تیتر امروز

خدا می‌خواست من را تنبیه کند!
بازخوانی یک گفت‌و‌گوی استثنایی با ناصر حجازی بعد از ۱۵ سال

خدا می‌خواست من را تنبیه کند!

جمعه سی‌ام اردیبهشت سالگرد درگذشت ناصر حجازی اسطوره فوتبال ایران است، مردی با خصوصیات منحصر به فرد در دوران بازی و مربی‌گری. بازخوانی یک مصاحبه از او در پایان همکاری‌اش با استقلال در دی ماه ۸۶...
شهدا و جانبازان ناظر بر کار ما هستند و می‌گویند
احمد مازنی در مراسم تجلیل از شهدا و سالگرد آزادسازی خرمشهر:

شهدا و جانبازان ناظر بر کار ما هستند و می‌گویند "قرار ما این نبود"+ویدئو

فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: امروز شهدا، جانبازان، آزادگان، همسران، خواهران و برداران آن‌ها نگرانند و با زبان، با قلم و به انحا مختلف، به ما می‌گویند؛ «قرار ما این نبود».
آبله میمون جای کرونا را می‌گیرد؟
برگشت ویروس آفریقایی بعد از کووید ۱۹

آبله میمون جای کرونا را می‌گیرد؟

تب، سردرد، درد عضلانی و خستگی نشانه‌های ابتلا به آبله میمونی است، محققان می‌گویند خطر جدی ندارد، اما شیوع احتمالی آن بعد از کرونا جامعه پزشکی دنیا را نگران کرده است.

دبیر: اهل استعفا نیستم

رئیس فدراسیون کشتی در اهواز گفت: هر جا حس کنم به درد کشتی نمی‌خورم دست‌شان را می‌بوسم و به زندگی‌ام می‌رسم. تا زمانی که باشم کار می‌کنم و اهل استعفا هم نیستم.

کد خبر: ۱۲۳۰۷۳
۱۹:۲۴ - ۰۵ اسفند ۱۴۰۰

دبیر: اهل استعفا نیستم

دیدارنیوز: رئیس فدراسیون کشتی تاکید کرد که رسیدن بودجه کشتی به ۲۲۵ درصد دروغ است و در مقابل مدال‌هایی که این رشته می‌گیرد، بودجه آن هیچ است.

علیرضا دبیر که در عصر روز دوم جام تختی با حضور در اهواز شاهد رقابت‌های کشتی فرنگی جام تختی بود، در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی در مورد ابطال حکم ماموریت اعضای هیئت علمی در فدراسیون‌های ورزشی عنوان کرد: همان‌قدر که ماده و تبصره وجود دارد تا قانونی تصویب شود، همان‌قدر هم برای رد قانون تبصره وجود دارد. هر جا حس کنم به درد کشتی نمی‌خورم دست‌شان را می‌بوسم و به زندگی‌ام می‌رسم. تا زمانی که باشم کار می‌کنم و اهل استعفا هم نیستم.

رئیس فدراسیون کشتی ادامه داد: اصلاً مامور نیستم، ساعت دانشگاه را پر می‌کنم، ریالی از فدراسیون نمی‌گیرم، اما مقابل قانون سرمان پایین است. باید بررسی شود که قانون دیوان عدالت اداری بالاتر است یا مجلس. حتی گفتند اعتراض کنم، اما من کار شخصی نمی‌کنم؛ تا امروز هم همه اعتراض‌هایم به خاطر کشتی بوده نه خودم.

وی در مورد اینکه در صورت تصویب این قانون، از هیئت علمی استعفا خواهد داد یا از ریاست فدراسیون، تصریح کرد: فکر نمی‌کنم کار به آنجا برسد.

قهرمان المپیک ۲۰۰۰ سیدنی همچنین درباره ارسال نامه‌ای به برخی از اعضای هیئت اجرایی مبنی بر استعفا، اظهارداشت: از نظر قانون، ۴ سال عضویت در هیئت اجرایی به پایان رسیده و هر مصوبه‌ای تا مجمع ۱۷ سفند غیرقانونی است. حالا مجمع ۱۷ اسفند باید تصمیم بگیرد. یکی از اعضای مجمع هستم و ۴ سال پیش مجمع به فرد رأی نداده و به رؤسای فدراسیون‌ها رأی داده است.

دبیر تاکید کرد: پیشنهاد من بود که برخی رؤسا که حتی فدراسیون المپیکی ندارند، کنار بروند و به جای ۵ نفر باید ۷ نفر باشند. فدراسیون غیرالمپیکی نباید برای فدراسیون‌های المپیکی تصمیم بگیرد، باید به المپیک و بازی‌های آسیایی احترام بگذارند و خواهشم این است خودشان استعفا دهند. صالحی‌امیری خودش انگیزه‌ای برای ادامه کار ندارد، اما مجمع باید برای ریاست کمیته تصمیم بگیرد. خواهش من از دوستان این است که اگر این دوستان نباشند بهتر است و امیدواریم ۱۷ اسفند هرچه مجمع تصمیم می‌گیرد همان شود.

رئیس فدراسیون کشتی ادامه داد: اگر بودجه فدراسیون را می‌خواهیم سهم‌خواهی نیست، من اگر شهوت قدرت داشتم برای ریاست کمیته می‌آمدم.

علیرضا دبیر درباره اینکه شنیده شده قرار است هفته آینده بودجه واریزی شما از کمیته به ۲۲۵ درصد برسد، گفت: دروغ است. کمیته و هیئت اجرایی یک دهم حق کشتی را ندادند و یکی از اعتراضات من این است. بودجه کشتی نسبت به مدال‌هایی که این رشته می‌گیرد، هیچ است.

وی با تقدیر از شرایط میزبانی خوزستان، در خاتمه عنوان کرد: خوزستان یکی از قطب‌های کشتی فرنگی است. این استان باید با برنامه ریزی خوب به جایگاه خود برسد، طلای المپیک بگیرد و مدال‌های جهانی آن مستمر باشد. رقابت فارس، خوزستان و قم را در کشتی فرنگی دوست دارم.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی