تیتر امروز

ابراهیم رئیسی و مشکل کسری بودجه

ابراهیم رئیسی و مشکل کسری بودجه

رئیس‌جمهور از عدم استقراض از بانک مرکزی گفت. ادعایی که با واکنش‌های زیادی روبه‌رو شد، اما در نهایت رئیس‌جمهور نگفت بدون استفاده از منابع بانک مرکزی مشکل کسری بودجه را چگونه حل کرده است.
با خودت چه کردی آقای طارمی؟

با خودت چه کردی آقای طارمی؟

با ادامه پیدا کردن روند ناکامی مهدی طارمی در باشگاه پورتو و رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا، به نظر می‌آید او نیاز مبرم به کمک از داخل ایران داشته باشد.

۴۸ درصد مردم جهان بیش از حد غذا می‌خورند

نتایج یک گزارش تازه نشان می‌دهد که رژیم‌های غذایی نامناسب، سلامت مردم و کره زمین را به خطر می‌اندازد.

کد خبر: ۱۱۵۰۲۱
۱۴:۰۵ - ۰۳ آذر ۱۴۰۰

۴۸ درصد مردم جهان بیش از حد غذا می‌خورند

دیدارنیوز ـ نتایج یک ارزیابی جهانی که روز گذشته (سه‌شنبه) منتشر شد، نشان داد: تقریبا نیمی از جمعیت جهان از تغذیه نامناسب مرتبط با پُرخوری یا عدم دسترسی به غذای کافی رنج می‌برند که تاثیرات گسترده‌ای بر سلامت بشر و کره زمین دارد.

گزارش جهانی تغذیه (GNR) که بررسی سالانه و تجزیه و تحلیل آخرین داده‌ها در مورد تغذیه و مسائل مربوط به سلامتی است، نشان داد در حال حاضر ۴۸ درصد از مردم یا خیلی کم یا بیش از حد غذا می‌خورند که منجر به اضافه وزن، چاقی یا کم وزنی می‌شود.

این گزارش نشان می‌دهد که با توجه به شرایط فعلی، جهان در رسیدن به هشت هدف از ۹ هدف تغذیه‌ای تعیین شده از سوی سازمان جهانی بهداشت برای سال ۲۰۲۵ شکست خواهد خورد.

در این گزارش آمده است که بیش از ۴۰ درصد بزرگسالان (۲.۲ میلیارد نفر) اکنون دچار اضافه وزن یا چاقی هستند. همچنین مرگ و میر‌های قابل پیشگیری ناشی از رژیم‌های غذایی نامناسب از سال ۲۰۱۰ تاکنون ۱۵ درصد افزایش یافته و اکنون تغذیه نامناسب، عامل یک چهارم مرگ و میر‌ها در بزرگسالان است.

یافته‌های جهانی نشان می‌دهد که رژیم غذایی در ۱۰ سال گذشته بهبود نیافته و اکنون تهدیدی بزرگ برای سلامت مردم و کره زمین است.

منبع: ایسنا
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر