تیتر امروز

وفات عارف زلال و  خطیب آرام
به یاد سیدعبدالله فاطمی‌نیا

وفات عارف زلال و خطیب آرام

مرحوم آیت‌الله سیدعبداالله فاطمی‌نیا که به تازگی وفات کردند، ما را به یاد مرحوم استاد داود فیرحی انداخت و معدود نخبگانی از این دست که مصداق این بیت از عرفی شاعر هستند؛ "چنان با نیک و بد سرکن...
کاهش فوتی‌ها مقطعی است، کرونا تابستان دوباره خیز می‌گیرد
کارشناس حوزه سلامت در گفتگو با دیدار اعلام کرد:

کاهش فوتی‌ها مقطعی است، کرونا تابستان دوباره خیز می‌گیرد

آمار مبتلایان کرونایی سه‌رقمی و فوتی‌ها تک‌رقمی شده است، اما آیا این شرایط پایدار می‌ماند؛ آیا روز‌های تلخ فوتی ۷۰۰ نفری برنمی‌گردد و رعایت پروتکل‌های بهداشتی همچنان پابرجاست؛ این‌ها سوالاتی...
سومین رئیس مجلس یازدهم؛ جبهه پایداری یا قالیباف؟
به بهانه سومین دوره انتخاب هیات رئیسه مجلس یازدهم؛

سومین رئیس مجلس یازدهم؛ جبهه پایداری یا قالیباف؟

سومین دوره انتخاب هیات رئیسه مجلس یازدهم در حالی در چهارم خرداد ۱۴۰۱ برگزار می‌شود که محمدباقر قالیباف با حاشیه‌های زیادی دست به گریبان است و از طرفی رقبای سرسختی، چون جبهه پایداری را پیش رو...

تغییرمحدودیت‌های رنگ بندی کرونایی/ ادامه فعالیت مراکزآموزشی بارعایت پروتکل‌ها

وزیر کشور از تغییر محدودیت‌های رنگ بندی‌های کرونایی متناسب با شرایط موجود در صورت تصویب ستاد ملی مقابله با کرونا خبر داد.

کد خبر: ۱۲۲۸۲۶
۱۳:۳۵ - ۰۳ اسفند ۱۴۰۰

تغییرمحدودیت‌های رنگ بندی کرونایی متناسب باشرایط موجود

دیدارنیوز ـ احمد وحیدی در پایان جلسه قرارگاه ستاد مقابله با کرونا در جمع خبرنگاران گفت: یکی از موضوعاتی که در جلسه امروز قرارگاه مورد بحث قرار گرفت سفر‌های آخر سال بود که چند بخش را شامل می‌شود. نخست شرایط مسافرین همچنین افرادی که در حوزه حمل و نقل نقش دارند و افرادی که در اماکن اقامتی ارائه خدمات می‌کنند، مطرح شد که نظر برخی اعضا این بود با توجه به اینکه فاصله زیادی از تزریق دز دوم واکسن گذشته است باید ضرورت تزریق دز سوم را برای این افراد دنبال کنیم.

وی افزود: موضوع دیگر افرادی است که در این ایام مسافرت می‌کنند و اماکن اقامتی که پیش بینی شده شاید به حد کافی نباشد؛ لذا مقرر شد در ستاد‌های استانی این موضوع مورد پیگیری قرار گیرد و اماکنی که می‌توانند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی ارائه خدمات داشته باشند از قبل اعلام شوند. همچنین اجتماعاتی که در مکان‌های مسقف محدودیت‌های آن‌ها اعلام شده بود بار دیگر مورد تاکید قرار گرفت، موضوعی که پیشتر مشخص و ابلاغ شده است.

وزیر کشور ادامه داد: در مورد رنگ بندی‌ها در دوره قبلی رنگ‌های قرمز، نارنجی و زرد و آبی برای شهر‌ها در نظر گرفته شده بود، اما با توجه به اینکه شرایط متفاوت شده برای مثال تمام محدودیت‌هایی که برای رنگ قرمز در قبل وجود داشت در حال حاضر اعمال نمی‌شود؛ لذا بررسی شد تا متناسب با شرایط موجود محدودیت‌ها برای شرایط قرمز و در مجموع رنگ بندی‌ها در نظر گرفته شود که این موضوع جمع بندی شد و مقرر شد که برای تصویب به ستاد ملی کرونا ارسال شود.

وی تاکید کرد: در جلسه امروز گزارش‌هایی از مدارس، دانشگاه ها، اصناف، بخش حمل و نقل عمومی و مراقبت‌ها در مرز‌ها ارائه شد و در خلال آن تاکید شد که در حوزه اصناف پروتکل‌ها به صورت کامل رعایت شوند و تذکرات لازم به اصناف داده شود. امیدواریم با این تذکرات نیاز به برخورد جدی‌تر وجود نداشته باشد و شرایط ابلاغی بطور کامل شامل تزریق واکسن و یا داشتن تست PCR منفی رعایت شود.

وحیدی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به موضوع ارتقای ایمنی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مترو اشاره کرد و افزود: این موضوع در جلسه امروز مورد بحث قرار گرفت. اقداماتی در حوزه تهویه و همچنین اتصال به سامانه فروش بلیت مترو به سامانه «ایران من» مورد بحث قرار گرفت. البته اقداماتی در این راستا آغاز شده است. همچنین در حوزه حمل و نقل هوایی رعایت و کنترل افراد برای تزریق واکسن PCR منفی مورد تاکید قرار گرفت که اعلام شد این موضوع در حال کنترل است.

وی افزود: گزارشی از آموزش و پرورش ارائه شد که در آن عنوان شده بود که در این مدت چهار فوتی داشتند که این چهار فوتی ربطی به بازگشایی مدارس نداشته و گزارشی از فوت دانش آموزان بر اثر بازگشایی نداشته ایم؛ لذا تاکید شد که مراکز آموزشی با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی فعالیت خود را ادامه دهند. این موضوع در مورد دانشگاه‌ها نیز به همین شکل است.

وزیر کشور در پاسخ به سوالی در خصوص اتصال سامانه بلیت فروشی مترو به سامانه ایران من نیز گفت: وزارت کشور در این خصوص مشکلی ندارد و تنها بخشی از کار‌ها برای این اتصال درمترو باقی است که بخش فنی مترو در حال انجام اقدامات لازم است. سامانه ایران من مشکلی ندارد و آماده پاسخگویی است.

منبع: ایسنا
برچسب ها: کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی