تیتر امروز

پیک ششم از راه رسید؛ امیکرون روی قله

پیک ششم از راه رسید؛ امیکرون روی قله

با اینکه آمار فوتی‌های کرونا سیر نزولی دارد و اسم برخی استان‌ها در لیست سیاه کرونا نیست، اما افزایش آمار مبتلایان به امیکرون نشان می‌دهد که وارد یک جنگ دیگر شده ایم؛ یک جنگ تمام عیار با کووید...

قدیمی‌ترین برج تهران خاموش می‌شود

پرهام جانفشان، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان تهران خبر داد: همزمان با دومین سالگرد شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی، نورپردازی برج طغرل به عنوان قدیمی‌ترین برج تهران خاموش می‌شود.

کد خبر: ۱۱۷۷۰۹
۱۵:۳۳ - ۱۲ دی ۱۴۰۰

 برج طغرل تهران خاموش می‌شود

دیدارنیوز ـ پرهام جانفشان، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان تهران گفت: به احترام سوگواری و عزاداری ملت شریف تهران در سالروز شهادت سردار بزرگ حاج قاسم سلیمانی (۱۳ دی‌ماه)، برج تاریخی طغرل شهرری نورپردازی نخواهد شد.

او بیان کرد: در همه حوزه‌ها به‌ویژه حوزه‌های فرهنگی باید نشان دهیم که ملت ایران پیرو مسیر و مکتب شهید سلیمانی است.

به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان تهران، برج طغرل از بنا‌های عصر سلجوقی و قدیمی‌ترین برج تاریخی استان تهران در شهرستان ری به شمار می‌آید.

ارتفاع فعلی برج طغرل که به سبک معماری رازی بنا شده، بدون احتساب گنبد حدود ۲۰ متر است. این برج خشت و آجری استوانه‌ای بوده که بدنه بیرونی آن به ۲۴ تَرک تقسیم شده است، این طراحی علاوه‌بر استحکام بنا و زیباتر شدن آن، احتمالا نشان‌دهنده وقت در طول روز بوده است.

منبع: ایسنا
برچسب ها: گردشگری
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر