تیتر امروز

منصور برای استقلال پدری کرد/ آن بازی معروف در استادیوم بودم/ باخت به ملوان یک شبه پیرش کرد + ویدیو
گفتگو با دکتر فریده شجاعی همسر زنده‌یاد منصور پورحیدری

منصور برای استقلال پدری کرد/ آن بازی معروف در استادیوم بودم/ باخت به ملوان یک شبه پیرش کرد + ویدیو

در روزهای پرماجرایی که وضعیت نیمکت استقلال روشن نبود و هر روز نام یک مربی را برای این تیم می‌آوردند به دیدار سرکار خانم فریده شجاعی همسر مرحوم منصور پورحیدری رفتیم. این مصاحبه جذاب تصویری را...
دیدار اردوغان و بن سلمان در آنکارا، بازگشت قاتل به صحنه جرم!
از سعد آباد تا توپکاپی (۵۶)

دیدار اردوغان و بن سلمان در آنکارا، بازگشت قاتل به صحنه جرم!

پس از قتل جمال خاشقجی در استانبول، روابط بین ترکیه و عربستان سعودی دچار تشنج شدیدی شد و برای مدتی در بالاترین سطح دیپلماتیک جدال لفظی و اتهام زدن به وجود آمد. با این حال به نظر می‌آید در سیاست...

شرط تایید فیلم‌های اکران نوروز ۱۴۰۱

مدیرکل نظارت‌بر عرضه نمایش فیلم سازمان سینمایی می‌گوید برای اکران نوروزی فیلم‌ها، پروانه نمایش آن‌ها باید محرز و مورد تایید باشد.

کد خبر: ۱۲۳۲۳۱
۱۱:۳۳ - ۰۷ اسفند ۱۴۰۰

شرط تایید فیلم‌های اکران نوروز ۱۴۰۱

دیدارنیوز ـ محمدرضا فرجی مدیرکل نظارت بر عرضه نمایش فیلم سازمان سینمایی درباره وضعیت فیلم‌های اکران نوروزی اظهار داشت: همانطور که دبیر شورای صنفی نمایش در یکی از مصاحبه‌های خود اعلام کرده بود، فیلم‌هایی که از سوی شورای صنفی نمایش برای اکران نوروزی ۱۴۰۱ اعلام شده بود، به نوعی پیشنهاد این شورا برای اکران نوروزی به سازمان سینمایی بود. سازمان سینمایی نیز قرار است بر اساس تعداد فیلم‌هایی که متقاضی اکران بودند فیلم‌ها را بررسی کند.

وی تاکید کرد: در واقع کارگروهی برای بررسی فیلم‌های متقاضی اکران نوروزی ایجاد شده که طی روز‌های آینده لیست نهایی فیلم‌های اکران نوروزی مشخص می‌شود، در حال حاضر آنچه که بسیار اهمیت دارد این است که فیلم‌هایی که قرار است در اکران نوروزی قرار گیرد پروانه نمایش‌شان باید محرز و مورد تایید باشد. به همین دلیل سازمان سینمایی در شرایط فعلی فیلم‌های دارای پروانه نمایش را بررسی کرده و بر اساس آیین‌نامه‌ای که از قبل مشخص بوده، فیلم‌های اکران نوروزی اعلام می‌شود.

مدیرکل نظارت بر عرضه نمایش فیلم سازمان سینمایی در پاسخ به این پرسش که با توجه به اینکه بخش‌هایی از فیلم «علف‌زار» به کارگردانی کاظم دانشی منتشر شده، این فیلم تا چه اندازه به دلیل شرایط موجود می‌تواند در لیست اکران نوروزی قرار گیرد، توضیح داد: این فیلم سینمایی نیز یکی از کاندیدا‌های اکران نوروزی است که می‌تواند متقاضی باشد. پیش از این چند دقیقه از این فیلم توسط یکی از شهرستان‌ها بیرون آمده بود که این مساله از طریق ستاد صیانت از آثار سینمایی در حال پیگیری است، هرچند این فیلم چنین شرایطی را پشت سر گذاشته، اما این مساله دلیلی بر این نیست که حتماً «علف زار» در ترکیب اکران نوروز باشد. تاکید می‌کنم که هر فیلمی که بتواند طی روز‌های باقی مانده پروانه نمایش دریافت کند، می‌تواند متقاضی اکران نوروزی باشد.

وی بیان کرد: در حال حاضر شورای صدور پروانه نمایش به صورت فوق‌العاده جلسه برگزار کرده و بسیاری از فیلم‌های متقاضی را دیده و امیدوارم بتوانیم هر چه سریع‌تر بر اساس داشته‌های خود تصمیم نهایی را بگیریم.

فرجی در پایان گفت: بسته حمایتی اکران نیز بنا به درخواست انجمن سینماداران و شورای صنفی نمایش و دفاتر پخش فیلم تعیین شده که طی نشستی که این صنوف با رییس سازمان سینمایی داشتند، مفاد آن پیشنهاد شد تا بر اساس آن فیلم‌هایی که در اکران عمومی فروش خوبی نداشتند هم مورد حمایت قرار گیرد، در همین راستا رییس سازمان سینمایی دستور داد تا لیست فیلم‌هایی که در طول اکران متضرر شده‌اند مشخص شود، تا با ایجاد کارگروهی در سازمان سینمایی و توسط معاونت نظارت و ارزشیابی تصمیم‌گیری نهایی برای حمایت‌ها صورت گیرد که هنوز به تصویب نهایی نرسیده است.

منبع: مهر
برچسب ها: اکران نوروزی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی