تیتر امروز

لحظه به لحظه سقوط ساختمان متروپل آبادان/۱۵ کشته و ۳۵ زخمی/شناسایی جسد عبدالباقی
عزای عمومی در آبادان و خرمشهر

لحظه به لحظه سقوط ساختمان متروپل آبادان/۱۵ کشته و ۳۵ زخمی/شناسایی جسد عبدالباقی

ریزش ساختمان ۱۰ طبقه در آبادان تا شب سه‌شنبه ۱۵ کشته و ۳۵ مجروح در پی داشته است. با اینکه اخبار متناقضی از مرگ حسین عبدالباقی سازنده ابن برج منتشر شده، اما خانواده او جسدش را شناسایی کرده‌اند.

درخواست دادستان آمریکایی برای احضار ترامپ و فرزندانش

دادستانی کل نیویورک از دیوان عالی ایالتی درخواست کرد به رئیس جمهور سابق آمریکا و دو فرزند ارشد او دستور دهد با تحقیقات درباره تخلفات «سازمان ترامپ» همکاری کنند.

کد خبر: ۱۱۹۴۳۵
۱۳:۳۷ - ۲۹ دی ۱۴۰۰

آمریکا

دیدارنیوز: دادستان کل نیویورک از دیوان عالی ایالتی درخواست کرد به رئیس جمهور سابق آمریکا و فرزندانش دستور دهد با تحقیقات درباره تخلفات مالی همکاری کنند.

دادستانی کل نیویورک از دیوان عالی ایالتی درخواست کرد به «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا و دو فرزند ارشد او دستور دهد با تحقیقات درباره تخلفات «سازمان ترامپ» همکاری کنند.

به نوشته وبگاه شبکه «راشا تودی»، «لتیشیا جیمز» دادستان کل نیویورک در این درخواست اشاره کرده که ترامپ و خانواده‌اش تاکنون به درخواست‌ها برای همکاری در این پرونده امتناع کرده‌اند.

این دادستان آمریکایی خطاب به دیوان عالی ایالتی نوشت، تحقیقات درباره سازمان ترامپ «شواهد چشمگیری را برملا کرده که نشان می‌دهد دونالد ترامپ و سازمان ترامپ به دروغ و به شکل متقلبانه‌ای دارایی‌های خود را ارزش‌گذاری کرده و ارزش آن‌ها را به شکلی نادرست به موسسات مالی ارائه کرده است».

در این نامه آمده است، رئیس جمهور سابق آمریکا همچنین از این رویکرد برای «استفاده از مزایای اقتصادی از جمله دریافت وام، پوشش بیمه‌ای و تعیین مالیات» بهره گرفته است.

درخواست جیمز از دیوان عالی ایالتی پس از آن انجام شده که او برای ترامپ و فرزندانش احضاریه صادر کرد، اما رئیس جمهور سابق آمریکا به‌جای همکاری در تحقیقات، از این مقام آمریکایی شکایت و او را به استفاده سیاسی از قدرت قضایی متهم کرد.

پیش از این نیز وزارت دادگستری آمریکا نیز از وزارت خزانه‌داری درخواست کرد سوابق پرداخت‌های مالیاتی ترامپ را منتشر کند. در یادداشت ۳۹ صفحه‌ای دفتر مشاور حقوقی وزارت دادگستری آمریکا در این زمینه، آمده است که بخش خدمات درآمد‌های داخلی در وزارت خزانه‌داری باید اسناد مالیاتی ترامپ را به کمیته راه و روش‌های مجلس نمایندگان آمریکا تحویل دهد.

اکنون تنگ‌تر شدن حلقه علیه ترامپ و خانواده او در حالی انجام می‌شود که تیر امسال سازمان ترامپ و «آلن ویسلبرگ» مدیر مالی آن، در دادگاهی به کلاه‌برداری مالیاتی متهم شدند.

دادستانی منطقه منهتن نیویورک در آن زمان اعلام کرد سازمان ترامپ و ویسلبرگ به کلاه‌برداری مالیاتی «گسترده و قابل توجه» به مبلغ ۱.۷ میلیون دلار متهم شدند.

با اینکه انتشار پرداخت‌های مالیاتی از سوی کاندید‌های ریاست جمهوری آمریکا اجباری نیست، اما اکثر آن‌ها این اقدام را انجام می‌دهند. با این حال ترامپ در سال ۲۰۱۶ مدعی شد سوابق مالیاتی وی تحت حسابرسی خدمات درآمد‌های داخلی بوده و آن‌ها را چندی بعد منتشر خواهد کرد.

ترامپ در طول حضور در کاخ سفید از انتشار این سوابق امتناع کرد و در سال ۲۰۱۸ که «رابرت مولر» بازرس ویژه رسیدگی به مداخله روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ به سود ترامپ تلاش کرد به سوابق مالیاتی وی دست پیدا کند، رئیس جمهور سابق آمریکا تمام تلاش خود را برای ممانعت از این اقدام به کار گرفت.

پیش‌تر نیز شبکه خبری «سی‌ان‌ان» نوشت دفتر دادستانی نیویورک سوابق مالیاتی ترامپ را از تاریخ ژانویه ۲۰۱۱ تا آگوست ۲۰۱۹ به دست آورده است. این در حالی است که ترامپ تلاش می‌کرد از طریق دیوان عالی آمریکا دستیابی به این اسناد را غیرممکن کند.

این دادستانی اکنون در حال بررسی چند جنبه مختلف از فعالیت‌های مالی و تجاری ترامپ است. از سوی دیگر رسانه‌های آمریکایی اعلام کرده‌اند دفتر دادستانی منهتن تحقیقات درباره پرونده‌های ترامپ را تشدید کرده و به طور ویژه بر روی یکی از شرکت‌های املاک ترامپ در نیویورک تمرکز کرده است.

«مایکل کوهن» وکیل و کار چاق‌کن سابق ترامپ که اکنون به یکی از مخالفان او تبدیل شده و علیه او ادای شهادت کرده است اخیراً در مصاحبه‌ای گفت: «نمی‌خواهم مردم فکر کنند این پرونده فقط درباره آلن ویسلبرگ (مدیر مالی سازمان ترامپ) و یک آپارتمان و یک خودرو مجانی و امثال آن است».

وکیل سابق ترامپ از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۸ افزود: «مسئله به‌طور اساسی ابعاد بزرگتری از این یک جنبه [مطرح شده]را دارد. این فقط نوک کوه یخ است و چیز‌های بسیار بیشتری در راه هستند».

منبع: فارس
برچسب ها: ترامپ
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی