تیتر امروز

سفر پر سر و صدای رئیسی به کرملین

سفر پر سر و صدای رئیسی به کرملین

نگاه به شرق در دولت سیزدهم در این روزها کاملا شکل مشخص و بارزی به خود گرفته و سفر نه چندان بی سر‌و‌صدای ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران به کرملین مهر تاییدی بر این نکته است.

کری هولم، نویسنده برنده «بوکر» درگذشت

کری هولم (Keri Hulme) که برای اولین بار در تاریخ نیوزیلند جایزه ادبی بوکر را برای این کشور به ارمغان آورد، در ۷۴ سالگی درگذشت. بوکر یکی از مهم‌ترین جوایز ادبی دنیاست که هر ساله به بهترین رمان انگلیسی‌زبان سال اعطا می‌شود.

کد خبر: ۱۱۷۳۰۷
۰۹:۵۰ - ۰۷ دی ۱۴۰۰

کری هولم، نویسنده برنده بوکر

دیدارنیوز ـ کری هولم که در سال ۱۹۸۵ با اولین رمان خود، مردم استخوانی (The Bone People)، برنده جایزه ادبی بوکر شد، در سن ۷۴ سالگی چشم از جهان فروبست. بوکر یکی از مهم‌ترین جوایز ادبی دنیاست که هر ساله به بهترین رمان انگلیسی‌زبان سال اعطا می‌شود.

هولم قبل از آن که با کسب یکی از مهمترین جوایز ادبیات داستانی جهان به یک ستاره ادبی تبدیل شود، گاه برداشت تنباکو را امتحان کرد، گاه کارگر خیریه شد و یک بار هم از مدرسه حقوق انصراف داد.

نوشتن رمان مردم استخوانی ۱۲ سال طول کشید و ناشران نیوزیلندی یا این کتاب را رد می‌کردند یا چاپ آن را مشروط به انجام ویرایش‌های اساسی می‌دانستند تا این که این کتاب سرانجام درسال ۱۹۸۴ از طرف انتشارات کوچک و فمنیستی اسپایرال (Spiral) پذیرفته شد و در شمارگان اولیه دو هزار نسخه به چاپ رسید. تاکنون بیش از یک میلیون نسخه از این کتاب در جهان به فروش رسیده و علاوه بر جایزه بوکر جایزه پگاسوس برای ادبیات را نیز دریافت کرده است.

هولم در سال ۱۹۴۷ میلادی در کرایست چرچ نیوزیلند از مادری با اصالت مائوری و اسکاتلندی و پدری با اصلیت انگلیسی متولد شد. کتاب مردم استخوانی با بهره‌گیری از میراث مائوری و اسکاتلندی این نویسنده نوشته شده و به موضوعاتی از قبیل انزوای فردی و فرهنگی می‌پردازد. هولم بعد‌ها تعمدا از قرار گرفتن در کانون توجهات دوری کرد.

منبع: ایرنا
برچسب ها: نویسندگان
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر