تیتر امروز

رئیسی: انجام خواهد شد؛ آینده روشن است!
چکیده گزارش رییس جمهوری به مردم در برنامه زنده:

رئیسی: انجام خواهد شد؛ آینده روشن است!

رییس جمهوری اسلامی ایران در برنامه زنده نه تحفه و دستاورد مهمی از روسیه به مردم ارائه داد و نه در سیاست‌های داخلی -جز افتخار به کاهش آمار فوتی‌های کرونا- کار انجام شده‌ای را به استودیو خبر آورد....

فاصله عجیب قیمت دلار در صرافی بانکی و بازار آزاد/ دلار چند؟

عمق شکاف قیمتی ارز در بازار آزاد و صرافی‌ها زیاد شد.

کد خبر: ۱۱۵۴۰۲
۱۲:۲۹ - ۰۹ آذر ۱۴۰۰

فاصله عجیب قیمت دلار در صرافی بانکی و بازار آزاد/ دلار چند؟

 

دیدارنیوز: عمق شکاف قیمتی ارز در بازار آزاد و صرافی‌ها زیاد شد.

نرخ دلار امروز در بازار آزاد در حالی از کانال ۲۹ هزار تومان خارج شد و با افت ۱۳۷ تومانی به قیمت ۲۸ هزار و ۹۸۳ تومان دیده می‌شود، اما قیمت دلار در صرافی‌ها ۲۶ هزار و ۵۱۳ تومان گزارش شده است.

دو رقم قیمت دلار در بازار آزاد و صرافی‌ها، از عمیق شدن شکاف قیمتی این دو نرخ حکایت دارد و همین موضوع، سودی که به جیب دلالان می‌برد را دو چندان کرده است.

در حال حاضر فاصله قیمتی دلار در بازار آزاد و صرافی ۲ هزار و ۴۷۰ تومان است.

بررسی‌ها نشان می‌دهد در مقاطعی که بازار ارز متاثر از اخبار سیاسی و اقتصادی شکل‌دهنده انتظارات منفی، روند افزایشی پیدا می‌کند، بانک مرکزی با هدف ارسال سیگنال ثبات و آرامش به بازار و نیز نشان دادن دست بالا در مدیریت بازار ارز، قیمت‌گذاری ارز در صرافی ملی را هم‌آهنگ با نرخ رشد ارز در بازار آزاد افزایش نمی‌دهد.

سیاستی که برخی کارشناسان معتقدند موجب ایجاد شکاف بین نرخ ارز آزاد و صرافی ملی شده و تقاضا برای خرید انواع ارزهای خارجی از صرافان تحت نظارت بانک مرکزی را دوچندان می‌کند.

منبع: اینتر آذ
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر