تیتر امروز

هیچ وقت اندازه امسال جای خالی ناصر را حس نکردم/ هر روز با او حرف می‌زنم
گفت‌و‌گو با بهناز شفیعی همسر مرحوم ناصر حجازی (ویدیو)

هیچ وقت اندازه امسال جای خالی ناصر را حس نکردم/ هر روز با او حرف می‌زنم

در آستانه سالگرد درگذشت ناصر حجازی، اسطوره فوتبال ایران، به دیدار همسرش «نازی خانم» شفیعی رفتیم و میهمان اشک‌ها و لبخندهایش شدیم و احساس کردیم که یاد او همچنان زنده و سبز است.

یک رکورد جذاب برای دروازه‌بان پرسپولیس

حامد لک بعد از کلین‌شیت مقابل آلومینیوم اراک، به رده دوم بیشترین کلین‌شیت تاریخ لیگ برتر رسید. او برای ۱۰۳ بار دروازه‌اش را بسته نگه داشت تا بعد از مهدی رحمتی و البته با فاصله زیاد نسبت به او در رده دوم قرار بگیرد.

کد خبر: ۱۲۲۷۰۰
۱۴:۲۶ - ۰۲ اسفند ۱۴۰۰

یک رکورد جذاب برای دروازه‌بان پرسپولیس

دیدارنیوز: حامد لک مقابل آلومینیوم اراک به رکورد ۱۰۳ کلین‌شیت در لیگ برتر رسید.

دروازه پرسپولیس در این سال‌های قهرمانی همواره امن‌ترین منطقه برای این تیم بوده است. حتی امنیت دروازه را می‌توان یکی از دلایل اصلی ۵ قهرمانی متوالی قرمز‌ها دانست. این روزها، اما این امنیت کمی خدشه‌دار شده است. پاسخ این سوال که وضعیت تیم پرسپولیس به ناامن‌شدن دروازه رسید و یا برعکس سوالی است که شاید جوابی نتوان برای آن پیدا کرد. آن چیزی که مشخص است، اما این است که حامد لک هم روز‌های خوبی را نمی‌گذراند. دروازه‌بانی که فصل گذشته خیال همه را بابت جانشین علیرضا بیرانوند راحت کرده بود این فصل روندی سینوسی دارد.

رکوردی برای بازگشت به روز‌های خوب
یک رکورد شاید بتواند حال او را این روز‌ها خوب کند و اعتماد به نفس گذشته را برگرداند. حامد لک بعد از کلین‌شیت مقابل آلومینیوم اراک، به رده دوم بیشترین کلین‌شیت تاریخ لیگ برتر رسید. او برای ۱۰۳ بار دروازه‌اش را بسته نگه داشت تا بعد از مهدی رحمتی و البته با فاصله زیاد نسبت به او در رده دوم قرار بگیرد. رحمتی با ۱۹۱ کلین‌شیت رکوردی حسرت‌انگیز برای دروازه‌بانان لیگ را به نام خودش ثبت کرده است. البته نمی‌توان گفت این رکورد برای حامد لک دست‌نیافتنی است، اما فاصله زیادی برای رسیدن به آن دارد. حامد لک در حال‌حاضر تنها دروازه‌بان شاغل است که توانسته کلین‌شیت‌هایش را ۳ رقمی کند. در رتبه بعد از او رحمان احمدی با ۱۰۲ کلین‌شیت قراردارد که او هم مانند مهدی رحمتی از دنیای فوتبال خداحافظی کرده است.

در صف سه‌تایی‌ها
شهاب گردان و علیرضا بیرانوند هم دو دروازه‌بانی هستند که شانس حضور در جمع صدتایی‌ها را بیش از بقیه دارند. شهاب گردان با ۹۷ کلین‌شیت احتمالا همین فصل این رکورد را به دست خواهد آورد. دروازه‌بان فعلی فولاد خوزستان در ۳۷ سالگی شاید فرصت چندانی برای بهبود رکوردش را نداشته باشد، اما حضور در باشگاه ۳ رقمی‌ها می‌تواند نام او در این لیست ثبت کند. علیرضا بیرانوند هم با ۸۶ کلین‌شیت در صورت بازگشت به لیگ برتر یکی از کاندیدا‌های حضور در این لیست و حتی شاید قرار گرفتن در یکی از رتبه‌های برتر باشد.

حضور حامد لک در این لیست می‌تواند در این روز‌های نامطمئن مهر تاییدی بر توانایی‌های دروازه‌بانی‌اش باشد. توانایی‌هایی که فصل گذشته آن را به خوبی نشان داده و این فصل هم می‌تواند با بازیابی شرایط روحی و روانی و اعتماد به نفس از دست رفته آن را به نمایش بگذارد. البته از شرایط پرسپولیس و تغییرات متعدد در خط دفاع و مشکلات میانه زمین این تیم در تعداد گل‌های خورده پرسپولیس نباید گذشت. همانطور که در کلین‌شیت‌های حامد لک هم قطعا ردپایی از یک خط دفاع مطمئن و مدافعانی قابل اطمیمنان دیده می‌شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی