تیتر امروز

آبله میمون جای کرونا را می‌گیرد؟
برگشت ویروس آفریقایی بعد از کووید ۱۹

آبله میمون جای کرونا را می‌گیرد؟

تب، سردرد، درد عضلانی و خستگی نشانه‌های ابتلا به آبله میمونی است، محققان می‌گویند خطر جدی ندارد، اما شیوع احتمالی آن بعد از کرونا جامعه پزشکی دنیا را نگران کرده است.
کاهش غبار از روز چهارشنبه
طوفان در عراق؛ ریزگرد در ایران

کاهش غبار از روز چهارشنبه

برداشت بی رویه از آب‌های سطحی و سدسازی در ایران و کشور‌های همسایه به ویژه عراق و ترکیه سبب شده منطقه میزبان پدیده‌ای به نام ریزگرد باشد که هر سال شدت آن بیشتر هم می‌شود.
کیفیت شرایط کودک در گروی وضعیت خانواده
به مناسبت روز خانواده

کیفیت شرایط کودک در گروی وضعیت خانواده

خانواده اصلی‌ترین نهاد اجتماعی که هر انسانی نیاز به داشتن  و حضور بدون شرط آن را دارد و حتی در اهمیت این روز مجمع جهانی سازمان‌ملل بر اساس قطعنامه شماره ۲۳۷/۴۷ که در تاریخ ۲۰ سپتامبر سال ۱۹۹۳...

ساخت کارت واکسنی که به پوست تزریق می‌شود!

یک استارتاپ سوئدی از ریزتراشه‌ای که جایگزین کارت واکسن می‌شود، رونمایی کرده است. این تراشه توسط هر دستگاهی که از پروتکل ارتباطات میدان‌نزدیک (NFC) بهره می‌برد، قابل خواندن است.

کد خبر: ۱۱۶۹۲۱
۱۱:۱۸ - ۰۱ دی ۱۴۰۰

کارت واکسنی که به پوست تزریق می‌شود

دیدارنیوز ـ به نقل از دیلی‌میل، استارتاپ "اپی‌سنتر" (Epicenter) در استکهلم از روشی جدید برای حمل کردن کارت واکسن رونمایی کرده است و آن ریزتراشه‌ای است که زیر پوست قرار می‌گیرد.

این تراشه توسط هر دستگاهی که از پروتکل ارتباطات میدان‌نزدیک (NFC) بهره می‌برد، قابل خواندن است.

"ان‌اف‌سی" مجموعه‌ای از پروتکل‌های ارتباطی برای ارتباط بین دو دستگاه الکترونیکی با فاصله چهار سانتی‌متر یا کمتر است.

در فیلمی که از "هانس هوبلاد" (Hannes Sjöblad)، افسر ارشد توزیع این شرکت منتشر شده، او این تراشه را درون دستش قرار داده و با گرفتن تلفن همراه روی دستش، اطلاعات مربوط به واکسیناسیون ظاهر می‌شود.

او در بیانیه‌ای گفت: ایمپلنت‌ها فناوری‌های همه‌کاره‌ای هستند که می‌توان از آن‌ها برای موارد مختلف استفاده کرد و اکنون می‌توان به راحتی کارت واکسن را با این ایمپلنت همیشه در دسترس داشت.

ساخت کارت واکسنی که به پوست تزریق می‌شود!

برای ورود به بسیاری از مکان‌ها مثل رستوران‌ها، سالن‌های کنسرت و سینما و موزه‌ها در سراسر ایالات متحده باید کارت واکسن ارائه کنید.

اکنون اپی‌سنتر می‌خواهد ارائه این اطلاعات را تا حد ممکن آسان کند.

"هوبلاد" می‌گوید: کارت واکسن شما همیشه در دسترس خواهد ماند حتی اگر تلفن شما خاموش شود.

این ریزتراشه مستقیما زیر پوست دست یا میان انگشت شصت و اشاره قرار می‌گیرد.

به گفته‌ی "هوبلاد" این فرآیند کاملا برگشت‌پذیر است و نیازی به نصب اپلیکیشن خاصی ندارد.

تراشه‌های ایمپلنتی اپی‌سنتر اختراع جدیدی نیستند و این شرکت سال‌ها است از آن‌ها استفاده می‌کند و کارمندان این شرکت نیز این تراشه‌ها را استفاده می‌کنند.

در سال ۲۰۱۵، این شرکت اعلام کرد که ریزتراشه‌ها را در بیش از ۱۰۰ نفر از کارمندانش قرار داده که به آن‌ها کمک می‌کند تنها با حرکت دست، درب‌ها را باز کنند، از چاپگر استفاده کنند و حتی نوشیدنی بخرند.

این تراشه با استفاده از یک سرنگ به زیر پوست تزریق می‌شود و زمانی که فعال می‌شود داده‌ها با امواج الکترومغناطیسی منتقل می‌شوند.

در حال حاضر این تراشه‌ها به صورت تجاری موجود نیستند.

"پاتریک مسترتون" (Patrick Mesterton)، موسس اپی‌سنتر در سال ۲۰۱۷ گفت: تراشه‌ها جایگزین بسیاری از چیز‌ها مانند دستگاه‌های ارتباطی، کلید یا کارت بانکی خواهند شد.

منبع: ایسنا
برچسب ها: علم و فناوری
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی