تیتر امروز

رئیسی: انجام خواهد شد؛ آینده روشن است!
چکیده گزارش رییس جمهوری به مردم در برنامه زنده:

رئیسی: انجام خواهد شد؛ آینده روشن است!

رییس جمهوری اسلامی ایران در برنامه زنده نه تحفه و دستاورد مهمی از روسیه به مردم ارائه داد و نه در سیاست‌های داخلی -جز افتخار به کاهش آمار فوتی‌های کرونا- کار انجام شده‌ای را به استودیو خبر آورد....

رئیس‌جمهور: سیر نزولی تورم آغاز شده/ دولت درباره حذف ارز ترجیحی، تصمیم مجلس را اجرا می‌کند

سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور کشورمان در جلسه علنی امروز به دفاع از لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ پرداخت و گفت: باید خداوند را شاکر باشیم که ۴۰ درصد افزایش صادرات غیرنفتی داریم و این‌ها از اقداماتی است که باید درباره آن تلاش کرد که افزایش یابد.

کد خبر: ۱۱۸۲۶۴
۱۰:۰۹ - ۱۹ دی ۱۴۰۰

رئیس‌جمهور

دیدارنیوز: رئیس جمهور گفت: کنترل تورم و سیر نزولیِ آن در حال پیگیری است و سیر نزولی تورم آغاز شده و باید خداوند را شاکر باشیم که اقدامات و پیگیری‌ها سیر تورم که در تاریخ ۵۰ ساله کشور بی‌نظیر بود، امروز سیر آن نزولی شده است.

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور صبح امروز (یک‌شنبه ۱۹ دی ۱۴۰۰) در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی و در دفاع از لایحه بودجه سال ۱۴۰۱، ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)، گرامیداشت شهدای ۱۹ دی‌ماه ۱۳۵۶ قیام مردم قم و هم‌چنین یاد شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی طی سخنانی اظهار داشت:، چون روز تقدیم لایحه‌ی بودجه، ابعاد و شاخص‌های آن را بیان کردم و حضور دو بار برای بودجه مسبوق به سابقه نبوده است، از باب اجرای آیین‌نامه مجلس و دعوتی که از بنده برای تبیین بودجه صورت گرفت، حضور یافتم و مشروح بودجه را رئیس سامان برنامه و بودجه توضیح خواهند داد.

وی افزود: همگرایی بین دولت و مجلس برای رفع مشکلات مردم و هم‌پوشانی مورد انتظار است و در جا‌هایی که این همکاری صورت می‌گیرد و آهنگ دولت و مجلس یکی است، امور به خوبی پیش خواهد رفت. انتظار و امید مردم به دولت برای اینکه گره‌ها را باز کند و زندگی آن‌ها تسهیل و مشکلات معیشتی را حل کند، امید و انتظار بالایی است. به‌خاطر رنجی که مردم کشیده‌اند و انتظار حل مشکلات را دارند و ما در تلاش هستیم و اقداماتی را هم انجام داده‌ایم و می‌کوشیم وعده‌هایی که داده‌ایم تحقق عملی و عینی پیدا کند.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه امروز باید در محضر مقدس خداوند متعال نسبت به آن‌چه در کشور در برخورد با ویروس کرونا اتفاق افتاد، شاکر باشم، تصریح کرد: موفقیت‌های برخی کشور‌ها و غربی‌ها را به رخ ما نکشند، به لطف خدا امروز پایین‌ترین میزان ابتلا و فوتی در کشور وجود دارد و جای شکرگزاری به درگاه الهی دارد که علیرغم شرایطی که در همسایگان و کشور‌های غربی وجود دارد، با عنایت خدا و همت مردم و پیگیری مسئولان شاهد وضعیت متفاوتی از آنان در ایران اسلامی در صیانت از جان مردم هستیم.

رئیسی عنوان کرد: کنترل تورم و سیر نزولیِ آن در حال پیگیری است و سیر نزولی تورم آغاز شده و باید خداوند را شاکر باشیم که اقدامات و پیگیری‌ها سیر تورم که در تاریخ ۵۰ ساله کشور بی‌نظیر بود، امروز سیر آن نزولی شده و باید این‌ها به کاهش قیمت‌ها باید بینجامد. باید خداوند را شاکر باشیم که ۴۰ درصد افزایش صادرات غیرنفتی داریم و این‌ها از اقداماتی است که باید درباره آن تلاش کرد که افزایش یابد، چون سهم ما در اقتصاد منطقه بسیار بالاست و این سهم الان به حدی که باید باشد نرسیده است.

وی با بیان اینکه صادرات نفتی و میعانات افزایش یافته است، خاطر نشان کرد: در این‌زمینه نیز افزایش داریم و برخی بعضا گله‌مند بودند که "نمی‌شود و مگر می‌شود که این‌کار صورت بگیرد؟ "، ولی خداوند عنایت کرد و صورت گرفت و ارز حاصل از صادرات در بازگشت است و منابع ارزی رو به افزایش است.

رئیس‌جمهور بیان کرد: توازن در سیاست خارجی به‌ویژه نسبت به همسایگان در حال انجام است و این توازن برای کشور‌های همسایه، منطقه و جهان ثابت شده که جمهوری اسلامی توازن در سیاست خارجی را دنبال می‌کند. روابط اقتصادی ما با برخی کشور‌ها در ۴ ماه اخیر حدود ۴ برابر افزایش یافته است.

وی در ادامه تصریح کرد: نمایندگان محترم مجلس نسبت به جزئیات بودجه هر نظری که دارند، به بحث بگذارند و بدانید نگاهی که نمایندگان نسبت به رفع مشکلات معیشتی مردم دارند، مورد توجه ما در دولت هم هست. اگر قرار است ارز ترجیحی حذف شود، به‌جای آن چقدر داده شود و به چه نحوی باشد؟ و نمایندگان مجلس با اعضای دولت بنشینند و بحث کنند و آن‌چه مجلس تصمیم می‌گیرد نظر نهایی خواهد بود و دولت هم آن را اجرا خواهد کرد.

منبع: تسنیم
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر