تیتر امروز

رئیسی: انجام خواهد شد؛ آینده روشن است!
چکیده گزارش رییس جمهوری به مردم در برنامه زنده:

رئیسی: انجام خواهد شد؛ آینده روشن است!

رییس جمهوری اسلامی ایران در برنامه زنده نه تحفه و دستاورد مهمی از روسیه به مردم ارائه داد و نه در سیاست‌های داخلی -جز افتخار به کاهش آمار فوتی‌های کرونا- کار انجام شده‌ای را به استودیو خبر آورد....

قیمت نفت در سال‌های ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ کاهش می‌یابد؟

اداره اطلاعات انرژی آمریکا در گزارش خود از دورنمای کوتاه‌مدت انرژی اعلام کرد افزایش سرعت رشد عرضه نفت نسبت‌به تقاضا قیمت نفت در سال جاری و سال آینده میلادی را کاهش می‌دهد.

کد خبر: ۱۱۸۸۰۹
۰۹:۱۷ - ۲۴ دی ۱۴۰۰

نفت خام

دیدارنیوز: اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد پیشی گرفتن رشد عرضه نفت نسبت به تقاضا باعث می‌شود قیمت نفت خام برنت که در سه‌ماهه پایانی ۲۰۲۱ به‌طور متوسط برابر با ۷۹ دلار در هر بشکه بود، در ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ به‌ترتیب برابر با ۷۵ و ۶۸ دلار در هر بشکه باشد.

به نقل از اویل پرایس، اداره اطلاعات انرژی آمریکا در گزارش خود از دورنمای کوتاه‌مدت انرژی اعلام کرد افزایش سرعت رشد عرضه نفت نسبت‌به تقاضا قیمت نفت در سال جاری و سال آینده میلادی را کاهش می‌دهد.

در این گزارش آمده‌ است قیمت نفت خام برنت که در سه‌ماهه پایانی ۲۰۲۱ به‌طور متوسط برابر با ۷۹ دلار در هر بشکه بود، در ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ به‌ترتیب برابر با ۷۵ و ۶۸ دلار در هر بشکه خواهد بود.

قیمت نفت برنت و نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا در اولین ساعات روز چهارشنبه قبل از انتشار این گزارش و پس‌از اعلام اطلاعیه فدرال‌رزرو آمریکا مبنی‌بر این‌که اقتصاد این کشور تاثیر چندانی از همه‌گیری اومیکرون نخواهد دید، به‌ترتیب بالاتر از ۸۴ و ۸۲ دلار در هر بشکه بود.

طبق گفته این اداره، برداشت از ذخایر نفتی در کل دنیا در سال گذشته میلادی به‌خاطر رشد سریع‌تر تقاضا نسبت‌به عرضه، به‌طور متوسط برابر با ۱.۴ میلیون بشکه در روز بود. اما رشد تقاضا در سال جاری میلادی آهسته شده و عرضه نفت بالا رفته‌است، بنابراین ذخایر نفتی جهان روبه‌افزایش هستند.

در گزارش این اداره آمده‌است تولید نفت دنیا به‌خاطر افزایش تولید آمریکا، اوپک و روسیه ۵.۵ میلیون بشکه در روز در سال جاری افزایش می‌یابد. آمریکا، اوپک و روسیه روی‌هم‌رفته ۸۴ درصد معادل ۴.۶ میلیون بشکه در روز از رشد عرضه نفت را در اختیار دارند.

دراین‌ بین مصرف جهانی نفت ۳.۶ میلیون بشکه در روز بالا خواهد رفت.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد ذخایر نفتی دنیا ۵۰۰ هزار بشکه در روز در سال جاری و ۶۰۰ هزار بشکه در روز در سال آینده میلادی افزایش خواهند یافت که بیش‌از پیش قیمت نفت را پایین می‌آورد.

منبع: تسنیم
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر