تیتر امروز

رئیسی: انجام خواهد شد؛ آینده روشن است!
چکیده گزارش رییس جمهوری به مردم در برنامه زنده:

رئیسی: انجام خواهد شد؛ آینده روشن است!

رییس جمهوری اسلامی ایران در برنامه زنده نه تحفه و دستاورد مهمی از روسیه به مردم ارائه داد و نه در سیاست‌های داخلی -جز افتخار به کاهش آمار فوتی‌های کرونا- کار انجام شده‌ای را به استودیو خبر آورد....

اظهار نظر یک دیپلمات روس درباره توافق در وین

معاون نماینده روسیه در سازمان ملل ابراز امیدواری کرد که مذاکرات احیای توافق هسته‌ای در وین به زودی نتیجه بدهد "تا برجام به مسیر اصلی خود بازگردد. "

کد خبر: ۱۱۷۴۲۷
۱۱:۰۰ - ۰۸ دی ۱۴۰۰

اظهار نظر یک دیپلمات روس درباره توافق در وین

دیدارنیوز ـ پایگاه اینترنتی هیات روسیه در سازمان ملل، دمیتری پولیانسکی معاون نماینده این کشور در سازمان ملل در بخشی از یک کنفرانس خبری در پاسخ به این سوال که آیا با این که موانع و درخواست‌ها درباره برجام هر روزه بیشتر می‌شود موافق است یا نه و آیا احتمال توافق در سال میلادی جاری وجود دارد یا نه، گفت: من قویا باور دارم می‌توانیم برجام را احیا کنیم. امسال سال سختی داشتیم. اول که منتظر دولت بایدن بودیم. روندی طولانی به مدت پنج ماه بود. بعد هم که در ایران انتخابات شد و تیم جدیدی [برای مذاکره]در ایران شکل گرفت.

پولیانسکی ادامه داد: حالا تیم ایران به آن‌جا [وین]بازگشته است و زمان مذاکراتی هدفمند و اساسی فرارسیده. تا جایی که من اطلاع دارم، مذاکرات ادامه دارد. تا آن‌جا که یادم می‌آید، دیروز [دوشنبه]دور هشتم مذاکرات برجامی شروع شد. ما یک تیم خیلی خوب و حرفه‌ای در وین داریم که دوست خوبم میخائیل اولیانوف سرپرستی آن را بر عهده دارد. من به مهارت‌های دیپلماتیک آن‌ها اطمینان دارم و با وجود این که می‌دانم کار و مسیر آسانی نیست، بسیار خوش‌بینم. من فکر می‌کنم ما تمامی شرایط لازم برای موفقیتی را داریم که زمان زیادی منتظرش بوده‌ایم، موقعیتی که می‌توانیم در آن اعلام کنیم برجام به مسیر اصلی‌اش بازگشته و می‌تواند به پایان دادن به تنش‌ها در منطقه کمک کند.

این دیپلمات روسی در پاسخ به این که درخواست‌ها در مذاکرات رو به افزایش است و آیا می‌توان در مدتی کوتاه از موانعی این چنینی رد شد یا نه، گفت: کار ما به عنوان دیپلمات این است که درخواست‌هایی را مطرح کرده و آن‌ها را [با درخواست‌ها و شرایط دیگر]تطبیق دهیم و بعد به تفاهمی مشخص برسیم و مصالحه کنیم. به همین دلیل است که هیچ چیز غیرمعمولی درباره بیان درخواست‌ها از سوی طرفین در مذاکرات وجود ندارد. مذاکره برای همین است. بنابراین، من مطمئنم همکارانم در وین، نه تنها همکاران روس من، بلکه بقیه هم به خوبی اوضاع را تحت کنترل دارند و نمی‌گذارند از دستشان خارج شود.

به گزارش ایسنا، هشتمین دور از گفتگو‌های رفع تحریم در وین عصر دوشنبه با برگزاری نشست کمیسیون مشترک به ریاست علی باقری مذاکره‌کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران و انریکه مورا معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا آغاز شد.

در این نشست که با شرکت هیأت‌های ایران، گروه ۱+۴ و اتحادیه اروپا در هتل کوبورگ برگزار شد، روند مذاکرات مورد ارزیابی قرار گرفته و در خصوص نحوه ادامه گفتگو‌ها بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

مذاکره‌کننده ارشد کشورمان در این نشست با اشاره به پیشرفت‌های صورت‌گرفته در دور پیشین، بر لزوم رفع تحریم‌ها و ارائه تضمین‌های عینی و کافی از سوی طرف مقابل و راستی‌آزمایی این اقدامات تأکید و تصریح نمود که هیأت ایرانی مانند دور قبل برای تعامل جدی و پیشبرد گفتگو‌ها آمادگی کامل دارد.

در پایان نشست مقرر شد مذاکرات و کار بر روی متن از روز سه‌شنبه در سطوح و فرمت‌های مختلف ادامه یابد.

منبع: ایسنا
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر