تیتر امروز

رئیسی: انجام خواهد شد؛ آینده روشن است!
چکیده گزارش رییس جمهوری به مردم در برنامه زنده:

رئیسی: انجام خواهد شد؛ آینده روشن است!

رییس جمهوری اسلامی ایران در برنامه زنده نه تحفه و دستاورد مهمی از روسیه به مردم ارائه داد و نه در سیاست‌های داخلی -جز افتخار به کاهش آمار فوتی‌های کرونا- کار انجام شده‌ای را به استودیو خبر آورد....

نگرانی سرویس مخفی آمریکا از تبعات ترور «سردار سلیمانی»

یک نشریه آمریکایی اعلام کرد، دو سال پس از ترور «سردار قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران، سرویس مخفی ایالات متحده همچنان به ردیابی و نظارت بر پیام‌های انتقام جویانه علیه «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری سابق آمریکا که دستور این ترور را صادر کرد، ادامه می‌دهد.

کد خبر: ۱۱۸۹۰۸
۱۳:۴۳ - ۲۵ دی ۱۴۰۰

آمریکا

دیدارنیوز: نشریه نیوزویک در گزارشی با اشاره به پشت سرگذاردن دومین سالگرد ترور سردار سلیمانی توسط آمریکا، از نگرانی مقامات اطلاعاتی آمریکا نسبت به پیامد‌های این ترور که به دستور مستقیم دونالد ترامپ اجرا شد، خبر داده است.

به نقل از تارنمای نشریه نیوزویک، دو سال پس از ترور «سردار قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران، سرویس مخفی ایالات متحده همچنان به ردیابی و نظارت بر پیام‌های انتقام جویانه علیه «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری سابق آمریکا که دستور این ترور را صادر کرد، ادامه می‌دهد.

«جاستین ویلان» سخنگوی سرویس مخفی آمریکا به نیوزویک گفت: «سرویس مخفی ایالات متحده همه تهدیدات علیه افراد تحت حفاظت را جدی می‌گیرد». هرچند براساس پروتکل‌های این نهاد، ویلان جزئیاتی در مورد فرآیند اجرا شده برای بررسی تهدیدات احتمالی ارائه نکرد.

نیوزویک در ادامه نوشت: در حالیکه از زمان حمله هوایی ۳ ژانویه ۲۰۲۰ (۱۳ دی ۹۸) که منجر به ترور سردار سلیمانی فرمانده سپاه قدس ایران به همراه فرمانده دوم حشد شعبی شد، پیام‌های آشکار برای انتقام از رئیس جمهوری سابق آمریکا و مقامات ارشد دولت او به طور پیوسته مطرح شده، به نظر می‌رسد این روند در دومین سالگرد ترور سردار سلیمانی تشدید پیدا کرده است.

به گزارش نیوزویک، برخی از این پیام‌ها در قالب سخنرانی‌های عمومی صادر شده، مانند زمانی که سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری ایران اخیرا در سخنانی خواستار «محاکمه ترامپ و اجرای قصاص» علیه او و چهره‌های نزدیک به وی مانند «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه دولت ترامپ شد.

نیوزویک نوشت: تنش در روابط واشنگتن و تهران که در دولت ترامپ تشدید پیدا کرد، تاثیراتش در دولت «جو بایدن» هم ادامه داشته است. درواقع ترور سردار سلیمانی به دنبال یک رشته تشدید تنش‌ها بود که با تصمیم ترامپ در سال ۲۰۱۸ برای کنار گذاشتن توافق هسته‌ای میان ایران و قدرت‌های بزرگ آغاز شد؛ توافقی که مقامات کنونی آمریکا امروز در تقلا برای بازگشت به آن هستند.

منبع: ایرنا
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر