تیتر امروز

هیچ وقت اندازه امسال جای خالی ناصر را حس نکردم/ هر روز با او حرف می‌زنم
گفت‌و‌گو با بهناز شفیعی همسر مرحوم ناصر حجازی (ویدیو)

هیچ وقت اندازه امسال جای خالی ناصر را حس نکردم/ هر روز با او حرف می‌زنم

در آستانه سالگرد درگذشت ناصر حجازی، اسطوره فوتبال ایران، به دیدار همسرش «نازی خانم» شفیعی رفتیم و میهمان اشک‌ها و لبخندهایش شدیم و احساس کردیم که یاد او همچنان زنده و سبز است.

تهران؛ نزدیک به قله موج ششم کرونا/ تاکید ویژه بر واکسیناسیون زنان باردار

معاون درمان ستاد مقابله با کرونای استان تهران ضمن تشریح وضعیت گسترش بیماری در پایتخت، بر لزوم واکسیناسیون زنان باردار تاکید کرد و گفت: تاکید ویژه ما واکسیناسیون مادران باردار است، زیرا شاهد فوت مادران بارداری بودیم که هیچ واکسنی تزریق نکردند.

کد خبر: ۱۲۲۹۱۶
۱۰:۳۳ - ۰۴ اسفند ۱۴۰۰

تهران نزدیک به قله موج ششم کرونا

دیدارنیوز ـ دکتر نادر توکلی با اشاره به اینکه در تهران به نزدیکی قله یا پیک کرونا رسیدیم، گفت: ما شیب صعودی موج ششم را تجربه کردیم. تجربیات قبلی نشان می‌دهد چند روز حالت سینوسی را طی می‌کنیم تا سپس به شیب نزولی برسیم. آنچه که مسلم است این است که در هفته اول اسفندماه موج سینوسی داریم که همان قله یا پیک از موج ششم است.

نیمه دوم اسفند؛ احتمال ورود تهران به شیب نزولی بیماری

سفر‌ها و خرید‌های عید؛ تهدیدی برای روند بیماری

او ادامه داد: اینکه چه مدت در قله بمانیم خیلی قابل پیش‌بینی نیست، ولی به نظر می‌رسد اگر اتفاق خاصی نیفتد در نیمه دوم اسفندماه وارد شیب نزولی شویم. البته افزاش سفر‌های درون شهری، خرید‌های شب عید، چهارشنبه سوری و... در نیمه دوم اسفند یک عامل تهدید است که می‌تواند بر پیش‌بینی ما اثرگذار باشد.

آمار مراجعات و بستری‌ها بالاست

فوتی‌های روزانه کرونا در تهران؛ حدود ۷۰ نفر

وی افزود: تعداد بستری‌ها بالا است و در حال حاضر تعداد ۴۱۰۰ بیمار بستری داریم و روزانه هم حدود ۷۰۰ بیمار بستری می‌شوند. تعداد موارد مراجعه سرپایی به مراکز درمانی حدود ۹۰۰۰ نفر است؛ البته طی روز‌های گذشته این روند سینوسی بوده است. موارد مرگ و میر روزانه تهران حدود ۷۰ نفر (در یک هفته اخیر روزانه حدود ۵۰ تا ۷۰ نفر بوده است) و موارد بستری در ICU حدود ۱۱۰۰ نفر است که ۲۴۰ نفر هم پذیرش روزانه داریم.

توکلی درباره تامین دارو و تجهیزات در مراکز درمانی، اظهار کرد: هیچ مشکل و کمبودی در این زمینه وجود ندارد. امیکرون نوعا بیماری خفیفی است و مواردی هم که بستری می‌شوند مدت زمان کمتری در بیمارستان می‌مانند و میانگین بستری بین ۳ تا ۵ روز است.

سهم کودکان در بستری‌های روزانه کرونا

او درخصوص موارد بستری کودکان نیز تصریح کرد: خوشبختانه موارد بستری کودکان کمتر شده است. سهم بستری کودکان زیر ۱۰ سال که در نیمه بهمن ماه به ۲۰ درصد رسیده بود اکنون به ۱۲ درصد رسیده است. از طرفی اقدام به توسعه تخت‌های ویژه کردیم و با عدم انجام اعمال الکتیو، تخت‌ها را به بیماران تنفسی ویروسی اختصاص دادیم. شخص وزیر محترم بهداشت نیز حمایت خوبی برای توسعه تخت‌های ICU کودکان داشتند و در دانشگاه‌های علوم پزشکی ۳ گانه تهران افزایش تخت‌ها اتفاق افتاد؛ به شکلی که اکنون بحران کمبود تخت چه به صورت کلی و چه برای کودکان نداریم. البته حجم مراجعات سرپایی کودکان همچنان بالا است، ولی تعداد بستری‌ها کمتر شده است.

دلتا همچنان در تهران در گردش است

وی افزود: همچنان موارد ابتلا به سویه دلتا در پایتخت به شکل واضح وجود دارد و تخمین ما این است که هنوز بین ۱۰ تا ۱۵ درصد موارد ابتلا از سویه دلتا است.

تاکید ویژه بر واکسیناسیون مادران باردار

معاون درمان ستاد کرونای استان تهران با تاکید بر اهمیت انجام واکسیناسیون کرونا و تکمیل تزریق هر ۳ دز واکسن، بیان کرد: هفته گذشته مرگ خانم بارداری مبتلا به کرونای دلتا را شاهد بودیم که واکسینه نشده بود و ظرف ۷۲ ساعت فوت کرد؛ بنابراین تاکید ویژه ما واکسیناسیون مادران باردار است، زیرا شاهد فوت مادران بارداری بودیم که هیچ واکسنی تزریق نکردند.

منبع: ایسنا
برچسب ها: کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی