تیتر امروز

پیک ششم از راه رسید؛ امیکرون روی قله

پیک ششم از راه رسید؛ امیکرون روی قله

با اینکه آمار فوتی‌های کرونا سیر نزولی دارد و اسم برخی استان‌ها در لیست سیاه کرونا نیست، اما افزایش آمار مبتلایان به امیکرون نشان می‌دهد که وارد یک جنگ دیگر شده ایم؛ یک جنگ تمام عیار با کووید...

محمود عباس: در روابط با اسرائیل بازنگری می‌کنیم

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد که رهبری فلسطین تصمیم گرفته روابط با دولت اسرائیل و توافق‌ها میان دو طرف را مورد بازنگری قرار دهد.

کد خبر: ۱۱۵۷۵۶
۰۸:۵۴ - ۱۵ آذر ۱۴۰۰

محمود عباس درباره روابط با اسرائیل

دیدارنیوز - به نقل از خبرگزاری رسمی فلسطین "وفا"، این اظهارات محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در پیامی که وی از طریق سفیر هند در فلسطین برای نارندرا مودی، نخست وزیر هند ارسال کرده، آمده است: تصمیم فلسطین برای بررسی جدی همه روابط با دولت اسرائیل در سایه انکار قطعنامه‌های مشروع بین‌المللی و توافق‌های امضا شده بین دو طرف توسط این رژیم اتخاذ شده است.

این نامه ماهیت و شکل این بررسی را روشن نکرده است، اما توافقنامه اسلو که در سال ۱۹۹۳ امضا شد، برجسته‌ترین توافق بین فلسطین و اسرائیل است. این علاوه بر توافق‌نامه‌ها و معاهده‌های بسیاری است که قبل یا پس از اسلو یا بر اساس آن در زمینه سیاسی، اقتصادی یا امنیتی امضا شده‌اند.

این پیام به مثابه هشدار رهبری فلسطین به جهان و رهبران آن درباره خطراتی است که روند سیاسی، امنیت و ثبات در منطقه را تهدید می‌کند.

عباس همچنین پیام مشابهی را برای عمران خان، نخست وزیر پاکستان ارسال کرده است.

عباس ۱۹ مه ۲۰۲۰ هم در پاسخ به قصد اسرائیل برای آغاز الحاق کرانه باختری اعلام کرده بود که تمامی اشکال همکاری‌های مدنی و امنیتی با اسرائیل را متوقف می‌کند، اما تشکیلات خودگردان فلسطین ۱۸ نوامبر همان سال همکاری‌ها با تل آویو را از سرگرفت.

منبع: ایسنا
برچسب ها: محمود عباس
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر