تیتر امروز

پیک ششم از راه رسید؛ امیکرون روی قله

پیک ششم از راه رسید؛ امیکرون روی قله

با اینکه آمار فوتی‌های کرونا سیر نزولی دارد و اسم برخی استان‌ها در لیست سیاه کرونا نیست، اما افزایش آمار مبتلایان به امیکرون نشان می‌دهد که وارد یک جنگ دیگر شده ایم؛ یک جنگ تمام عیار با کووید...

جزئیات جلسه کمیسیون تلفیق بودجه درباره حذف ارز ترجیحی

رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۱ مجلس شورای اسلامی گفت: نظر دولت درباره ارز ۴۲۰۰ تومانی این است که نحوه تخصیص آن غیرشفاف است و باعث ایجاد ناعدالتی و قاچاق شده است و بهتر است نحوه تخصیص آن تغییر کند.

کد خبر: ۱۱۸۴۵۲
۱۴:۳۶ - ۲۰ دی ۱۴۰۰

ارز

دیدارنیوز: سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۱ مجلس نشست صبح امروز این کمیسیون درباره حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی را تشریح کرد.

رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۱ مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست امروز این کمیسیون درباره ارز ۴۲۰۰ تومانی، گفت: در این جلسه درباره عدم تمایل دولت برای تخصیص ارز ترجیحی به شیوه فعلی بحث و بررسی‌های لازم انجام شد.

وی با بیان اینکه در این جلسه وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان برنامه و بودجه حضور داشتند، افزود: نظر دولت درباره ارز ۴۲۰۰ تومانی این است که نحوه تخصیص آن غیرشفاف است و باعث ایجاد ناعدالتی و قاچاق شده است و بهتر است نحوه تخصیص آن تغییر کند.

نماینده آباده در مجلس با بیان اینکه نمایندگان نیز به دنبال راهکار‌های برای نحوه تخصیص این ارز هستند، اضافه کرد:قطعا اولویت و خط قزمز نمایندگان در کمیسیون تلفیق بودجه، معیشت مردم است و به دنبال این هستیم که راهکار دولت برای حذف ارز ترجیحی چیست و چگونه می‌خواهد این موضوع را مدیریت کند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۱ مجلس تصریح کرد: باید دولت مشخص کند با حذف ارز ترجیحی چگونه می‌خواهد تورم ناشی از آن در ۳۰ قلم کالا را مدیریت کند و چگونه می‌خواهد نظارت داشته باشد تا این کالا‌ها به دست مردم به صورت سهل و آسان برسد.

زارع با بیان اینکه در نوبت عصر نیز درباره حذف ارز ترجیحی جلسه‌ای را خواهیم داشت، اظهار کرد: احتمالا از اول هفته آینده نیز بررسی جزئیات بودجه را در کمیسیون آغاز خواهیم کرد.

منبع: تسنیم
برچسب ها: ارز 4200
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر