تیتر امروز

لحظه به لحظه سقوط ساختمان متروپل آبادان/۱۵ کشته و ۳۵ زخمی/شناسایی جسد عبدالباقی
عزای عمومی در آبادان و خرمشهر

لحظه به لحظه سقوط ساختمان متروپل آبادان/۱۵ کشته و ۳۵ زخمی/شناسایی جسد عبدالباقی

ریزش ساختمان ۱۰ طبقه در آبادان تا شب سه‌شنبه ۱۵ کشته و ۳۵ مجروح در پی داشته است. با اینکه اخبار متناقضی از مرگ حسین عبدالباقی سازنده ابن برج منتشر شده، اما خانواده او جسدش را شناسایی کرده‌اند.

نام «طارمی» در لیست تاریخ‌سازها

تاثیرگذاری مستقیم روی ۵ گل در ۵ بازی، عملکرد فوق العاده طارمی در مرحله نهایی انتخابی جام جهانی بوده و او، توانسته نقش مهمی در صعود ایران داشته باشد.

کد خبر: ۱۲۰۱۹۷
۰۸:۳۵ - ۰۹ بهمن ۱۴۰۰

تیم ملی ایران

دیدارنیوز: مهدی طارمی بعد از عملکردی رویایی در انتخابی جام جهانی، به لیست زنندگان گل صعود ایران اضافه شده است.

مهاجم شماره ۹ تیم ملی، روز‌هایی به یاد ماندنی را پشت سر می‌گذارد. حتی دعوت نشدن طارمی به اردوی قبلی تیم ملی هم، نتوانست اوضاع را برای او تغییر دهد. طارمی فصل پیش بهترین گل‌ساز فوتبال پرتغال شد، گل او به چلسی جایزه بهترین گل فصل لیگ قهرمانان را به دست آورد و به فهرست کاندیدا‌های نهایی جایزه پوشکاش رسید. حالا طارمی، به همراه تیم ملی به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر رسیده و خودش را برای دومین حضور، در معتبرترین تورنمنت ملی جهان آماده می‌کند. صعودی که طارمی در آن، سهم پررنگی داشته است.

تاثیرگذاری مستقیم روی ۵ گل در ۵ بازی، عملکرد فوق العاده طارمی در مرحله نهایی انتخابی جام جهانی بوده و او، توانسته نقش مهمی در صعود ایران داشته باشد. بازی اول با سوریه، طارمی سازنده تک گل تیم ملی بود. بازی رفت با عراق، او گل اول را ساخت و گل دوم را زد. بازی با امارات هم، طارمی با فرار و ضربه‌ای به موقع، توانست سه امتیاز بازی را برای تیم ملی بگیرد. تقابل ایران و کره جنوبی، تنها مسابقه‌ای بود که طارمی به میدان رفت و نتوانست گل بزند یا پاس گل بدهد. تلاش او برای گلزنی در این مسابقه، با ممانعت تیر دروازه به نتیجه نرسید. پس از دو بازی غیبت بخاطر اختلافات با کادرفنی، طارمی بازی برگشت با عراق دوباره به ترکیب تیم ملی برگشت و در غیاب چند بازیکن هجومی ایران، با تک گلش پرونده صعود ایران به جام جهانی را بست.

طارمی با گلی که به عراق زد، در لیست زننده‌های گل صعود تیم ملی به جام جهانی قرار گرفت. او ۴ سال قبل هم در بازی صعود ایران، دروازه ازبکستان را باز کرد، اما عنوان «گل صعود»، به سردار آزمون رسید. این بار اما، تک گل طارمی مجوز حضور ایران در جام جهانی را گرفت. جام جهانی ۱۹۷۸ غفور جهانی مقابل استرالیا، جام جهانی ۱۹۹۸ خداداد عزیزی باز هم مقابل استرالیا، جام جهانی ۲۰۰۶ محمد نصرتی مقابل بحرین، جام جهانی ۲۰۱۴ رضا قوچان‌نژاد مقابل کره جنوبی و جام جهانی ۲۰۱۸، سردار آزمون مقابل ازبکستان زننده گل صعود تیم ملی بودند. لیستی که حالا، مهدی طارمی به آن اضافه شده است. عنوانی که شاید، پاداش عملکرد درخشان او در راه رسیدن ایران به قطر باشد.

برچسب ها: مهدی طارمی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی