تیتر امروز

آبله میمون جای کرونا را می‌گیرد؟
برگشت ویروس آفریقایی بعد از کووید ۱۹

آبله میمون جای کرونا را می‌گیرد؟

تب، سردرد، درد عضلانی و خستگی نشانه‌های ابتلا به آبله میمونی است، محققان می‌گویند خطر جدی ندارد، اما شیوع احتمالی آن بعد از کرونا جامعه پزشکی دنیا را نگران کرده است.
کاهش غبار از روز چهارشنبه
طوفان در عراق؛ ریزگرد در ایران

کاهش غبار از روز چهارشنبه

برداشت بی رویه از آب‌های سطحی و سدسازی در ایران و کشور‌های همسایه به ویژه عراق و ترکیه سبب شده منطقه میزبان پدیده‌ای به نام ریزگرد باشد که هر سال شدت آن بیشتر هم می‌شود.
کیفیت شرایط کودک در گروی وضعیت خانواده
به مناسبت روز خانواده

کیفیت شرایط کودک در گروی وضعیت خانواده

خانواده اصلی‌ترین نهاد اجتماعی که هر انسانی نیاز به داشتن  و حضور بدون شرط آن را دارد و حتی در اهمیت این روز مجمع جهانی سازمان‌ملل بر اساس قطعنامه شماره ۲۳۷/۴۷ که در تاریخ ۲۰ سپتامبر سال ۱۹۹۳...

برگزاری لیگ ملت‌های جهان به جای جام جهانی دو سالانه

فیفا در نظر دارد در صورت شکست طرح برگزاری هر دو سال یک بار جام جهانی، لیگ ملت‌ها را به صورت جهانی برگزار کند.

کد خبر: ۱۱۶۰۹۵
۱۰:۵۵ - ۲۰ آذر ۱۴۰۰

برگزاری دو ساله جام جهانی

دیدارنیوز - فیفا مدت‌هاست که در حال تلاش برای جلب توجه فدراسیون‌های کشور‌های مختلف و کنفدراسیون‌های هر قاره است تا بتواند جام جهانی را هر دو سال یک بار برگزار کند.

بسیاری باور دارند که تمامی این تلاش‌ها از سوی مقامات رسمی و ارشد فیفا برای افزایش درآمد این سازمان صورت می‌گیرد.

طرح این سازمان برای برگزاری هر دو سال یک بار جام جهانی با مخالفت بسیاری از جمله یوفا و کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی همراه شده است.

همین موضوع نگرانی‌هایی را برای این سازمان به همراه داشته و باعث شده که فیفا با توجه به موفقیت طرح لیگ ملت‌ها در قاره اروپا، به برگزاری این رقابت‌ها به صورت جهانی فکر کند. اقدامی که می‌تواند آن‌ها را به هدف برگزاری مسابقات بین کشور‌های مختلف با فرمت تورنمنتی شبیه به جام جهانی برساند و حامیان مالی زیادی را نیز به خود جلب کند.

البته فیفا پیش از این نیز جلساتی را برای بحث درباره راه اندازی رقابتی جدید به جای جام کنفدراسیون‌ها ترتیب داده بود که از سال ۲۰۱۷ به بعد دیگر برگزار نشده است.

با این حال به نظر می‌رسد که برگزاری لیگ ملت‌های جهانی برای فیفا صرفا یک پلن بی است و آن‌ها تمام تلاش خود را به کار می‌گیرند تا بتوانند کشور‌های عضو را برای برگزاری هر دو سال یک بار جام جهانی متقاعد کنند.

اجلاس مهمی تا پیش از پایان سال جاری میلادی در تاریخ ۲۰ دسامبر نیز از سوی فیفا برگزار خواهد شد تا درباره طرح‌های این سازمان بار دیگر بحث و تبادل نظر صورت بگیرد.

منبع: ایرنا
برچسب ها: اینفانتینو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی