تیتر امروز

پیک ششم از راه رسید؛ امیکرون روی قله

پیک ششم از راه رسید؛ امیکرون روی قله

با اینکه آمار فوتی‌های کرونا سیر نزولی دارد و اسم برخی استان‌ها در لیست سیاه کرونا نیست، اما افزایش آمار مبتلایان به امیکرون نشان می‌دهد که وارد یک جنگ دیگر شده ایم؛ یک جنگ تمام عیار با کووید...
سی‌ان‌ان خبر داد

مشارکت وزرای خارجه عربستان و رژیم صهیونیستی در نشست مجازی به میزبانی آمریکا

یک شبکه آمریکایی از حضور وزرای خارجه عربستان و رژیم صهیونیستی در نشستی مجازی به میزبانی وزارت خارجه آمریکا درباره سویه امیکرون خبر داد.

کد خبر: ۱۱۷۵۱۹
۱۳:۲۳ - ۰۹ دی ۱۴۰۰

مشارکت وزرای خارجه عربستان و رژیم صهیونیستی در نشست مجازی به میزبانی آمریکا

دیدارنیوز ـ شبکه خبری سی‌ان‌ان آمریکا گزارش داد: آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا این هفته میزبان نشستی مجازی بود که به صورت ویدیو کنفرانس با مشارکت وزرای خارجه کشور‌های مختلف درباره سویه امیکرون برگزار شد.

طبق گزارش سی‌ان‌ان، در این نشست مجازی وزرای خارجه عربستان و رژیم صهیونیستی نیز که با یکدیگر روابط دیپلماتیک رسمی ندارند، شرکت داشتند.

وزارت خارجه آمریکا در بیانیه خود تنها اعلام کرد که بلینکن در این ویدیو کنفرانس با وزرای خارجه چند کشور گفتگو کرد؛ اما نامی از این کشور‌ها نبرد.

یائیر لاپید، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی نیز درباره اظهارات خود در این نشست مجازی توییت کرد: وزرای خارجه ژاپن، هند، مکزیک، استرالیا، آلمان و دیگر کشور‌ها در این گفتگو شرکت کردند.

لاپید در توییت خود اشاره‌ای به سخنرانی وزیر خارجه عربستان نکرد.

مقامات عربستان هنوز اظهارنظر رسمی درباره این گفتگو نداشته‌اند؛ اما یک مسؤول عربستان به سی‌ان‌ان گفت که فیصل بن فرحان، وزیر خارجه این کشور در نشست مجازی با بلینکن و دیگر وزرای خارجه شرکت کرد.

سی‌ان‌ان از وزارت خارجه آمریکا سوال کرد آیا عربستان در این گفتگو شرکت کرد یا نه که این وزارتخانه ما را برای پاسخ به این سوال به عربستانی‌ها ارجاع داد.

منبع: ایسنا
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر