تیتر امروز

رئیسی: انجام خواهد شد؛ آینده روشن است!
چکیده گزارش رییس جمهوری به مردم در برنامه زنده:

رئیسی: انجام خواهد شد؛ آینده روشن است!

رییس جمهوری اسلامی ایران در برنامه زنده نه تحفه و دستاورد مهمی از روسیه به مردم ارائه داد و نه در سیاست‌های داخلی -جز افتخار به کاهش آمار فوتی‌های کرونا- کار انجام شده‌ای را به استودیو خبر آورد....

مجلس VAR را به گروگان نگرفته است

احمد راستینه، رئیس کمیته تربیت‌بدنی کمیسیون فرهنگی مجلس در مصاحبه‌ای اعلام کرد مجلس VAR را به گروگان نگرفته و فدراسیون فوتبال می‌تواند تجهیزات کمک داور ویدئویی را وارد کند.

کد خبر: ۱۱۵۳۷۹
۱۰:۱۶ - ۰۹ آذر ۱۴۰۰

مجلس VAR را به گروگان نگرفته است

دیدارنیوز - راستینه در این باره گفت: در فضای مجازی و رسانه‌های اخباری را دیدیم که تعجب برانگیز بود مبنی بر اینکه مجلس VAR را به گروگان گرفته و یا استفاده از آن را به عنوان یک زیرساخت فنی به ورزش نمی‌دهد، نکته‌ای غلطی است، چون نه در شان مجلس است و نه مجلس در این حوزه‌ها ورود می‌کند. متاسفانه فدراسیون فوتبال کم کاری خود و عدم توجه به حل مسائل فوتبال کشور را متوجه سایر دستگاه‌ها از جمله مجلس کرده است. به دوستان‌مان در فدراسیون متذکر می‌شویم شما نسبت به تامین تجهیزات مورد نیاز برای ارتقای ورزش کشور مخصوصا فوتبال آنچه در توان دارید استفاده کنید و اینکه کم کاری و عدم موفقیت خود را متوجه مجلس به عنوان یک نهاد نظارتی کنید درست و زیبنده نیست. آقایان مراقب بیانات و مطالب غیرواقعی که به فضای رسانه می‌دهند باشند.

این نماینده مجلس پیرامون بحث‌هایی که در مورد تایید اساسنامه فدراسیون فوتبال از سوی مجلس شورای اسلامی به وجود آمده این چنین توضیح داد: اخیرا بحث تعهدات کشور ما به فیفا اعلام شده و اصرار دارند تغییرات اساسنامه‌ها در مجلس مورد بررسی قرار بگیرد. فدراسیون فوتبال یک نهاد عمومی غیردولتی مستقل است، مجمع عمومی فدراسیون نسبت به انتخاب رئیس اقدام می‌کند و اساسا دولت نقشی در انتخاب رئیس یا چینش هیات مدیره فدراسیون ندارد. متاسفانه اخباری مبنی بر اینکه اگر اساسنامه اصلاح نشود، فدراسیون دچار مشکل شود در رسانه‌ها مطرح می‌کنند. به آقایان فدراسیون اعلام می‌کنیم امروز نیاز قانونی فعالیت‌های ورزشی کشور حتی متناسب با اساسنامه فیفا در اختیار شماست، چون شما یک نهاد عمومی غیردولتی مستقل هستید که دولت هم در بحث انتخابات شما نقشی ندارد.

احمد راستینه به حرف‌های خود در خصوص اساسنامه فدراسیون فوتبال این چنین پایان داد: اصرار بر یک مسئله اینکه اساسنامه در مجلس به تصویب می‌رسد یا خیر پیام غلط دادن به فیفاست، چون شما می‌دانید براساس آیین‌نامه داخلی مجلس، اگر دولت لایحه‌ای به مجلس ارائه دهد این لایحه در کمیسیون‌های تخصصی بررسی می‌شود و پس از آن با حضور دستگاه‌های متولی کارشناسی می‌شود که بعد از آن به صحن علنی مجلس می‌رود. پس معلوم نیست در صحن علنی نمایندگان محترم رای بدهند یا خیر بنابراین اینکه یک مسئله را به مجلس شورای اسلامی گره بزنیم پیام غلطی است که عامدانه به فیفا داده می‌شود. اگر احیانا مشکلی برای فدراسیون ما به وجود بیاید آن‌هایی که پیام‌های غلط به فیفا می‌دهند پاسخگوی جامعه ورزش باشند، چون ما براساس اساسنامه فیفا همه الزامات را برای فعالیت فدراسیون فوتبال فراهم کردیم. همچنین در اساسنامه احترام به قوانین داخلی کشور‌ها تاکید شده و فکر می‌کنم همه باید به قوانین داخلی خودمان احترام بگذاریم.

منبع: ورزش 3
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر