تیتر امروز

پرسپولیس و استقلال، پولدار یا بی‌پول؟
آخر تیرماه منتظر شفاف‌سازی سرخابی باشید

پرسپولیس و استقلال، پولدار یا بی‌پول؟

ورود دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به بورس حداقل این پیامد را داشت که این باشگاه‌ها باید گزارشی از عملکرد مالی خودشان را به  صورت شفاف به سازمان بورس ارائه دهند تا در معرض دید همگان قرار بگیرد.
پس از کرونا؛ رقابت
از بیماری‌های تازه وارد این روز‌ها چه می‌دانید؟

پس از کرونا؛ رقابت "وبا" و "تب کنگو" در مرگ و میر!

حالا که کرونا عقب نشینی کرده و دیگر توانی برای قدرت نمایی ندارد، شیوع دو بیماری "وبا"، "تب کنگو" و بالا رفتن آمار مبتلایان و مرگ و میر ناشی از ابتلا به این دو بیماری نگرانی جدیدی به جامعه تزریق...
از انتصاب داماد نماینده تا دخالت برای انتصاب اقوام!
دخالت سیدکریم حسینی و عبدالله ایزدپناه در مسائل اجرایی و انتصابات قومی:

از انتصاب داماد نماینده تا دخالت برای انتصاب اقوام!

گزارش‌ها و مستندات رسیده حاکی از دخالت چند نماینده مجلس خوزستانی، در امور اجرایی، انتصابات و فشار برای انتصاب اقوام خود در مراکز اجرایی استان خوزستان است.

اسفندماه سیارکی بزرگ از کنار زمین می‌گذرد

ناسا مشغول ردیابی سیارکی بزرگتر از بلندترین آسمانخراش جهان است که احتمالا در ۴ مارس (۱۳ اسفند ۱۴۰۰) از کنار زمین می‌گذرد.

کد خبر: ۱۲۰۸۶۳
۱۱:۰۷ - ۱۶ بهمن ۱۴۰۰

اسفندماه سیارکی بزرگ از کنار زمین می‌گذرد

دیدارنیوز ـ به نقل از ایندپندنت، هرچند سازمان فضایی آمریکا این سیارک را یک شی آسمانی خطرناک دسته بندی می‌کند، اما نزدیک‌ترین فاصله آن تا زمین به حدود ۴.۹ میلیون کیلومتر می‌رسد که بیشتر از فاصله ۳۸۵ هزار کیلومتری ماه تا سیاره خاکی است.

باتوجه به داده‌های «مرکز مطالعات اشیای نزدیک زمین» ناسا، سیارک (۲۰۰۱ CB ۲۱) ۱۳۸۹۷۱ فقط یکی از ۲۵ شی آسمانی است که بین بازه ۳فوریه تا ۴ مارس از کنار زمین می‌گذرند. البته بسیاری از آن‌ها از فاصله نزدیکتری از کنار زمین می‌گذرند.

اما (۲۰۰۱ CB ۲۱) ۱۳۸۹۷۱ بزرگترین سیارکی است که طی هفته‌های آینده از کنار زمین می‌گذرد. قطر این شی آسمانی بین ۵۶۰ تا ۱۳۰۰ متر است و بزرگتر از برج خلیفه ۸۳۰ متری در دبی است.

پیش از این در ۱۸ ژانویه ۲۰۲۲ میلادی سیارک (۱۹۹۴ PC ۱) ۷۴۸۲ با قطر هزار متر از فاصله ۲ میلیون کیلومتری زمین گذر کرد.

ناسا معتقد است هر سیارک با حداقل قطر ۱۵۰ متر که از فاصله ۷.۵ میلیون کیلومتری زمین (۱۹.۵ برابر فاصله سیاره خاکی تا ماه) بگذرد، خطرناک است.

۴۶

برچسب ها: نجوم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی