تیتر امروز

رئیسی: انجام خواهد شد؛ آینده روشن است!
چکیده گزارش رییس جمهوری به مردم در برنامه زنده:

رئیسی: انجام خواهد شد؛ آینده روشن است!

رییس جمهوری اسلامی ایران در برنامه زنده نه تحفه و دستاورد مهمی از روسیه به مردم ارائه داد و نه در سیاست‌های داخلی -جز افتخار به کاهش آمار فوتی‌های کرونا- کار انجام شده‌ای را به استودیو خبر آورد....
ذوالنوری:

برجام را آتش زدم اما باید احیا شود

حجت الاسلام ذالنوری عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید بر این که برجام را در صحن مجلس آتش زده است و به این کار افتخار می‌کند، گفت: «برجام باید با رفع کامل تحریم‌های جمهوری اسلامی ایران اجرایی شود.»

کد خبر: ۱۱۵۹۷۵
۱۵:۰۸ - ۱۷ آذر ۱۴۰۰

ذوالنوری برجام

دیدارنیوز: عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: جمهوری اسلامی ایران با دست پُر در مذاکرات حاضر شده و حتماً باید برجام احیاء شود.

حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنوری در جلسه علنی امروز (چهارشنبه ۱۷ آذرماه) در جمع خبرنگاران، گفت: روز گذشته جلسه مشترک کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با وزیر امور خارجه و معاونان وی برگزار شد.

وی با اشاره به مباحث مطروحه در آن جلسه گفت: یکی از محور‌های اصلی درباره ارتباط با همسایگان بود که گزارش کاملی از سوی وزیر خارجه و معاونانش به نمایندگان ارائه شد. همچنین گزارش کاملی درباره دیپلماسی اقتصادی ارائه شد که بر اساس آن در این مدت کوتاه از آغاز دولت سیزدهم اقدامات بسیار خوبی در عرصه دیپلماسی اقتصادی انجام شده و نتایج آن به تدریج روی وضعیت اقتصادی کشور تأثیر خواهد گذاشت.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همچنین مباحثی درباره مذاکرات وین مطرح شد و وزیر خارجه و معاونانش توضیحاتی درباره بسته محتوایی که در وین ارائه شد و رفتار‌های متقابل طرفین به نمایندگان ارائه کردند.

ذوالنوری در پاسخ به سوالی درباره آینده مذاکرات، گفت: پیش‌بینی ما آن است که اگر طرف مقابل و آمریکا اراده داشته باشند و اخلالی ایجاد نکنند، مذاکرات به نتیجه خواهد رسید و اراده ایران هم آن است که برجام احیا شود و مذاکرات به نفع مردم ما باشد.

وی با تأکید بر اینکه ما به دنبال نقد کردن چک ایران در برجام هستیم، گفت: برجام باید با رفع کامل تحریم‌های جمهوری اسلامی ایران اجرایی شود، ما هیچ چیزی خارج از برجام مطرح نکردیم و طرف مقابل ما در برجام اگر می‌خواهند صداقت خود را نشان دهند، باید حتماً تحریم‌ها را لغو کنند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی درباره حضور پر تعداد تیم مذاکره‌کننده ایران در وین گفت: علت آنکه جمهوری اسلامی ایران با یک هیئت متشکل از تعداد زیادی از افراد و بیش از ۳۰ نفر در مذاکرات حاضر شده، نشان می‌دهد که اراده ایران آن است که برجام احیا شود و اگر قرار نبود که برجام را احیا کنیم، نیازی به این هیئت پر و پیمان نبود.

ذوالنوری تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران با دست پر به مذاکرات رفته است و علت آنکه طرف مقابل بعد از استماع نظر ایران گفته است که ما هم باید برویم و با مسئولان خود مشورت کنیم نشان می‌دهد که مقامات ایران با دست پر در مذاکرات حاضر شده‌اند و ما محکم این مسیر را ادامه می‌دهیم.

وی متذکر شد: در دولت سابق اراده بر این بود که برجام به هر قیمتی پذیرفته شود و اصلاً برای آنان مهم نبود که در چند ماه آینده چه اتفاقی بیفتد و فقط می‌خواستند برجام را به نام خودشان احیا کنند و به ضرر و زیان آن هم توجهی نداشتند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی اظهار داشت: اگر در دولت قبل برجام احیا می‌شد، همچنان ۵۱۷ تحریم جمهوری اسلامی ایران باقی می‌ماند، اما امروز کار تخصصی و کارشناسی انجام شده و اراده دولت جمهوری اسلامی ایران آن است که حتماً منافع ملت ما در مذاکرات مورد توجه قرار گیرد.

ذوالنوری گفت: ما به دنبال آن نیستیم که مردم را از چاله خارج کنیم و به چاه بیندازیم بلکه کارشناسان زبده‌ای به مذاکرات رفته‌اند و حضور جمهوری اسلامی ایران با این تیم قوی در مذاکرات نقطه قوت است و آنان قطعاً اجازه نمی‌دهند که غربی‌ها باز هم موارد جدیدی را به ایران تحمیل کنند.

وی یادآور شد: ترامپ قبل از پیروزی در انتخابات آمریکا گفته بود که برجام را پاره می‌کند و مقام معظم رهبری فرمودند که «اگر شما برجام را پاره کنید، ما آن را آتش خواهیم زد». همه دیدیم که ترامپ برجام را پاره کرد و بنده نیز به درستی و بر اساس موضع جمهوری اسلامی ایران، برجام را در صحن مجلس آتش زدم و به این کار خود افتخار می‌کنم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: ما باید در مقابل دشمنان عکس‌العمل درست و به موقع نشان دهیم و امروز حرف ما آن است که برجام باید احیا شود چرا که ما تعهدات خود را انجام دادیم، اما آنان انجام ندادند و حتماً باید حقوق ملت ایران محقق، همه تحریم‌ها برطرف و چک برجام باید نقد شود.

منبع: مهر
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی : ۰
غیر قابل انتشار : ۳
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۷
0
0
امثال شما نه فهمیدید درس حوزه به چه مبنای است فقط به جایگاه خود فکر کرده آید به ولایت فقیه می دانید بر چه مبنایی است و نه سیاست بلد هستند نه اقتصاد چرا که جو گیر میشوند تایید صلاحیت از سوی شورای نگهبان برای چنین افرادی ظلم بزرگی به کشور است چون یک فرد عادی است مشکلات اساسی کشور از شورای نگهبان نشأت گرفته و میگیرد چون هیچ مبنایی برای تایید صلاحیت ندارد و نخواهد داشت
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۷
0
0
میشه از رهبری مایه نگذارید فقط یاد گرفتید با شیره مالی سر مردم دروغ تحویل مردم بدید مشکل اصلی ایران هیچکدام از رئیس جمهورها نیست‌مشکل‌شما نمایندگان هستید خارج گود نشستید میگید لنگش کن وای لنگش کن ، چه شد لنگش کن ،خاک بر سر لنگش کن و................
محمد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۷
0
0
چراعاقل کند کاری ک باز آرد پشیمانی . اگر کاربلد بودید ک اوضاع اینطور نبود
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر