تیتر امروز

شعبده‌بازی کورتوا و کارلتو!
رئال برای چهاردهمین بار قهرمان اروپا شد

شعبده‌بازی کورتوا و کارلتو!

در شبی که به دلیل هجوم بی‌محابای شماری از هواداران لیورپول به ورزشگاه، دیدار فینال لیگ قهرمانان اروپا تا مرز تعطیلی رفت، رئال مادرید با یک گل قهرمان شد.
اعلام زمان و مکان برگزاری مراسم بزرگداشت جان‌باختگان حادثه ساختمان متروپل آبادان در اهواز
گزارش زنده خبرنگار دیدار از آبادان/ ۲۹ کشته و ۳۷ مصدوم تاکنون

اعلام زمان و مکان برگزاری مراسم بزرگداشت جان‌باختگان حادثه ساختمان متروپل آبادان در اهواز

ریزش ساختمان ۱۰ طبقه متروپل آبادان تا صبح شنبه ۲۸ کشته و ۳۷ مجروح در پی داشته است؛ آواربرداری همچنان ادامه دارد و ممکن است شمار فوتی‌ها بیشتر شود.

درخواست اصلاح تعرفه‌های مهندسان سازمان نظام مهندسی

گروهی از منهدسان فعال و عضو سازمان نظام مهندسی کشور با راه‌اندازی کارزاری خواستار اصلاح تعرفه‌های مهندسان عضو این سازمان شدند.

کد خبر: ۱۲۰۰۱۳
۱۷:۰۵ - ۰۵ بهمن ۱۴۰۰

درخواست اصلاح تعرفه‌های مهندسان سازمان نظام مهندسی

 

دیدارنیوز: گروهی از منهدسان فعال و عضو سازمان نظام مهندسی کشور با راه‌اندازی کارزاری خواستار اصلاح تعرفه‌های مهندسان عضو این سازمان شدند.

در متن این کارزار که خطاب به رئیس سازمان نظام مهندسی نوشته شده و تا امروز نزدیک به ۷ هزار و ۵۰۰ نفر آن را امضا کرده‌اند، آمده است:
«ما به نمایندگی از جامعه مهندسی کشور این کارزار را تنظیم کرده‌ایم. تعرفه خدمات مهندسی که به مهندسین طراح و ناظر پرداخت می‌شود کاملاً غیرمنطقی و پایبن‌تر از حد تعیین شده در قانون است. منبع و سند تعیین تعرفه‌های مهندسی جدول صفحه ۷۴ کتاب مبحث دوم از سری کتب مقررات ملی است که کاملاً دقیق و روشن به این مقدار اشاره کرده است.

این موضوع که باید در سطح کشور یکنواخت اجرا شود، متأسفانه به دستور و صلاحدید هیئت‌مدیره‌های سازمان نظام مهندسی هر استان واگذار شده که اغلب به ضرر جامعه مهندسین است و تعرفه‌های پایینی را برای مهندسین تعیین می‌کنند که این امر نیز با فاصله زمانی چند سال یک‌بار ابلاغ و اجرایی می‌شود.

با توجه به اینکه مسئولیت مهندسی مادام‌العمر است و بسیار مسئولیت‌های سنگینی بر دوش مهندسین گذاشته می‌شود. متأسفانه مبالغ پرداختی به عنوان حق‌الزحمه به هیچ شکل درخور این حجم از مسئولیت نیست.

این موضوع مورد اعتراض تک‌تک مهندسین فعال در عرصه ساخت و ساز در کل کشور در تمام استان‌ها و شهرستان‌هاست. از تمام هم‌صنفان گرامی دعوت می‌کنیم که با امضای خود ما را همراهی کنند.»

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی