تیتر امروز

رئیس شورای شهر تهران خبر داد

آغاز طرح جمع آوری معتادان متجاهر در پایتخت از روز گذشته

مهدی چمران، رئیس شورای شهر تهران از آغاز طرح جمع آوری معتادان متجاهر در پایتخت از روز گذشته خبر داد.

کد خبر: ۱۱۸۳۲۱
۱۳:۳۷ - ۱۹ دی ۱۴۰۰

آغاز طرح جمع آوری معتادان متجاهر

دیدارنیوز ـ مهدی چمران، رئیس شورای شهر تهران در پایان سی و هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران، در جمع خبرنگاران در تشریح مصوبات این جلسه گفت: در جلسه امروز یکشنبه دعوتی از رئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران، انجام شده بود تا گزارشی از عملکرد و برنامه‌های آینده خود ارائه کنند. پیشتر معاونت اجتماعی شهرداری تهران برنامه‌های خود را در صحن شورا تشریح کرده بود؛ اما امروز برای اولین بار در دوره جدید شورا سازمان فرهنگی و هنری برنامه‌های خود را ارائه کرد و اعضاء سوالات خود را مطرح کردند.

وی افزود: در ادامه این جلسه گزارشی توسط آقای امانی در ارتباط با معضلات منطقه ۱۵ و همچنین بازدید میدانی که از این منطقه داشتند ارائه شد. شهردار منطقه نیز با حضور در صحن شورا توضیحاتی را در مسیر حل و فصل مشکلات مردم ارائه کردند. این مشکلات عموما از جنس آسیب‌های اجتماعی است؛ البته بحث تکمیل نیاز‌های بزرگراه شهید رستگار مقدم نیز مطرح شد که از این طریق دسترسی‌های مردم راحت‌تر شود و به از بین رفتن آسیب‌های اجتماعی در این محدوده نیز کمک کند.

چمران آخرین دستور کار جلسه امروز شورا را موضوع موزه‌های در اختیار شهرداری تهران عنوان کرد و افزود: در جلسه گذشته یک فوریت این لایحه به تصویب رسیده بود که در این جلسه با ارائه پیشنهاداتی و اندک اصلاحاتی به تصویب اعضای شورای شهر تهران رسید.

رئیس شورای شهر تهران در خصوص رفع معضل آسیب‌های اجتماعی به ویژه معتادان متجاهر گفت: از روز گذشته شهرداری با همکاری پلیس، استانداری و دادستانی در قالب مجموعه قرارگاه اجتماعی کار جمع آوری معتادان متجاهر را آغاز کرده که در قالب این طرح به هر یک از این دستگاه‌ها سهمیه‌ای داده شده برای مثال به شهرداری تهران، سهمیه ۵۰۰۰ نفر داده شده تا بازپروری افراد انجام شود و به آن‌ها کارآموزی نیز داشته باشند تا پس از بیرون آمدن بتوانند به کاری مشغول شوند؛ چرا که در غیر این صورت بار دیگر به حالت قبلی بر می‌گردد.

وی تاکید کرد: تقسیم کار در این مجموعه انجام شده و البته پیشنهاد شد که برای موضوع گرمخانه و محیط‌های باز پروری مکان یابی در محیط‌های مسکونی انجام نشود چرا که در حال حاضر گرم خانه منطقه ۱۵ صبح‌ها افراد از آن خارج می‌شوند ودر محله پخش می‌شوند لذا اولین مشکل برای مردم این محدوده ایجاد می‌شود.

منبع: ایسنا
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر