تیتر امروز

گرامی داشت روزجهانی خوشنویسی با جلوه گاه فرهنگ جهانی

امین توکلی‌زاده، معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران از برگزاری نشست «ایران جلوه‌گاه فرهنگی جهان» به‌مناسبت ثبت جهانی هنر خوشنویسی ایرانی خبر داد.

کد خبر: ۱۱۷۱۷۱
۱۵:۳۹ - ۰۵ دی ۱۴۰۰

گرامی داشت روزجهانی خوشنویسی

دیدارنیوز ـ امین توکلی‌زاده، معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران با اشاره به برگزاری رویداد «ایران جلوه‌گاه فرهنگ جهان»، بیان داشت: این مراسم بهانه‌ای است تا ضمن تقدیر از هنرمندان، پیشکسوتان و همچنین تلاشگران فرهنگی، بار دیگر اهمیت هنر خوشنویسی ایران و نقش آن در توسعه فرهنگ را خاطرنشان کنیم.

وی در ادامه با تأکید بر جایگاه هنر خوشنویسی در فرهنگ ایرانی-اسلامی، اضافه کرد: این هنر واجد فرهنگی کهن و عمیق است تا اندیشه‌های ایرانیان را که برگرفته از آموزه‌های قرآن کریم و اشعار بزرگان شعر و ادب همچون فردوسی، رودکی، مولانا و حافظ و سعدی و عطار و دیگر ادیبان و شاعران است، به دنیا معرفی کند.

معاون شهردار تهران همچنین به ثبت جهانی هنر خوشنویسی اشاره و افزود: به همین دلیل ثبت جهانی این هنر ارزشمند در یونسکو، برگ زرین دیگری در معرفی میراث معنوی ما به جهانیان محسوب می‌شود و بیان‌گر جایگاه والای هنر و اندیشه این سرزمین خواهد بود.

توکلی‌زاده ضمن یادآوری شعار راهبردی شهرداری تهران مبنی بر «کلانشهر تهران، الگوی جهان اسلام»، خاطرنشان کرد: ارتقای زندگی شهری و تحقق شهر انسان محور در گروی توجه به مسائل فرهنگی، اجتماعی و مشارکت مردم در اداره امور شهر است.

وی با تاکید بر اینکه تبدیل تهران به الگوی جهان اسلام تنها با توجه ویژه به امور فرهنگی به منزله روح شهر امکان‌پذیر است، بیان کرد: به‌همین دلیل در حال حاضر در مدیریت شهری پایتخت درصدد هستیم تا به مسائل فرهنگی و اجتماعی بیشتر اهتمام ورزیم.

معاون شهردار تهران با یادآوری اینکه تهران در حال حاضر از بُعد فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی به عنوان الگویی برای سایر شهر‌های ایران مطرح است، ادامه داد: اگر به روح شهر به منظور جلب رضایت مردم توجه کنیم، می‌توان این الگو را به سایر شهر‌های اسلامی گسترش و برای کل جهان اسلام الگوی خدمت باشیم.

نشست «ایران جلوه‌گاه فرهنگ جهان» باحضور اعضای ارشد انجمن خوشنویسان و با همکاری کمیسیون ملی یونسکو و کمیته ملی موزه‌های ایران (ایکوم) و جمعی از مسؤلان عالی‌رتبه شهر فردا دوشنبه ششم دی‌ماه تهران به مناسبت ثبت جهانی هنر خوشنویسی ایران، در خانه موزه سیمین و جلال برگزار می‌شود.

منبع: ایرنا
برچسب ها: هنرمندان
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر