تیتر امروز

مقتدی صدر؛ شاه شطرنج بی‌قاعده سیاست در عراق!
از میانه آتش (۱۳)

مقتدی صدر؛ شاه شطرنج بی‌قاعده سیاست در عراق!

امروز و با اعلام نتایج نهایی انتخابات پارلمانی عراق روشن شد که علی رغم همه اعتراض‌ها مقتدی صدر برنده این انتخابات است. سیاستمدار مرموزی که سالهاست با چرخش‌های مداوم به سیاست ورزی مشغول است!

توییت خبرنگار وال استریت ژورنال در مورد سفر گروسی به ایران

لارنس نورمن، خبرنگار وال استریت ژورنال نوشت: دیپلمات‌ها می‌گویند که رافائل گروسی با دست خالی از تهران در مورد دسترسی آژانس به کارگاه مونتاژ سانتریفیوژ کرج بازگشته است.

کد خبر: ۱۱۵۰۳۶
۱۵:۲۵ - ۰۳ آذر ۱۴۰۰

توییت خبرنگار وال استریت ژورنال در مورد سفر گروسی به ایران

دیدارنیوز - لارنس نورمن، خبرنگار وال استریت ژورنال در توییتی در مورد سفر مدیر کل آژانس به تهران نوشت: دیپلمات‌ها می‌گویند که رافائل گروسی با دست خالی از تهران در مورد دسترسی آژانس به کارگاه مونتاژ سانتریفیوژ کرج بازگشته، اما مذاکرات یک روز ادامه یافت و کار ادامه دارد تا ببینیم آیا صدور یک بیانیه مشترک امکان پذیر است یا خیر.

گروسی در بیانیه‌ای خطاب به شورای حکام گفت: در تاریخ ۲۳ نوامبر ۲۰۲۱ در تهران با رئیس سازمان انرژی اتمی و وزیر امور خارجه ایران دیدار‌هایی داشتم. علی‌رغم تلاش‌های من، این مذاکرات و رایزنی‌های گسترده برای رسیدگی به مسائل پادمانی باقی‌مانده ایران که در دو گزارش به تفصیل شرح داده شد، بی‌نتیجه بود

گروسی افزود: علاوه بر این، برخلاف توافق صورت گرفته بین آژانس و ایران در ۱۲ سپتامبر ۲۰۲۱، عدم دسترسی به سانتریفیوژ در کرج به این معناست که نظارت بر تمامی تأسیسات و مکان‌های ایران در رابطه با برجام باید بازیابی شود. این موضوع به طور گسترده در رابطه با بازگشت به برجام ضروری شناخته شده است. "

منبع: ایلنا
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر