تیتر امروز

احیای همان برجام؛ مسئول خسارات کیست؟

احیای همان برجام؛ مسئول خسارات کیست؟

جریان انقلابی و شخص سید ابراهیم رئیسی دلایل و انگیزه‌های زیادی برای احیای برجام و رفع تحریم‌ها دارند، اما منتقدان بر این پرسش پا می‌فشارند که چرا جناح اصولگرا مانع حصول توافق توسط حسن روحانی...
واردات واکسن در دولت سیزدهم و «۷» بد ُیمن!
دیدار از وضعیت کرونا در ایران گزارش می‌دهد

واردات واکسن در دولت سیزدهم و «۷» بد ُیمن!

افتخار وزیر بهداشت دولت سیزدهم این است که یک تنه واکسن وارد کرده، واکسن‌هایی که اقبال از آن روز به روز کمتر، اما تعداد مرگ‌های کرونایی روز به روز بیشتر می‌شود.
مرگ در
گزارش دیدار از تلف شدن یک یوز ماده در جاده ترانزیت مشهد

مرگ در "میامی"

هنوز ماجرای تلف شدن دو یوز تازه متولد شده "ایران" فراموش نشده بود که خبر رسید تصادف در جاده میامی (تهران- مشهد) منجر به مرگ یک یوز ماده شده و حالا مسوولان در حال رسیدگی هستند!

بررسی هنر تئاتر تاجیکستان در جشنواره فجر

نشست «معرفی فرهنگ و هنر تاجیکستان با تاکید بر هنر نمایش جمهوری تاجیکستان» همراه با نمایشگاه عکس و پوستر تئاتر تاجیکستان در تالار وحدت برگزار می‌شود.

کد خبر: ۱۲۱۳۷۸
۱۵:۵۵ - ۱۹ بهمن ۱۴۰۰
بررسی هنر تئاتر تاجیکستان در جشنواره فجر
دیدارنیوز ـ مژگان وکیلی مدیر بخش بین الملل جشنواره تئاتر فجر، در گفت‌وگویی در این‌باره گفت: «در اجرای بند ششم بیانیه مشترک روسای جمهور محترم جمهوری اسلامی ایران و جمهوری تاجیکستان مبنی بر توسعه فعالیت‌های فرهنگی دو کشور هم فرهنگ و هم‌زبان بعد از سال‌ها، چهلمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر از دوگروه نمایش فاخر تحت عنوان نمایش «فردوسی» و نمایش «لعل بدخشان» دعوت به عمل آورده است.»
 مدیر بخش بین‌الملل جشنواره درباره این آثار گفت: «نمایش «فردوسی» به کارگردانی «سلطان عثمانف» از تئاتر دولتی «ابوالقاسم لاهوتی» شهر دوشنبه در جشنواره شرکت دارد که این نمایش، برنده جایزه اول «جشنواره پرستو» در سال ۲۰۱۹ در جمهوری تاجیکستان است و نمایش «لعل بدخشان» به کارگردانی «امید خسروف» از «تئاتر دولتی مهربان نظروف» از تئاتر شهر خاروق استان بدخشان جمهوری تاجیکستان شرکت می‌کند که این نمایش هم برنده مقام سوم جشنواره پرستو سال ۲۰۲۱ تاجیکستان بوده است.»
 او در ادامه افزود: «این نشست در دو بخش برگزار خواهد شد. در بخش اول تنی چند از مقامات دولتی و شخصیت‌های فرهنگی دو کشور به ارائه سخنرانی می‌پردازند. در قسمت دوم مهمانان این نشست در خصوص معرفی هنر‌های نمایشی تاجیکستان، با تاکید بر هنر تئاتر، سخنرانی و تبادل نظر خواهند کرد. همان‌طور که اشاره شد، این نشست ۲۵ بهمن در محل تالار وحدت با همکاری مشترک بنیاد فرهنگی هنری رودکی، چهلمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر و اداره کل هنر‌های نمایشی برگزار خواهد شد. در راستای این نشست نمایشگاهی با معرفی نمایش‌های جمهوری تاجیکستان در قالب نمایشگاه عکس و پوستر برگزار خواهد شد.»
چهلمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر تا ۲۶ بهمن به دبیری حسین مسافرآستانه برگزار می‌شود.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی