تیتر امروز

کوتاه قدترین زن دنیا درگذشت

کوتاه قدترین زن دنیا با قد معادل ۷۶ سانتی متر در سن ۳۳ سالگی جان سپرد. به گزارش رسانه‌های محلی ترکیه او روز سه شنبه گذشته به دلیل نارسایی تنفسی ناشی از ذات الریه جان خود را از دست داد.

کد خبر: ۱۱۷۵۷۱
۱۰:۵۵ - ۱۱ دی ۱۴۰۰

کوتاه قدترین زن دنیا درگذشت

دیدارنیوز ـ به نقل از دیلی میل، "الیف کوجامان" ۳۳ ساله اهل شهر "کادیرلی استان عثمانیه ترکیه که در سال ۲۰۱۰ میلادی به عنوان کوتاه قدترین زن دنیا نامش در کتاب رکورد‌های گینس به ثبت رسیده بود به شکل غیر منتظره‌ای جان سپرد.

به گزارش رسانه‌های محلی او روز سه شنبه گذشته به دلیل وخامت حالش به آی سی یو منتقل و به دلیل نارسایی تنفسی ناشی از ذات الریه جان خود را از دست داد.

در سال ۲۰۱۰ میلادی هنگامیکه "الیف "‌به عنوان کوتاه قدترین زن دنیا شناخته شد در آن زمان گفت: "همیشه امیدوار بودم که روزی دنیا مرا بشناسد. دوران کودکی بسیار سخت بود، زیرا همه همکلاسی هایم به خاطر کوچک بودن من را اذیت می‌کردند. اما اکنون من به دلیل جثه ام مشهور هستم؛ بنابراین این به من احساس قد بلندتر می‌دهد. امیدوارم سفر کنم و با افراد زیادی از جمله بلندقدترین مرد جهان ملاقات کنم. "

مادر الیف درباره او گفت: هیچ مشکلی در بارداری من با او وجود نداشت و به طور طبیعی زایمان کردم. او زمانی که به دنیا آمد ۳ پوند و ۱۰ اونس وزن داشت و یک نوزاد عادی بود. ما تا یک سالگی متوجه هیچ مشکلی نشدیم. سپس متوجه شدیم که به نظر می‌رسید کندتر از سایر نوزادان رشد می‌کند.

وی افزود: به نظر می‌رسید که او همیشه به همان اندازه باقی می‌ماند. در چهار سالگی که رشد او متوقف شد ما از پزشکان کمک خواستیم، اما آن‌ها نتوانستند به ما بگویند مشکل چیست و قد دخترم دیگر رشد نکرد.

کوتاه قدترین زن دنیا درگذشت

برچسب ها: عجایب خلقت
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر