تیتر امروز

منصور برای استقلال پدری کرد/ آن بازی معروف در استادیوم بودم/ باخت به ملوان یک شبه پیرش کرد + ویدیو
گفتگو با دکتر فریده شجاعی همسر زنده‌یاد منصور پورحیدری

منصور برای استقلال پدری کرد/ آن بازی معروف در استادیوم بودم/ باخت به ملوان یک شبه پیرش کرد + ویدیو

در روزهای پرماجرایی که وضعیت نیمکت استقلال روشن نبود و هر روز نام یک مربی را برای این تیم می‌آوردند به دیدار سرکار خانم فریده شجاعی همسر مرحوم منصور پورحیدری رفتیم. این مصاحبه جذاب تصویری را...
دیدار اردوغان و بن سلمان در آنکارا، بازگشت قاتل به صحنه جرم!
از سعد آباد تا توپکاپی (۵۶)

دیدار اردوغان و بن سلمان در آنکارا، بازگشت قاتل به صحنه جرم!

پس از قتل جمال خاشقجی در استانبول، روابط بین ترکیه و عربستان سعودی دچار تشنج شدیدی شد و برای مدتی در بالاترین سطح دیپلماتیک جدال لفظی و اتهام زدن به وجود آمد. با این حال به نظر می‌آید در سیاست...

کیفیت هوای تهران قابل قبول است

کیفیت هوای پایتخت، امروز (دوشنبه) از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه‌ای ۵۹ در شرایط قابل قبول قرار دارد.

کد خبر: ۱۱۹۱۵۶
۱۲:۳۷ - ۲۷ دی ۱۴۰۰

کیفیت هوای تهران

دیدارنیوز ـ به نقل از شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت صبح امروز بر روی شاخص ۶۱ در شرایط قابل قبول است.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص۳۰، اُزن با شاخص ۲۲، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۶۰ و مونوکسیدکربن با شاخص ۲۱ بود.

ایستگاه دانشگاه پونک و شهرک چشمه منطقه ۲۲ با شاخص ۳۸، اقدسیه منطقه یک با شاخص ۴۷ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون، کمترین آلایندگی را به ثبت رساندند.

همچنین ایستگاه پاسداران منطقه سه با شاخص ۹۱ از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را ثبت کرد.

پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران نشان می‌دهد که صبح امروز (۲۷ دی‌ماه) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از حاکمیت شرایط ناپایدار جو و پراکندگی آلاینده‌ها طی ساعات گذشته است.

وزش باد مؤثر در طول روز پراکندگی آلاینده‌ها را تسهیل و با استمرار ناپایداری جوی تا اواخر وقت دوشنبه و وزش باد مؤثر، غلظت ذرات معلق کاهش خواهد یافت و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

بر این اساس، با کاهش نسبی تندی باد تا صبح روز سه‌شنبه (۲۸ دی‌ماه) هم‌زمان با افزایش ترافیک صبحگاهی تا حدودی بر میزان غلظت آلاینده‌ها افزوده و کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد را به‌دنبال خواهد داشت.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

از ابتدای امسال پنج روز هوای پاک، ۲۰۵ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۸۸ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۶ روز هوای ناسالم برای همه گروه‌ها در تهران به ثبت رسیده است.

منبع: ایرنا
برچسب ها: هوای سالم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی