تیتر امروز

غلامعلی رجایی: به خاتمی گفتم شما یک شازده به تمام معنا هستید/ امام (ره) به خبرگان رهبری گفتند شما نماینده مردمید، نه ولی آنها +ویدئو
به مناسبت سالگرد دوم خرداد ۷۶ و سوم خرداد ۶۱؛ در گفتگو با دیدار:

غلامعلی رجایی: به خاتمی گفتم شما یک شازده به تمام معنا هستید/ امام (ره) به خبرگان رهبری گفتند شما نماینده مردمید، نه ولی آنها +ویدئو

مشاور مرحوم هاشمی رفسنجانی در گفتگو یا دیدار سرمایه اجتماعی را گم شده مهم این روز‌های کشور دانست.
آواربرداری متروپل به کندی پیش می‌رود/ خطر ریزش ساختمان مجاور!
گزارش زنده خبرنگار دیدار از آبادان/ ۱۹ کشته و ۳۷ مصدوم تاکنون

آواربرداری متروپل به کندی پیش می‌رود/ خطر ریزش ساختمان مجاور!

ریزش ساختمان ۱۰ طبقه متروپل آبادان تا عصر چهارشنبه ۱۸ کشته و ۳۷ مجروح در پی داشته است؛ فرماندار آبادان اعلام کرد با ایجاد استحکام در ساختمان مجاور، آواربرداری سرعت خواهد گرفت.
«تنگنا»؛ برنامه نهم ـ قسمت دوم

گفت و گو با محمد توسلی؛ آگاهی‌بخشی یا صدور بیانیه به جای سیاست‌ورزی؟!

بخش دوم گفتگو با محمد توسلی دبیرکل نهضت آزادی ایران بر سالهای بعد از انقلاب متمرکز است. جایی که نهضت مدعی اتخاذ استراتژی آگاهی بخشی است و منتقدان بر کم‌اثر بودن فعالیت‌های آن تاکید دارند.

کد خبر: ۱۲۳۰۳۴
۱۹:۲۱ - ۰۵ اسفند ۱۴۰۰

 

گفت و گو با محمد توسلی؛ آگاهی بخشی یا سیاست صدور بیانیه

دیدارنیوز ـ حامد شجاعی: زمانی که مهندس مهدی بازرگان در محکمه نظامی تهران، نهضت آزادی ایران را آخرین تشکیلاتی نامید که با زبان قانون با حکومت پهلوی صحبت می‌کند، باورش مشکل بود که در فردای براندازی رژیم پهلوی، همین حزب، در حالی که هنوز بسیاری از چهره‌های سرشناس و بلندپایه‌اش علاوه بر تکیه زدن بر منصب نمایندگی مجلس، در زمره رهبران و پیشگامان انقلاب و حکومت برآمده از آن به شمار می‌رفتند، موفق به اخذ مجوز فعالیت از وزارت کشور نظام جدید حاکم بر کشور نشود. کشمکش‌های نهضت آزادی ایران با ارکان سیاسی و امنیتی حاکمیت بر سر فعالیت علنی و رسمی از همان زمان آغاز شد و تا کنون ادامه دارد. در این بازه زمانی نهضت آزادی ایران از رد صلاحیت دو دبیر کل پیشین خود در ادوار انتخابات ریاست جمهوری تا ارائه لیست کامل در انتخابات دومین دوره شورای شهر تهران را تجربه کرده است، اما برآیند این فعالیت‌ها در زمینه تکیه زدن بر جایگاه‌های حاکمیتی پس از پایان مجلس اول، صفر بوده است.


آرشیو برنامه تنگنا


در عوض، کارنامه فعالیت‌های نهضت آزادی در چهل سال گذشته انباشته از بیانیه‌ها و نامه‌های سرگشاده یا سربسته خطاب به ملت و حاکمان است و بسیاری از اعضای این تشکیلات در این سال‌ها بابت همین فعالیت‌های رسولانه نیز متحمل هزینه‌های فراوان شده‌اند.
در بخش دوم از گفتگو با محمد توسلی، دبیر کل نهضت آزادی ایران، تلاش شد شیوه فعالیت تشکیلاتی و سیاسی این حزب و نسبت و مناسبات آن با افراد و جریان‌های گوناگون مورد کنکاش قرار گیرد.

قسمت دوم گفتگو با محمد توسلی را در ادامه بببینید:

عوامل برنامه تنگنا: 

تهیه کننده و مجری: حامد شجاعی

مشاورین طرح: زهرا توحیدی، حامد سیاسی‌راد، سجاد شجاعی

دکور و تصویر: اشکان اشعریون 

دستیار تولید: محمد بدیعی

تدوین: سجاد پیروانی

 

برچسب ها: تنگنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی