تیتر امروز

واکنش سخنگوی وزارت خارجه به هجمه فاکس نیوز به دبیر

سعید خطیب‌زاده درباره هجمه یک شبکه آمریکایی به رئیس فدراسیون کشتی گفت: فاکس نیوز جزو آخرین رسانه‌هایی است که می‌توان به گزارش‌های آن اطمینان کرد؛ سمت و سوی این رسانه مشخص است. تیم ملی کشتی ایران به دعوت آمریکا و با درخواست مکرر در چارچوب مراودات ورزشی عادی که قبلا هم وجود داشت این سفر را در دستور کار قرار داده است.

کد خبر: ۱۱۸۴۰۰
۱۱:۰۰ - ۲۰ دی ۱۴۰۰

علیرضا دبیر

دیدارنیوز: سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: ایران به درخواست فدراسیون کشتی آمریکا به این کشور سفر می‌کند و ما مخالف سیاسی کردن موضوعاتی هستیم که روح ورزشی دارد.

چند روز پیش شبکه فاکس نیوز آمریکا به اظهارات ضد آمریکایی علیرضا دبیر واکنش نشان داد و نوشت رئیس فدراسیون ایران گرین‌کارت دارد و با این شرایط چنین اظهاراتی را مطرح کرده این در حالی است که شنیده شده دبیر اقامت خود را ۷ سال پیش باطل کرده است.

این گزارش در فاصله یک ماه مانده به مبارزه دوستانه کشتی آزاد ایران و آمریکا مطرح شده که قرار است ۲۳ بهمن در دالاس آمریکا برگزار شود.

سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به هجمه رسانه‌های آمریکایی به علیرضا دبیر، عنوان کرد: فاکس نیوز جزو آخرین رسانه‌هایی است که می‌توان به گزارش‌های آن اطمینان کرد؛ سمت و سوی این رسانه مشخص است. تیم ملی کشتی ایران به دعوت آمریکا و با درخواست مکرر در چارچوب مراودات ورزشی عادی که قبلا هم وجود داشت این سفر را در دستور کار قرار داده است. اساسا سیاسی کردن موضوعاتی که روح ورزشی دارد در تناقض این موضوعات است.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران همواره تلاش کرده از اینکه رویداد‌های ورزشی را سیاسی کند، دوری کرده، اما شاید در آمریکا برخی دنبال این موضوع باشند. باید در بستر صرف ورزشی این مراودات را دید و پیگیری کرد.

منبع: فارس
برچسب ها: خطیب زاده
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر