تیتر امروز

پیک ششم از راه رسید؛ امیکرون روی قله

پیک ششم از راه رسید؛ امیکرون روی قله

با اینکه آمار فوتی‌های کرونا سیر نزولی دارد و اسم برخی استان‌ها در لیست سیاه کرونا نیست، اما افزایش آمار مبتلایان به امیکرون نشان می‌دهد که وارد یک جنگ دیگر شده ایم؛ یک جنگ تمام عیار با کووید...

تمجید ITF از تاریخ‌سازی دختر ۱۷ ساله تنیس ایران

در گزارش فدراسیون جهانی تنیس آمده است: مشکات الزهرا صفی با جسارت و درخشش از کشور ایران توانست در جمع یکصد نفر برتر تنیس جهان قرارگیرد تا یک بار دیگر ایران و ورزش تنیس ایران در جهان خبر ساز شود.

کد خبر: ۱۱۸۴۹۷
۰۸:۵۰ - ۲۱ دی ۱۴۰۰

مشکات الزهرا صفی

دیدارنیوز: فدراسیون جهانی تنیس با انتشار خبری از عملکرد تنیس‌باز با استعداد کشورمان تمجید کرد.

به نقل از سایت فدراسیون تنیس؛ بر اساس اعلام امیر همایون صدری مدیر بین الملل فدراسیون تنیس کشورمان، سایت فدراسیون جهانی از مشکات الزهرا صفی اولین دختر ایرانی حاضر در جمع صد نفر برتر تنیس جهان به عنوان ورزشکاران زن با استعداد نام برد.

مشکات الزهرا صفی پس از درخشش در رویداد‌های بین المللی و قرار گرفتن در بین ۱۰۰ تنیسور برتر، به عنوان نخستین جوان ایرانی خود را به مسابقات گرند اسلم استرالیا رساند.

در این گزارش که در صفحه نخست فدراسیون جهان به آن اشاره شده آمده است:

مشکات الزهرا صفی با جسارت و درخشش از کشور ایران توانست در جمع یکصد نفر برتر تنیس جهان قرارگیرد تا یک بار دیگر ایران و ورزش تنیس ایران در جهان خبر ساز شود.

این دختر ۱۷ ساله پس از سال ۲۰۲۱ بسیار پربار که طی آن ۱۰ عنوان نوجوانان را در انفرادی و دونفره کسب کرد، در رتبه ۸۷ در رده بندی دختران قرار گرفت.

این فصل مملو از ظروف نقره، گام مهمی در حرفه صفی بود و همچنین به ثبت نام او در کتاب رکورد‌های تنیس کمک کرد.

صفی اولین بازیکنی از ایران است که در بین ۱۰۰ نفر برتر رده بندی نوجوانان جهان قرار گرفته است و در حالی که اشتها و میل او به این معنی است که جاه طلبی او بسیار فراتر از چنین آماری است، قطعاً نقطه عطفی است که ارزش آن را دارد.

برچسب ها: تنیس
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر