تیتر امروز

ابراهیم رئیسی و مشکل کسری بودجه

ابراهیم رئیسی و مشکل کسری بودجه

رئیس‌جمهور از عدم استقراض از بانک مرکزی گفت. ادعایی که با واکنش‌های زیادی روبه‌رو شد، اما در نهایت رئیس‌جمهور نگفت بدون استفاده از منابع بانک مرکزی مشکل کسری بودجه را چگونه حل کرده است.
با خودت چه کردی آقای طارمی؟

با خودت چه کردی آقای طارمی؟

با ادامه پیدا کردن روند ناکامی مهدی طارمی در باشگاه پورتو و رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا، به نظر می‌آید او نیاز مبرم به کمک از داخل ایران داشته باشد.

سقوط خیره کننده لیر ترکیه در ۲۴ ساعت

ارزش لیر ترکیه که دیروز ۱۵ درصد سقوط کرده بود، امروز نیز ۳ درصد افت کرد و هر دلار ۱۳.۱۵ لیر معامله شد.

کد خبر: ۱۱۵۰۲۸
۱۴:۴۷ - ۰۳ آذر ۱۴۰۰

سقوط خیره کننده لیر ترکیه در ۲۴ ساعت

دیدارنیوز ـ به گزارش رویترز، در پی نگرانی‌ها در خصوص افزایش نرخ تورم و سایر پیامد‌های اقتصادی، ارزش لیر ترکیه بار دیگر امروز سقوط کرد و رکورد تازه‌ای در سقوط ارزش پول ملی این کشور ثبت شد.

روز گذشته ارزش لیر به دنبال دفاع رئیس جمهور ترکیه از سیاست‌های اقتصادیش و کاهش‌های اخیر نرخ بهره بانکی این کشور، ۱۵ درصد سقوط کرد.

در حال حاضر هر دلار به ۱۳.۱۵ لیر رسیده است که رکورد جدیدی در کاهش ارزش این ارز محسوب می‌شود؛ گفتنی است که ارزش لیر دیروز به کمترین رقم در تاریخ این ارز رسیده بود و هر دلار ۱۳.۴۵ دلار معامله شد.

لیر ترکیه از ابتدای امسال ۴۳ درصد و از ابتدای هفته گذشته حدود ۲۴ درصد از ارزش خود را از دست داده است و علی رغم اینکه اردوغان از سیاست پولی بانک مرکزی ترکیه دفاع می‌کند و متعهد شده است که در «جنگ استقلال» خود پیروز شود، انتقادات گسترده‌ای علیه از سوی اقتصاددانان برجسته وجود دارد.

صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر