تیتر امروز

کدام اصولگرایان؟
تنگنا؛ برنامه سیزدهم با "محمد مهاجری" قسمت اول

کدام اصولگرایان؟

بخش نخست گفتگو با محمد مهاجری در برنامه تنگنا قرار بود هفته گذشته منتشر شود اما به دلیل محدودیت شدید اینترنت و شبکه‌های مجازی و البته حال و هوای ناخوشایند کشور میسر نشد.
شانگهای، قطب‌نمای شکسته
ترکیه، از فراز گالاتا (۴)

شانگهای، قطب‌نمای شکسته

ستون جدید دیدار در حوزه بین‌الملل به نام «ترکیه، از فراز گالاتا» است که تمثیلی است از برج قدیمی گالاتا در استانبول که قرن‌ها دیدبان این کشور بوده و این ستون نیز به نوعی رسانه‌های ترکیه را رصد...
جام جهانی ۲۰۲۲، آخرین قضاوت فغانی!
جوانگرایی یا ترکش حمایت از مردم

جام جهانی ۲۰۲۲، آخرین قضاوت فغانی!

آیا ترکش‌های حمایت از اعتراض‌های مردمی به داور بین المللی علیرضا فغانی نیز برخورد کرده و نام او به این دلیل از لیست الیت داوران ایران خارج شده است؟

ساخت کارت واکسنی که به پوست تزریق می‌شود!

یک استارتاپ سوئدی از ریزتراشه‌ای که جایگزین کارت واکسن می‌شود، رونمایی کرده است. این تراشه توسط هر دستگاهی که از پروتکل ارتباطات میدان‌نزدیک (NFC) بهره می‌برد، قابل خواندن است.

کد خبر: ۱۱۶۹۲۱
۱۱:۱۸ - ۰۱ دی ۱۴۰۰

کارت واکسنی که به پوست تزریق می‌شود

دیدارنیوز ـ به نقل از دیلی‌میل، استارتاپ "اپی‌سنتر" (Epicenter) در استکهلم از روشی جدید برای حمل کردن کارت واکسن رونمایی کرده است و آن ریزتراشه‌ای است که زیر پوست قرار می‌گیرد.

این تراشه توسط هر دستگاهی که از پروتکل ارتباطات میدان‌نزدیک (NFC) بهره می‌برد، قابل خواندن است.

"ان‌اف‌سی" مجموعه‌ای از پروتکل‌های ارتباطی برای ارتباط بین دو دستگاه الکترونیکی با فاصله چهار سانتی‌متر یا کمتر است.

در فیلمی که از "هانس هوبلاد" (Hannes Sjöblad)، افسر ارشد توزیع این شرکت منتشر شده، او این تراشه را درون دستش قرار داده و با گرفتن تلفن همراه روی دستش، اطلاعات مربوط به واکسیناسیون ظاهر می‌شود.

او در بیانیه‌ای گفت: ایمپلنت‌ها فناوری‌های همه‌کاره‌ای هستند که می‌توان از آن‌ها برای موارد مختلف استفاده کرد و اکنون می‌توان به راحتی کارت واکسن را با این ایمپلنت همیشه در دسترس داشت.

ساخت کارت واکسنی که به پوست تزریق می‌شود!

برای ورود به بسیاری از مکان‌ها مثل رستوران‌ها، سالن‌های کنسرت و سینما و موزه‌ها در سراسر ایالات متحده باید کارت واکسن ارائه کنید.

اکنون اپی‌سنتر می‌خواهد ارائه این اطلاعات را تا حد ممکن آسان کند.

"هوبلاد" می‌گوید: کارت واکسن شما همیشه در دسترس خواهد ماند حتی اگر تلفن شما خاموش شود.

این ریزتراشه مستقیما زیر پوست دست یا میان انگشت شصت و اشاره قرار می‌گیرد.

به گفته‌ی "هوبلاد" این فرآیند کاملا برگشت‌پذیر است و نیازی به نصب اپلیکیشن خاصی ندارد.

تراشه‌های ایمپلنتی اپی‌سنتر اختراع جدیدی نیستند و این شرکت سال‌ها است از آن‌ها استفاده می‌کند و کارمندان این شرکت نیز این تراشه‌ها را استفاده می‌کنند.

در سال ۲۰۱۵، این شرکت اعلام کرد که ریزتراشه‌ها را در بیش از ۱۰۰ نفر از کارمندانش قرار داده که به آن‌ها کمک می‌کند تنها با حرکت دست، درب‌ها را باز کنند، از چاپگر استفاده کنند و حتی نوشیدنی بخرند.

این تراشه با استفاده از یک سرنگ به زیر پوست تزریق می‌شود و زمانی که فعال می‌شود داده‌ها با امواج الکترومغناطیسی منتقل می‌شوند.

در حال حاضر این تراشه‌ها به صورت تجاری موجود نیستند.

"پاتریک مسترتون" (Patrick Mesterton)، موسس اپی‌سنتر در سال ۲۰۱۷ گفت: تراشه‌ها جایگزین بسیاری از چیز‌ها مانند دستگاه‌های ارتباطی، کلید یا کارت بانکی خواهند شد.

منبع: ایسنا
برچسب ها: علم و فناوری
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی