تیتر امروز

پیک ششم از راه رسید؛ امیکرون روی قله

پیک ششم از راه رسید؛ امیکرون روی قله

با اینکه آمار فوتی‌های کرونا سیر نزولی دارد و اسم برخی استان‌ها در لیست سیاه کرونا نیست، اما افزایش آمار مبتلایان به امیکرون نشان می‌دهد که وارد یک جنگ دیگر شده ایم؛ یک جنگ تمام عیار با کووید...

ابراهیمی: پرسپولیس در کنترل ضدحملات ضعف دارد/ سریال ببینیم بهتر است!

مربی سابق باشگاه پرسپولیس معتقد است تیم یحیی در کنترل ضدحملات ضعف دارد و از این ناحیه مقابل تراکتور آسیب‌پذیر بود. او همچنین کیفیت بازی‌های لیگ برتر ایران را دلچسب نمی‌بیند.

کد خبر: ۱۱۷۹۹۲
۱۴:۳۹ - ۱۵ دی ۱۴۰۰

ناصر ابراهیمی

دیدارنیوز: مربی پیشین پرسپولیس معتقد است که دروازه این تیم روی ضعفی که دارد در دیدار با تراکتور نیز باز شد و باید فکری به حال این موضوع شود.

ناصر ابراهیمی درباره پیروزی ۲ بر یک پرسپولیس مقابل تراکتور در هفته سیزدهم لیگ برتر اظهار داشت: همیشه گفته‌ام، هر تیمی که مقابل پرسپولیس یا استقلال بازی می‌کند، انگیزه خاصی دارد. در این بازی نیز دیدید تراکتوری که در این هفته‌ها خیلی ضعیف عمل کرده بود، مقابل پرسپولیس با تمام توان کار و عملکرد خوبی داشت.

وی اضافه کرد: پرسپولیس همیشه ۱۵ بازی سخت در دور رفت و ۱۵ بازی سخت در دور برگشت دارد. تراکتور اگر در بازی‌های قبلی‌اش نیز اینطور بازی می‌کرد، جایگاه خیلی بهتری در جدول داشت. این بازی سختی برای پرسپولیس بود، هر چند تراکتور بیشتر به دنبال ضدحمله بود و روی همین موضوع نیز به گل رسید، ولی نوع بازی دو تیم منجر شده بود که بازی نزدیکی را شاهد باشیم.

مربی پیشین پرسپولیس درباره وضعیت فنی این تیم عنوان کرد: تعداد پاس‌هایی که در خط هافبک رد و بدل می‌شد، خیلی کم بود. به نظر می‌رسید پرسپولیس در این بازی برای انتقال توپ به خط حمله خیلی عجله داشت. در آن سو خط دفاع تیم نیز ایراد‌هایی داشت. وقتی دفاع راست تیم نفوذ می‌کند، دفاع چپ باید تمایل به ماندن در عقب زمین داشته باشد یا اینکه یکی از هافبک‌های دفاعی رو به عقب بازی کند، ولی در حملات این جای خالی دیده می‌شد. پرسپولیس در کنترل ضد حملات ضعف دارد و همین موضوع باعث شد ضدحملات تراکتور خطرناک شود و دیدید که به گل هم رسیدند.

ابراهیمی با اشاره به وضعیت لیگ برتر تا هفته سیزدهم، عنوان کرد: پرسپولیس فاصله امتیازی‌اش را با استقلال کم کرده، ولی در کل بازی‌های زیبایی را نمی‌بینیم. این موضوع برای کل لیگ است. ستاره‌های زیادی دیده نمی‌شوند که بتوانند جای نام‌آوران گذشته را پُِر کنند. برای همین مسابقات خیلی دلچسب نیست و گاهی اوقات حوصله‌مان سر می‌رود و اگر سریال ببینیم بهتر است.

وی در پاسخ به این سؤال که مشکل را در کجا می‌ببیند، گفت: سازندگی در فوتبال از بین رفته است. مشکل این است که دلال‌ها به تیم‌ها و مربیان بازیکن می‌دهند و نه استعدادیاب‌ها. کشف استعداد از بین رفته است. علی کریمی یا فرهاد مجیدی را مگر دلال‌ها به پرسپولیس و استقلال آوردند؟ وضعیت تهران در استعدادیابی بغرنج است. قبلاً را‌ه‌آهن، بانک ملی، برق، هما، پاس، دارایی و تهران جوان تیم‌های سازنده بودند و بازیکن به تیم‌های بزرگ معرفی می‌کردند، ولی الان چه؟ راه‌آهن سالی ۱۰ بازیکن طراز اول به این فوتبال معرفی می‌کرد، ولی الان خبری از استعداد و ستاره نیست،، چون دلال‌ها تیم می‌بندند.

ابراهیمی یادآور شد: هیچ‌کدام از تیم‌ها فوتبال زیبایی ارائه نمی‌دهند و فقط جنگ روانی وجود دارد. نیمکت‌ها خیلی اعتراض می‌کنند و اخطار می‌گیرند. در گذشته این مسائل نبود و اگر بازیکنی اخطار می‌گرفت تعویض می‌شد، ولی الان نیمکت نشین‌ها هم اخطار می‌گیرند. از آن سو بازی‌های زیبایی دیده نمی‌شود و از آن سو بی‌اخلاقی در فوتبال موج می‌زند. در این فضا فقط مربی تیم ملی خوش‌به‌حالش است که ۱۶-۱۵ بازیکن خوب لژیونر دارد و می‌تواند با آن‌ها کار کند.

منبع: تسنیم
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر