تیتر امروز

پیک ششم از راه رسید؛ امیکرون روی قله

پیک ششم از راه رسید؛ امیکرون روی قله

با اینکه آمار فوتی‌های کرونا سیر نزولی دارد و اسم برخی استان‌ها در لیست سیاه کرونا نیست، اما افزایش آمار مبتلایان به امیکرون نشان می‌دهد که وارد یک جنگ دیگر شده ایم؛ یک جنگ تمام عیار با کووید...

فوری:‌ پرسپولیس و استقلال از لیگ قهرمانان آسیا حذف شدند!

کنفدراسیون فوتبال آآسیا با اعلام خبر حذف سه باشگاه ایرانی از لیگ قهرمانان آسیا، کورسوی امید برای حضور استقلال و پرسپولیس در این رقابت‌ها را از بین برد.

کد خبر: ۱۱۸۱۰۶
۱۱:۳۸ - ۱۷ دی ۱۴۰۰

فوری:‌ پرسپولیس و استقلال از لیگ قهرمانان آسیا حذف شدند!

 

دیدارنیوز: سرانجام کنفدراسیون فوتبال آسیا در خبری کوتاه اعلام کرد که پرسپولیس و استقلال مجوز‌های لازم برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۲ را به دست نیاوردند و از لیگ قهرمانان کنار رفتند.

بر اساس اعلام وبسایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا، باشگاه گل گهر نیز نتوانست مجوز حرفه‌ای را دریافت کند تا سپاهان و فولاد تنها نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان فصل جدید باشند.

این در حالی است که‌ای اف سی توضیح بیشتری نداده، اما مطابق انتظار، این تصمیمی است که روز ششم ژانویه (دیروز) توسط کنفدراسیون فوتبال آسیا گرفته شده و به این ترتیب دو سهمیه ایران برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا از دست می‌رود.

نکته مهم اینکه در هفته گذشته امیدواری‌ها برای حفظ سهمیه پرسپولیس و استقلال افزایش یافته بود، اما در نهایت کنفدراسیون فوتبال آسیا حذف دو تیم سرخابی را عملی کرد.‌ای اف سی در بیانیه خود نوشت: کمیته مستقل مجوز حرفه‌ای بر اساس بند‌های ۱۴.۴ و ۱۴.۵ مقررات حرفه‌ای رقابت‌ها مجوزشان را لغو کند. این کمیته اعلام کرده که این سه باشگاه معیار‌های اجباری حضور در رقابت‌ها را فراهم نکردند. همینطور این کمیته درخواست فوری باشگاه گل‌گهر سیرجان ارسال کرده بود را رد کرد.

پیش از این‌ای اف سی در نامه‌ای به این سه باشگاه فرصتی کوتاه و ۵ روزه را برای توضیح و ارسال مدارک جدید داد و اسناد تازه هم به‌ای اف سی ارسال شد که مورد رضایت‌ای اف سی نبود تا این دو تیم برای اولین بار به دلیل لایسنس، از لیگ قهرمانان حذف شوند.

کنفدراسیون فوتبال آسیا در فایل پیوست جداگانه اعلام کرده که «پرونده این اقدام به دبیرخانه کمیته انضباطی و اخلاقی AFC ارسال می‌شود تا تحقیقات بیشتر و اقدامات لازم (در صورت نیاز) صورت بگیرد.»

فوری:‌ پرسپولیس و استقلال از لیگ قهرمانان آسیا حذف شدند!

منبع: ورزش 3
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر