تیتر امروز

لحظه به لحظه سقوط ساختمان متروپل آبادان/۱۵ کشته و ۳۵ زخمی/شناسایی جسد عبدالباقی
عزای عمومی در آبادان و خرمشهر

لحظه به لحظه سقوط ساختمان متروپل آبادان/۱۵ کشته و ۳۵ زخمی/شناسایی جسد عبدالباقی

ریزش ساختمان ۱۰ طبقه در آبادان تا شب سه‌شنبه ۱۵ کشته و ۳۵ مجروح در پی داشته است. با اینکه اخبار متناقضی از مرگ حسین عبدالباقی سازنده ابن برج منتشر شده، اما خانواده او جسدش را شناسایی کرده‌اند.
کارشناس فوتبال ایران

شانس زیادی برای صعود تیم‌ملی به مرحله حذفی نمی‌بینم

اقبالی، کارشناس فوتبال ایران درباره شانس صعود تیم ملی به مرحله حذفی جام جهانی قطر گفت: بستگی دارد که با چه تیم‌هایی همگروه شویم. معمولاً یک یا دو تیم اروپایی و یک تیم آفریقایی با ایران همگروه می‌شوند و هر دوره به دلیل عدم ارتباط با تیم‌های بزرگ دنیا، از تجربه کافی برخوردار نیستیم. فراموش نکنیم دور انتخابی جام جهانی در استاندارد آسیایی بود، نه در سطح اروپا و حتی آفریقا. به همین خاطر شانس زیادی برای صعود تیم ملی به مرحله حذفی جام جهانی نمی‌بینم.

کد خبر: ۱۲۰۱۹۱
۰۸:۰۳ - ۰۹ بهمن ۱۴۰۰

ایران

دیدارنیوز: کارشناس فوتبال کشورمان شانس زیادی برای صعود تیم ملی ایران از مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۲۲ قائل نیست.

مسعود اقبالی درباره صعود تیم ملی ایران به جام جهانی ۲۰۲۲ با شکست عراق گفت: ابتدا این صعود را تبریک می‌گویم. این اتفاق می‌تواند نقطه عطفی برای فوتبال ایران باشد تا بتوانیم از مرحله گروهی جام جهانی صعود کنیم. ما باید تیم انتهای جدولی مانند عراق را شکست می‌دادیم و در این بازی نشان دادیم تقریباً به شرایط ایده‌آل خود رسیده‌ایم.

«عراق را به خوبی تحت فشار گذاشتیم و می‌توانستیم بیشتر از یک گل به این تیم بزنیم.»، وی ضمن بیان این جمله تصریح کرد: مهدی طارمی مشکلات زیادی را در سفر به ایران پشت سر گذاشت و بازی کردن او از لحاظ علمی درست نبود. این اتفاق در کشور‌های پیشرفته فوتبالی رخ نمی‌دهد و امکان بازی برای طارمی در چنین شرایطی وجود نداشت. با این حال استاندارد‌های لازم در فوتبال آسیا رعایت نمی‌شود و ما از فوتبال بین‌المللی فاصله داریم.

کارشناس فوتبال کشورمان با تمجید از نمایش شاگردان اسکوچیچ اظهار داشت: تیم ملی تسلط کاملی بر میانه زمین داشت و به راحتی به دفاع عراق نفوذ می‌کرد. سه هافبک هجومی ایران یعنی جهانبخش، قدوس و قلی‌زاده به خوبی پشت دفاع عراق قرار می‌گرفتند و طارمی را تغذیه می‌کردند. نورافکن بسیار خوب بازی کرد و صادق محرمی بازیسازی خوبی داشت. عراق فقط دو یا سه فرصت گلزنی خطرناک به دست آورد و در بیشتر دقایق بازی، حرفی برای گفتن نداشت.

اقبالی در مورد ضعف تیم ملی کشورمان برابر عراق خاطرنشان کرد: اشتباهاتی در خط دفاعی مرتکب شدیم که این اتفاق نباید در جام جهانی و مقابل بزرگان جهان تکرار شود. مدافعان ما گاهی پراکنده می‌شدند و انسجام خود را از دست می‌دادند. سه بازی دیگر در جام جهانی پیش رو داریم و با همین نمایش می‌توانیم کره جنوبی را هم شکست بدهیم. اسکوچیچ بر خلاف کی‌روش آرامش خاصی دارد و این به تمرکز بازیکنان کمک زیادی می‌کند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا ملی‌پوشان کشورمان می‌توانند با صعود به مرحله حذفی جام جهانی ۲۰۲۲ تاریخ‌سازی کنند یا خیر، بیان کرد: بستگی دارد که با چه تیم‌هایی همگروه شویم. معمولاً یک یا دو تیم اروپایی و یک تیم آفریقایی با ایران همگروه می‌شوند و هر دوره به دلیل عدم ارتباط با تیم‌های بزرگ دنیا، از تجربه کافی برخوردار نیستیم. فراموش نکنیم دور انتخابی جام جهانی در استاندارد آسیایی بود، نه در سطح اروپا و حتی آفریقا. به همین خاطر شانس زیادی برای صعود تیم ملی به مرحله حذفی جام جهانی نمی‌بینم.

مربی فوتبال ایران با اشاره به ضعف اصلی تیم ملی در دوره فعلی یادآور شد: در فاز تهاجمی بهتر از گذشته هستیم، اما در بخش دفاعی ضعف بیشتری نسبت به دوره کی‌روش داریم. سرمربی تیم ملی باید در بخش انتقال از حمله به دفاع کار کند تا بتوانیم روزنه‌های دفاعی را ببندیم. در ضدحملات عملکرد بسیار خوبی داریم و مهاجمان ما، یکدیگر را به خوبی پیدا می‌کنند. حالا باید روی بخش دفاعی تیم ملی کار کنیم و بازیکنان باید ظرف شش ثانیه به دفاع بازگردند. در این صورت اگر از گروه‌مان صعود نکنیم، حداقل نمایشی آبرومندانه خواهیم داشت.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی