تیتر امروز

وفات عارف زلال و  خطیب آرام
به یاد سیدعبدالله فاطمی‌نیا

وفات عارف زلال و خطیب آرام

مرحوم آیت‌الله سیدعبداالله فاطمی‌نیا که به تازگی وفات کردند، ما را به یاد مرحوم استاد داود فیرحی انداخت و معدود نخبگانی از این دست که مصداق این بیت از عرفی شاعر هستند؛ "چنان با نیک و بد سرکن...
کاهش فوتی‌ها مقطعی است، کرونا تابستان دوباره خیز می‌گیرد
کارشناس حوزه سلامت در گفتگو با دیدار اعلام کرد:

کاهش فوتی‌ها مقطعی است، کرونا تابستان دوباره خیز می‌گیرد

آمار مبتلایان کرونایی سه‌رقمی و فوتی‌ها تک‌رقمی شده است، اما آیا این شرایط پایدار می‌ماند؛ آیا روز‌های تلخ فوتی ۷۰۰ نفری برنمی‌گردد و رعایت پروتکل‌های بهداشتی همچنان پابرجاست؛ این‌ها سوالاتی...
سومین رئیس مجلس یازدهم؛ جبهه پایداری یا قالیباف؟
به بهانه سومین دوره انتخاب هیات رئیسه مجلس یازدهم؛

سومین رئیس مجلس یازدهم؛ جبهه پایداری یا قالیباف؟

سومین دوره انتخاب هیات رئیسه مجلس یازدهم در حالی در چهارم خرداد ۱۴۰۱ برگزار می‌شود که محمدباقر قالیباف با حاشیه‌های زیادی دست به گریبان است و از طرفی رقبای سرسختی، چون جبهه پایداری را پیش رو...

فرانسه: اروپا و آمریکا خواهان جنگ با روسیه نیستند

«فلورانس پارلی»، وزیر دفاع فرانسه عنوان داشت: ما به روسیه اعلام جنگ نکردیم. من فکر نمی‌کنم که کشور‌های اروپایی و آمریکا خواهان جنگ با روسیه باشند. هدف ما دسترسی به آتش بس است.

کد خبر: ۱۲۳۱۲۰
۱۵:۱۲ - ۰۶ اسفند ۱۴۰۰

فرانسه: اروپا و آمریکا خواهان جنگ با روسیه نیستند

دیدارنیوز: وزیر دفاع فرانسه امروز (جمعه) گفت که هیچ کشور اروپایی و همچنین آمریکا خواستار درگیری نظامی با روسیه نیست، زیرا فدراسیون روسیه یک "قدرت هسته‌ای" به شمار می‌رود.

به نقل از خبرگزاری تاس، «فلورانس پارلی»، وزیر دفاع فرانسه عنوان داشت: ما به روسیه اعلام جنگ نکردیم. من فکر نمی‌کنم که کشور‌های اروپایی و آمریکا خواهان جنگ با روسیه باشند. هدف ما دسترسی به آتش بس است.

وی در یک برنامه رادیویی خاطرنشان کرد که روسیه یک قدرت هسته‌ای محسوب می‌شود و ناتو نیز دارای چنین تسلیحاتی است.

وزیر دفاع فرانسه در پاسخ به یکی از مهمان‌های این برنامه که دائما می‌پرسید آیا شما قصد ارسال تجهیزات نظامی به اوکراین جهت دفاع از آن‌ها را دارید یا خیر، گفت: آیا شما خواستار جنگ هسته‌ای هستید؟!

وی اظهار کرد که تسلیحات هسته‌ای صرفا تسلیحات "بازدارنده‌ای" هستند که نباید استفاده شوند.

فلورانس پارلی تصریح کرد: اولویت فرانسه و ناتو تضمین امنیت کشور‌های عضو به ویژه در جناح شرقی است و اوکراین بخشی از این ائتلاف نیست.

در همان لحظه، وی بدون ذکر جزئیات فاش کرد که فرانسه به اوکراین تجهیزات نظامی فرستاده است.

وی با اشاره به اینکه فرانسه "با دقت" در حال بررسی درخواست‌های جدید است، افزود: ما تجهیزات نظامی مانند کمک‌های بشردوستانه ارسال نمی‌کنیم. قوانین بسیار سختی برای چنین محموله‌هایی وجود دارد و ما به این قوانین پایبند هستیم. اما متوجه هستیم که وضعیت بسیار جدی است.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی