تیتر امروز

آبله میمون جای کرونا را می‌گیرد؟
برگشت ویروس آفریقایی بعد از کووید ۱۹

آبله میمون جای کرونا را می‌گیرد؟

تب، سردرد، درد عضلانی و خستگی نشانه‌های ابتلا به آبله میمونی است، محققان می‌گویند خطر جدی ندارد، اما شیوع احتمالی آن بعد از کرونا جامعه پزشکی دنیا را نگران کرده است.
کاهش غبار از روز چهارشنبه
طوفان در عراق؛ ریزگرد در ایران

کاهش غبار از روز چهارشنبه

برداشت بی رویه از آب‌های سطحی و سدسازی در ایران و کشور‌های همسایه به ویژه عراق و ترکیه سبب شده منطقه میزبان پدیده‌ای به نام ریزگرد باشد که هر سال شدت آن بیشتر هم می‌شود.
کیفیت شرایط کودک در گروی وضعیت خانواده
به مناسبت روز خانواده

کیفیت شرایط کودک در گروی وضعیت خانواده

خانواده اصلی‌ترین نهاد اجتماعی که هر انسانی نیاز به داشتن  و حضور بدون شرط آن را دارد و حتی در اهمیت این روز مجمع جهانی سازمان‌ملل بر اساس قطعنامه شماره ۲۳۷/۴۷ که در تاریخ ۲۰ سپتامبر سال ۱۹۹۳...

بازگشت قدرتمند نوید محمدزاده

همزمان با بهبود وضعیت شیوع کرونا در ماه‌های گذشته، بسیاری از پروژه‌های سینمایی طبق برنامه‌ریزی، مرحله تولید را پشت سر گذاشتند و آماده شرکت در چهلمین دوره جشنواره فجر شدند.

کد خبر: ۱۱۶۲۷۶
۱۳:۲۰ - ۲۲ آذر ۱۴۰۰

بازگشت قدرتمند نوید محمدزاده

 

دیدارنیوز: نوید محمدزاده ستاره پرکار سینما در دوره اخیر جشنواره فجر غایب بود. دوری خودخواسته او از سینما و بازی در سریال «قورباغه» و پس از آن نرسیدن «شب، داخلی، دیوار» اثر وحید جلیلوند به سی‌ونهمین دوره جشنواره باعث شد این بازیگر جزو غایبان باشد. فیلم جلیلوند و «تفریق» ساخته مانی حقیقی آخرین آثاری هستند که محمدزاده در آن‌ها بازی کرده. اگرچه احتمال دارد «تفریق» در جشنواره شرکت نکند و نوید محمدزاده با «شب، داخلی، دیوار» در جشنواره فجر حاضر شود. آخرین همکاری این بازیگر با وحید جلیلوند در «بدون تاریخ بدون امضا»، سیمرغ بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را نصیب او کرد. ایفای نقش پرچالش یک نابینا در ساخته جدید این کارگردان شانس او را برای حضور موفق در جشنواره بالا می‌برد. از طرفی هم بعضی رسانه‌ها از حضور محمدزاده در فیلم جدید سعید روستایی «برادران لیلا» خبر داده‌اند. همکاری او با این کارگردان در ساخته‌های قبلی‌اش «ابد و یک روز» و «متری شیش و نیم»، نتیجه پرافتخاری را به همراه داشت.

فیلم‌های جدی بازیگران کمدی

امین حیایی، محسن تنابنده و مجید صالحی بیشتر با نقش‌های کمدی کارنامه خود به یاد آورده می‌شوند، اما این بازیگران تجربه حضور در فیلم‌های غیرکمدی را داشته‌اند و بعضا حضورشان در این آثار مورد توجه هم قرار گرفته است. اکنون این سه بازیگر با فیلمی غیرکمدی و جدی در راه رسیدن به جشنواره فجر هستند. امین حیایی و مجید صالحی در فیلم اجتماعی «برف آخر» ساخته امیرحسین عسگری ایفای نقش کرده‌اند و محسن تنابنده در «جنگ جهانی سوم» اثر هومن سیدی حضور دارد. فیلم سیدی یکی از آخرین تجربه‌های تنابنده در زمینه بازی در آثار جدی است. تنابنده سال گذشته با «روزی روزگاری آبادان» ساخته حمیدرضا آذرنگ نامزد دریافت جایزه بهترین نقش اول مرد شد و اکنون با فیلم جدید هومن سیدی، امید زیادی به موفقیت او در جشنواره است.

حضور امیر آقایی و بازگشت مریلا زارعی

امیر آقایی که در آخرین حضورش در جشنواره فجر با فیلم «شنای پروانه» مورد توجه داوران و تماشاگران قرار گرفت، امسال نیز با آثار کارگردان‌های مهمی، در راه جشنواره است. او در فیلم «خائن‌کشی» با مسعود کیمیایی همکاری کرد و در فیلم جدید «شبگرد» اثر فرزاد موتمن نیز حضور داشته. این بازیگر در فیلم کیمیایی تجربه متفاوت‌تری داشته، قصه این فیلم در دهه ۳۰ می‌گذرد و امیر آقایی گریم متفاوتی در فیلم داشته است. پریناز ایزدیار بازیگر زن پرکار سینما، در چهلمین دوره جشنواره نیز با فیلم «ملاقات خصوصی» ساخته امید شمس شانس حضور در جشنواره را دارد. مریلا زارعی نیز پس از دوره غیبت، امسال احتمالا با فیلم «صورت فلکی» در این رقابت شرکت می‌کند. آخرین حضور او در جشنواره فجر با فیلم «ایده اصلی» اتفاق مهمی برایش به دنبال نداشت.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی