تیتر امروز

کدام اصولگرایان؟
تنگنا؛ برنامه سیزدهم با "محمد مهاجری" قسمت اول

کدام اصولگرایان؟

بخش نخست گفتگو با محمد مهاجری در برنامه تنگنا قرار بود هفته گذشته منتشر شود اما به دلیل محدودیت شدید اینترنت و شبکه‌های مجازی و البته حال و هوای ناخوشایند کشور میسر نشد.
شانگهای، قطب‌نمای شکسته
ترکیه، از فراز گالاتا (۴)

شانگهای، قطب‌نمای شکسته

ستون جدید دیدار در حوزه بین‌الملل به نام «ترکیه، از فراز گالاتا» است که تمثیلی است از برج قدیمی گالاتا در استانبول که قرن‌ها دیدبان این کشور بوده و این ستون نیز به نوعی رسانه‌های ترکیه را رصد...
جام جهانی ۲۰۲۲، آخرین قضاوت فغانی!
جوانگرایی یا ترکش حمایت از مردم

جام جهانی ۲۰۲۲، آخرین قضاوت فغانی!

آیا ترکش‌های حمایت از اعتراض‌های مردمی به داور بین المللی علیرضا فغانی نیز برخورد کرده و نام او به این دلیل از لیست الیت داوران ایران خارج شده است؟

بررسی هنر تئاتر تاجیکستان در جشنواره فجر

نشست «معرفی فرهنگ و هنر تاجیکستان با تاکید بر هنر نمایش جمهوری تاجیکستان» همراه با نمایشگاه عکس و پوستر تئاتر تاجیکستان در تالار وحدت برگزار می‌شود.

کد خبر: ۱۲۱۳۷۸
۱۵:۵۵ - ۱۹ بهمن ۱۴۰۰
بررسی هنر تئاتر تاجیکستان در جشنواره فجر
دیدارنیوز ـ مژگان وکیلی مدیر بخش بین الملل جشنواره تئاتر فجر، در گفت‌وگویی در این‌باره گفت: «در اجرای بند ششم بیانیه مشترک روسای جمهور محترم جمهوری اسلامی ایران و جمهوری تاجیکستان مبنی بر توسعه فعالیت‌های فرهنگی دو کشور هم فرهنگ و هم‌زبان بعد از سال‌ها، چهلمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر از دوگروه نمایش فاخر تحت عنوان نمایش «فردوسی» و نمایش «لعل بدخشان» دعوت به عمل آورده است.»
 مدیر بخش بین‌الملل جشنواره درباره این آثار گفت: «نمایش «فردوسی» به کارگردانی «سلطان عثمانف» از تئاتر دولتی «ابوالقاسم لاهوتی» شهر دوشنبه در جشنواره شرکت دارد که این نمایش، برنده جایزه اول «جشنواره پرستو» در سال ۲۰۱۹ در جمهوری تاجیکستان است و نمایش «لعل بدخشان» به کارگردانی «امید خسروف» از «تئاتر دولتی مهربان نظروف» از تئاتر شهر خاروق استان بدخشان جمهوری تاجیکستان شرکت می‌کند که این نمایش هم برنده مقام سوم جشنواره پرستو سال ۲۰۲۱ تاجیکستان بوده است.»
 او در ادامه افزود: «این نشست در دو بخش برگزار خواهد شد. در بخش اول تنی چند از مقامات دولتی و شخصیت‌های فرهنگی دو کشور به ارائه سخنرانی می‌پردازند. در قسمت دوم مهمانان این نشست در خصوص معرفی هنر‌های نمایشی تاجیکستان، با تاکید بر هنر تئاتر، سخنرانی و تبادل نظر خواهند کرد. همان‌طور که اشاره شد، این نشست ۲۵ بهمن در محل تالار وحدت با همکاری مشترک بنیاد فرهنگی هنری رودکی، چهلمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر و اداره کل هنر‌های نمایشی برگزار خواهد شد. در راستای این نشست نمایشگاهی با معرفی نمایش‌های جمهوری تاجیکستان در قالب نمایشگاه عکس و پوستر برگزار خواهد شد.»
چهلمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر تا ۲۶ بهمن به دبیری حسین مسافرآستانه برگزار می‌شود.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی