تیتر امروز

پیش بینی مرگ فرزندان
دومین توله یوز آسیایی تلف شد

پیش بینی مرگ فرزندان "ایران"

تلف شدن دومین یوز متولد شده در اسارات خبر تلخی برای دوست داران و فعالان محیط زیست بود، اما برخی کارشناسان می‌گویند این مرگ‌ها قابل پیش بینی بود.
خدا می‌خواست من را تنبیه کند!
بازخوانی یک گفت‌و‌گوی استثنایی با ناصر حجازی بعد از ۱۵ سال

خدا می‌خواست من را تنبیه کند!

جمعه سی‌ام اردیبهشت سالگرد درگذشت ناصر حجازی اسطوره فوتبال ایران است، مردی با خصوصیات منحصر به فرد در دوران بازی و مربی‌گری. بازخوانی یک مصاحبه از او در پایان همکاری‌اش با استقلال در دی ماه ۸۶...

کری هولم، نویسنده برنده «بوکر» درگذشت

کری هولم (Keri Hulme) که برای اولین بار در تاریخ نیوزیلند جایزه ادبی بوکر را برای این کشور به ارمغان آورد، در ۷۴ سالگی درگذشت. بوکر یکی از مهم‌ترین جوایز ادبی دنیاست که هر ساله به بهترین رمان انگلیسی‌زبان سال اعطا می‌شود.

کد خبر: ۱۱۷۳۰۷
۰۹:۵۰ - ۰۷ دی ۱۴۰۰

کری هولم، نویسنده برنده بوکر

دیدارنیوز ـ کری هولم که در سال ۱۹۸۵ با اولین رمان خود، مردم استخوانی (The Bone People)، برنده جایزه ادبی بوکر شد، در سن ۷۴ سالگی چشم از جهان فروبست. بوکر یکی از مهم‌ترین جوایز ادبی دنیاست که هر ساله به بهترین رمان انگلیسی‌زبان سال اعطا می‌شود.

هولم قبل از آن که با کسب یکی از مهمترین جوایز ادبیات داستانی جهان به یک ستاره ادبی تبدیل شود، گاه برداشت تنباکو را امتحان کرد، گاه کارگر خیریه شد و یک بار هم از مدرسه حقوق انصراف داد.

نوشتن رمان مردم استخوانی ۱۲ سال طول کشید و ناشران نیوزیلندی یا این کتاب را رد می‌کردند یا چاپ آن را مشروط به انجام ویرایش‌های اساسی می‌دانستند تا این که این کتاب سرانجام درسال ۱۹۸۴ از طرف انتشارات کوچک و فمنیستی اسپایرال (Spiral) پذیرفته شد و در شمارگان اولیه دو هزار نسخه به چاپ رسید. تاکنون بیش از یک میلیون نسخه از این کتاب در جهان به فروش رسیده و علاوه بر جایزه بوکر جایزه پگاسوس برای ادبیات را نیز دریافت کرده است.

هولم در سال ۱۹۴۷ میلادی در کرایست چرچ نیوزیلند از مادری با اصالت مائوری و اسکاتلندی و پدری با اصلیت انگلیسی متولد شد. کتاب مردم استخوانی با بهره‌گیری از میراث مائوری و اسکاتلندی این نویسنده نوشته شده و به موضوعاتی از قبیل انزوای فردی و فرهنگی می‌پردازد. هولم بعد‌ها تعمدا از قرار گرفتن در کانون توجهات دوری کرد.

منبع: ایرنا
برچسب ها: نویسندگان
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی