تیتر امروز

پرسپولیس و استقلال، پولدار یا بی‌پول؟
آخر تیرماه منتظر شفاف‌سازی سرخابی باشید

پرسپولیس و استقلال، پولدار یا بی‌پول؟

ورود دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به بورس حداقل این پیامد را داشت که این باشگاه‌ها باید گزارشی از عملکرد مالی خودشان را به  صورت شفاف به سازمان بورس ارائه دهند تا در معرض دید همگان قرار بگیرد.
پس از کرونا؛ رقابت
از بیماری‌های تازه وارد این روز‌ها چه می‌دانید؟

پس از کرونا؛ رقابت "وبا" و "تب کنگو" در مرگ و میر!

حالا که کرونا عقب نشینی کرده و دیگر توانی برای قدرت نمایی ندارد، شیوع دو بیماری "وبا"، "تب کنگو" و بالا رفتن آمار مبتلایان و مرگ و میر ناشی از ابتلا به این دو بیماری نگرانی جدیدی به جامعه تزریق...
از انتصاب داماد نماینده تا دخالت برای انتصاب اقوام!
دخالت سیدکریم حسینی و عبدالله ایزدپناه در مسائل اجرایی و انتصابات قومی:

از انتصاب داماد نماینده تا دخالت برای انتصاب اقوام!

گزارش‌ها و مستندات رسیده حاکی از دخالت چند نماینده مجلس خوزستانی، در امور اجرایی، انتصابات و فشار برای انتصاب اقوام خود در مراکز اجرایی استان خوزستان است.

درخواست اصلاح تعرفه‌های مهندسان سازمان نظام مهندسی

گروهی از منهدسان فعال و عضو سازمان نظام مهندسی کشور با راه‌اندازی کارزاری خواستار اصلاح تعرفه‌های مهندسان عضو این سازمان شدند.

کد خبر: ۱۲۰۰۱۳
۱۷:۰۵ - ۰۵ بهمن ۱۴۰۰

درخواست اصلاح تعرفه‌های مهندسان سازمان نظام مهندسی

 

دیدارنیوز: گروهی از منهدسان فعال و عضو سازمان نظام مهندسی کشور با راه‌اندازی کارزاری خواستار اصلاح تعرفه‌های مهندسان عضو این سازمان شدند.

در متن این کارزار که خطاب به رئیس سازمان نظام مهندسی نوشته شده و تا امروز نزدیک به ۷ هزار و ۵۰۰ نفر آن را امضا کرده‌اند، آمده است:
«ما به نمایندگی از جامعه مهندسی کشور این کارزار را تنظیم کرده‌ایم. تعرفه خدمات مهندسی که به مهندسین طراح و ناظر پرداخت می‌شود کاملاً غیرمنطقی و پایبن‌تر از حد تعیین شده در قانون است. منبع و سند تعیین تعرفه‌های مهندسی جدول صفحه ۷۴ کتاب مبحث دوم از سری کتب مقررات ملی است که کاملاً دقیق و روشن به این مقدار اشاره کرده است.

این موضوع که باید در سطح کشور یکنواخت اجرا شود، متأسفانه به دستور و صلاحدید هیئت‌مدیره‌های سازمان نظام مهندسی هر استان واگذار شده که اغلب به ضرر جامعه مهندسین است و تعرفه‌های پایینی را برای مهندسین تعیین می‌کنند که این امر نیز با فاصله زمانی چند سال یک‌بار ابلاغ و اجرایی می‌شود.

با توجه به اینکه مسئولیت مهندسی مادام‌العمر است و بسیار مسئولیت‌های سنگینی بر دوش مهندسین گذاشته می‌شود. متأسفانه مبالغ پرداختی به عنوان حق‌الزحمه به هیچ شکل درخور این حجم از مسئولیت نیست.

این موضوع مورد اعتراض تک‌تک مهندسین فعال در عرصه ساخت و ساز در کل کشور در تمام استان‌ها و شهرستان‌هاست. از تمام هم‌صنفان گرامی دعوت می‌کنیم که با امضای خود ما را همراهی کنند.»

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی