تیتر امروز

پیک ششم از راه رسید؛ امیکرون روی قله

پیک ششم از راه رسید؛ امیکرون روی قله

با اینکه آمار فوتی‌های کرونا سیر نزولی دارد و اسم برخی استان‌ها در لیست سیاه کرونا نیست، اما افزایش آمار مبتلایان به امیکرون نشان می‌دهد که وارد یک جنگ دیگر شده ایم؛ یک جنگ تمام عیار با کووید...

برگزاری امتحانات «غیرنهایی» مقاطع متوسطه به صورت «حضوری»

خسرو ساکی، رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزش وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه امتحانات غیرن‌هایی نوبت اول برای پایه هفتم تا دوازدهم نیز به صورت حضوری برگزار می‌شود، گفت: در برخی رسانه‌ها مطالبی تحت عنوان غیرحضوری بودن امتحانات غیرن‌هایی مطرح شده که تکذیب می‌کنیم.

کد خبر: ۱۱۷۱۷۵
۱۶:۰۰ - ۰۵ دی ۱۴۰۰

امتحانات حضوری غیرنهایی

دیدارنیوز ـ خسرو ساکی، رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزش وزارت آموزش و پرورش درباره روند برگزاری امتحانات نوبت اول دانش‌آموزان توضیح داد و گفت: امتحانات نهایی دانش‌آموزان پایه دوازدهمی که در امتحانات خرداد و شهریور قبل نتوانسته بودند حدنصاب قبولی را در تمام دروس کسب کنند از دوم دی ماه آغاز شده است و تا ۲۷ ام ادامه دارد.

وی افزود: حوزه‌بندی در سطح کشور انجام شده و بیش از ۱۵۰ هزار دانش‌آموز در شاخه نظری مشغول شرکت در امتحانات هستند.

رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزش وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه تمام حوزه‌های اجرا ملزم شده‌اند پروتکل‌های اجرایی را که از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا به آموزش و پرورش ابلاغ شده است را رعایت کنند گفت: بازرسانی هر روزه از حوزه‌های امتحانی بازدید می‌کنند تا کم و کیف برگزاری امتحانات و رعایت پروتکل‌ها را چک کنند.

ساکی افزود: در باره امتحانات غیرن‌هایی نوبت اول برای پایه هفتم تا پایه دوازدهم نیز امتحانات به صورت حضوری برگزار می‌شود. برنامه امتحانات توسط مدیر مدرسه تنظیم و با کمک همکاران مدرسه اجرا می‌شود. برگزاری این امتحانات تا پایان دی ماه باید انجام شود.

وی در پایان با اشاره به اینکه در برخی رسانه‌ها مطالبی تحت عنوان غیرحضوری بودن امتحانات غیرن‌هایی مطرح شده که تکذیب می‌کنیم گفت: تا این لحظه برنامه آموزش‌وپرورش برای امتحانات نوبت اول، «حضوری» است. علت این است که ارزشیابی تحصیلی تابعی از چگونگی فعالیت مدارس است. طبق آیین نامه بازگشایی مدارس، از اول آذرماه تمام مدارس کشور به صورت حضوری فعالیت می‌کنند بنابراین ارزشیابی نوبت اول هم حضوری است.

ساکی در گفتگو با شبکه خبر اضافه کرد: حال اگر مدرسه‌ای استثنائا شرایطی پیدا کرد و بنا شد با مجوز اداره آموزش و پرورش منطقه امتحاناتش غیرحضوری برگزار شود قطعا توسط مدرسه و پس از اخذ مجوز با دلایل موجه از آموزش و پرورش منطقه، روند به اولیاء اطلاع‌رسانی می‌شود.

منبع: ایسنا
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی : ۰
غیر قابل انتشار : ۰
خسنه ازدست اموزشو پرورش
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۱۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۵
0
0
ای ب جهنم که تعطیل نمیکنی ای ب درک افسرواسافرین ک تاکید ب حضوری بودن داری خوابیدید خوابیدید الان یادتون افتاده ک باید بچه ها درس بخونن امیدوارم خود ریس اموزش و پروش مبتلا بشه
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر