تیتر امروز

سفر پر سر و صدای رئیسی به کرملین

سفر پر سر و صدای رئیسی به کرملین

نگاه به شرق در دولت سیزدهم در این روزها کاملا شکل مشخص و بارزی به خود گرفته و سفر نه چندان بی سر‌و‌صدای ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران به کرملین مهر تاییدی بر این نکته است.

کناره‌گیری کره‌شمالی از المپیک زمستانی و انتقاد از آمریکا!

کره‌شمالی پس از انصراف از المپیک زمستانی 2022 چین از رفتار آمریکایی‌ها انتقاد کرد. به این ترتیب هیچ مسئول و فردی از کره شمالی در این رقابت‌ها حضور نخواهد داشت.

کد خبر: ۱۱۸۰۹۵
۰۸:۴۴ - ۱۷ دی ۱۴۰۰

المپیک زمستانی چین

دیدارنیوز: کره شمالی با ارسال نامه‌ای به چین از عدم حضور سران خود در بازی‌های المپیک زمستانی خبر داد و رفتار آمریکا را نیز مورد انتقاد قرار داد.

به نقل از یونهاپ، رسانه‌های دولتی روز جمعه اعلام کردند، کره شمالی در نامه‌ای به چین، نیرو‌های متخاصم و خطرات کرونا را دلیل عدم امکان حضور در بازی‌های المپیک زمستانی آینده در پکن دانست و ایالات متحده را به تلاش برای جلوگیری از موفقیت این بازی‌ها متهم کرد.

مشخص نیست که آیا نامه کمیته المپیک و وزارت ورزش کره شمالی فقط به ورزشکاران این کشور اشاره دارد که پس از تعلیق کره شمالی از سوی کمیته بین المللی المپیک تا پایان سال ۲۰۲۲ واجد شرایط شرکت در مسابقات نیستند یا مسئولان را نیز شامل می‌شود. به این ترتیب هیچ مسئول و فردی از کره شمالی در این رقابت‌ها حضور نخواهد داشت.

در این نامه از موضع نامشخص ایالات متحده انتقاد شد که در ماه دسامبر اعلام کرد مقامات دولتی خود بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۲۲ را به دلیل سابقه حقوق بشر چین تحریم خواهند کرد و در عین حال ورزشکاران آمریکایی را برای سفر به پکن برای رقابت آزاد گذاشت.

در حالی که تقریبا یک ماه به مراسم افتتاحیه باقی مانده است، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، با پذیرش دعوت به بازی‌ها، به آرمان IOC کمک کرد. فرانسه که میزبان بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۲۴ خواهد بود، همین کار را انجام داده است و گزارش شده است که بسیاری از کشور‌های اتحادیه اروپا به دلیل ترس از آسیب رساندن به روابط تجاری با چین، درباره تحریم مردد هستند.

منبع: ایسنا
برچسب ها: کره شمالی
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر