجه نهایی را روشن کند.

نکو همچنین گفت: پیش بینی من این است که اگر توافقی صورت بگیرد، ایران به حداقل‌هایی که از سوی دولت آمریکا تضمین شده باشد کفایت می‌کند. این اقدام منطقی هم هست، چون همان طور که اشاره کردم قوانین آمریکا به روسای جمهور این کشور اجازه تضمین‌های مادام العمر را نمی‌دهد، بنابراین ما باید از فرصت دوره بایدن استفاده کرده و طلب‌های خود را از سایر کشور‌ها گرفته و در زمینه زیرساخت‌ها سرمایه گذاری کنیم تا اگر در آینده توافق بهم خورد بتوانیم براساس این سرمایه گذاری‌ها برای مدت طولانی به مسیر خود ادامه دهیم.

این نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی در پایان افزود: تیم مذاکره کننده ما هم باید با درایت کافی و کامل عمل کند تا در دوره ریاست جمهوری‌های بعدی آمریکا خلل کمتری به برجام وارد شود.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی