تیتر امروز

پیک ششم از راه رسید؛ امیکرون روی قله

پیک ششم از راه رسید؛ امیکرون روی قله

با اینکه آمار فوتی‌های کرونا سیر نزولی دارد و اسم برخی استان‌ها در لیست سیاه کرونا نیست، اما افزایش آمار مبتلایان به امیکرون نشان می‌دهد که وارد یک جنگ دیگر شده ایم؛ یک جنگ تمام عیار با کووید...

جنجال سیاسی بین استرالیا و صربستان به خاطر جوکوویچ

واکسن نزدن نواک جوکوویچ، مرد شماره یک تنیس جهان، ورود او به استرالیا با معافیت پزشکی و پس از آن بازداشت وی و انتقال به هتل پناهندگان، جنجال بزرگی در دنیای ورزش به پا کرده و پای مقامات سیاسی دو کشور استرالیا و صربستان را هم به میان کشیده است.

کد خبر: ۱۱۸۱۳۳
۰۹:۳۶ - ۱۸ دی ۱۴۰۰

جنجال سیاسی بین استرالیا و صربستان به خاطر جوکوویچ

دیدارنیوز: نخست‌وزیر انگلیس از اقدام دولت استرالیا برابر نواک جوکوویچ حمایت کرد.

بوریس جانسون نخست‌وزیر انگلیس از موضع استرالیا برابر نواک جوکوویچ مرد شماره یک تنیس جهان حمایت کرد و گفت که واکسن زدن ایده بسیار خوبی است. جوکوویچ پیش از این اعلام کرده بود برای واکسن زدن معافیت پزشکی دارد.

جوکوویچ روز چهارشنبه برای حضور در مسابقات آزاد استرالیا وارد ملبورن و به مدت ۹ ساعت بازداشت شد تا اینکه به وی اعلام کردند ویزای این تنیسور صرب لغو شده است. مرد شماره یک تنیس جهان درخواست تجدیدنظر داد و در هتل مهاجران مستقر شد.

بوریس جانسون در این باره گفت: این موضوع مربوط به استرالیاست و آن‌ها دولت صلح‌طلبی هستند. من برای دولت استرالیا نهایت احترام را قائل هستم و این موضوع برای آنهاست، اما به طور شفاف بگویم من با نظر آن‌ها موافق هستم و واکسینه شدن ایده بسیار خوبی است.

پس از لغو ویزای جوکوویچ، نخست‌وزیر استرالیا گفت که هیچ کسی بالاتر از قانون نیست.

اسکات موریسون در این باره تاکید کرد: ویزای جوکوویچ کنسل شد، چون قانون، قانون است به ویژه برای کسی که وارد کشور ما می‌شود. هیچ کسی بالاتر از قانون نیست. سیاست‌های مرزی قوی ما برای اینکه استرالیا یکی از پایین‌ترین نرخ‌های مرگ و میر ناشی از کووید را در جهان داشته باشد بسیار مهم بوده است، ما همچنان مراقب هستیم.

در واکنش به اتفاقات رخ داده، الکساندر ووچیچ رئیس‌جمهوری صربستان نیز در این ماجرا دخالت کرد و به مقامات استرالیایی هشدار داد که «از آزار جوکوویچ دست بردارند».

وی اظهار داشت: به تازگی با نواک جوکوویچ تماس گرفتم. من به نواک گفتم همه صربستان با او هستند و مقامات ما همه اقدامات را انجام می‌دهند تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن از آزار و اذیت بهترین تنیس باز جهان جلوگیری کنند.

منبع: فارس
برچسب ها: نواک جوکوویچ
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر